Διαφήμιση

Redmi Note 8 αρχικές εντυπώσεις

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Redmi Note 8 αρχικές εντυπώσεις

      Κύριοι καλησπέρα, μπορώ να μεταπηδισω από xiaomi eu dev στην αντίστοιχη xtrv dev με dirty flash από πάνω και wipe caches? Η πρεπει να γίνει καθαρή?
      @NasDriver
      @MIUI_ART
      @amavroudis
    • Διαφήμιση
    • RE: Redmi Note 8 αρχικές εντυπώσεις

      Ο/H amavroudis έγραψε:

      Το έχω κάνει πάμπολλες φορές χωρίς προβλήματα.
      Να είναι η ίιδια rom βέβαια!
      Πάρε πρώτα ένα αντίγραφο στο twrp για παν ενδεχόμενο.

      Ο/H drivth έγραψε:

      Ναι Αποστόλη, για την ίδια ακριβώς έκδοση σε dev αναφέρομαι. Οκ λοιπόν!
      Όλα καλά πήγαν σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος άλλος.
    • ΡΕ Παιδια καμια ρυθμιση στην καμερα , και στην δικη του και στην gcam οταν ζουμαρεις εστω κ λιγο, βγαινει κουνημενη η φωτο, χωρις τερμα το ζουμ
    • Εγω το μονο δυνατο αρνητικο που βρηκα και με χαλασε πολυ , ειναι το αδυναμο bt , το συνδεω με miband 3 (αλλα το εχω δοκιμασει και με το 4) μολις λιγο απομακρυνομαι αμεσως αποσυνδεετε , με το mi a3 που εχω και με ενα honor 8x δουλευει τελεια , ,τι hard reset και τι δεν δκιμασα , το note 8 ειναι global me offical rom
    • Διαφήμιση
    • σκέφτομαι να αγοράσω το note 8. Αυτή τη στιγμή έχω ένα mi play (το 4ο μου xiaomi). ο κύριος λόγος που θέλω να αλλάξω είναι γιατί αγόρασα καινούργιο αυτοκίνητο και δυστυχώς το mi play δεν λειτουργεί με τίποτα ότι κι αν δοκίμασα με το android auto. Χρησιμοποιεί κάποιος εδώ κάτοχος του note 8 το android auto στο αυτοκίνητο του για να βεβαιωθώ ότι είναι compatible και δεν θα έχω κανένα πρόβλημα?
    • Redmi Note 8 αρχικές εντυπώσεις

      Περιμένοντας μάταια το android 10. Είδα update και είπα "λες να έκανε το θαύμα της η Xiaomi?"
      Τελικά δεν το έκανε...

      Tapatalk
    • Ο/H silverpalm έγραψε:

      σκέφτομαι να αγοράσω το note 8. Αυτή τη στιγμή έχω ένα mi play (το 4ο μου xiaomi). ο κύριος λόγος που θέλω να αλλάξω είναι γιατί αγόρασα καινούργιο αυτοκίνητο και δυστυχώς το mi play δεν λειτουργεί με τίποτα ότι κι αν δοκίμασα με το android auto. Χρησιμοποιεί κάποιος εδώ κάτοχος του note 8 το android auto στο αυτοκίνητο του για να βεβαιωθώ ότι είναι compatible και δεν θα έχω κανένα πρόβλημα?
      Το RN8 (οπως και το RN6pro) με official global stable δουλευει με το android auto. Ωστοσο εμενα μου κανει κατι κολπα και δυστυχως ακομα χρησιμοποιω το RN6pro. Περιμενω μηπως με καποια νεοτερη ROM βελτιωθεί η κατασταση αν και θελω νε περασω μια XTRV china based για να εχω ολες τις εφαρμογες του miui. Τα προβληματα που αντιμετωπισα τα εχω αναφερει εδω ελπιζοντας πως ισως καποιος αλλος εχει βρει καποια λυση.
    • Περασα στο RN8 την τελευταια XTRV και δοκιμαζω διαφορα ωστε να δω αν τυχον εχω ακομα τα προβληματα με bluetooth Κλπ.
      Ομως ειδα μια περιεργη κατασταση κατα την φορτιση του κινητου και δε ξερω αν ειναι φυσιολογικο. Εχω εναν επιτραπεζιο 8πορτο πολυφορτιστη με display. Η συγκριση εγινε με το RN6pro που δουλευω ακομα.

      Στην νορμαλ φορτιση ολα πανε καλα. Σε quick charge (Qualcomm QC 3.0) το RN8 ενω εμφανιζει τις σχετικες ενδειξεις γρηγορης φορτισης τραβαει 2-3 αμπερ για 2 δευτερολεπτα και μετα πεφτει σε 0Α για 1-2 sec και μετα παλι τα ιδια. Συνεχως. Αντιθετα το RN6pro εμφανιζει και αυτο τις ενδειξεις γρηγορης φορτισης αλλα τραβαει μονιμα ρευμα (2-3Α) και μαλιστα αναλογα με τη φορτιση απο 5.2V ανεβαινει στα 9V αλλα παντα με συνεχη φορτιση σε αρκετα αμπερ.

      Αυτο το σκαμπανεβασμα των A στο RN8 μπορει να ειναι software η hardware? και πως θα το διαπιστωσω?

      (τραβηξα και ενα βιντεακι αλλα ειναι μεγαλο για ανα ανεβει)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H giorgosm11 έγραψε:

      Τελικά βρήκα το πρόβλημα για το night sight στο developer settings
      Καλησπέρα.
      Πως ακριβώς το έκανες;
      Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με αυτή την έκδοση :


      Parrot043: MGC_7.3.020_Parrot043-v2.apk

      Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk