Διαφήμιση

Mods & Tweaks Mi Note 3

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Mods & Tweaks Mi Note 3

      Ειχα πει να το κανω αλλα αργησα αλλα ποτε δεν ειναι αργα!

      Λιστα με Modules Για το Μi Note 3

      ΤΟ ΡΙΣΚΟ ΠΑΝΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ.ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΜΕ ΔΙΚΙΑ ΣΑΣ ΕΥΘΥΝΗ!!!!
      Τα περισσοτερα τα εχω δοκιμασει και λειτουργουν σχεδον σε ολες τις miui pie εκδοσεις απο xiaomi eu, xtr rom ,revolution os,miuipro και mi globe.



      *Ποτε δεν βαζουμε παραπανω απο 1 module οσο αφορα την gcam περα απο καποιες πολυ συγκεκριμενες περιπτωσεις
      **Τα module που αφορουν τον kernel ειναι απλα μοντακια και αφορουν values of cpu και gpu. Η xiaomi δεν εχει δωσε σε κυκλοφορια ακομα το kernel source οποτε δεν υπαρχει η δυνατοτητα να πειραχτει ουσιαστικα ο kernel
      ***Για να λειτουργησουν ολα σωστα χωρις bugs και προβληματα θα πρεπει να εγκατασταθουν ολα με την σωστη σειρα.και να μην εχετε περασει modules η αλλα tweaks που τα περιεαζουν




      Τα modules:

      1. TL Tuning :Fix applying of cpu tunables,Minor memory tweaks, builtin permissiver kernel
      2. TLTuning-vExperimental: Experimental build: tuned cpu values (better battery from previus Tl)

      3. Mi Note 3 MIUI Pie GCam Fix v20 : Ενεργοποιει το Api2 και κανει λειτουργηκη την Gcam στο Mn3


      4. SoundExplosionMod-MIUIPie-v3.1 : Handset volume is enhanced.raised values a bit ,boosted headphone ,volume a bit,adjusted values (το προτεινω)
      4.1 Zvuk Modulo Magisk: extra boost .own risk maybe not work with latest miui.install without soundexplosion (το εχω τωρα σε los)( ειναι πολυ δυνατο δεν το συνιστω)

      5. GPS-Mod-Europe οτι λεει ισως να μην χρειαζεται στην xtrv και eu

      6. Center Clock Mod (διαλεξτε και κατεβαστε μονο το αρχειο για την συγκεκριμενη εκδοση miui pie που εχετε γιατι αλλιως θα εχετε Bootloop)

      7. Magisk Bypass Theme Miui11 Module : Μπορείτε βα χρησιμοποιετε Miui10 Themes σε Miui11 ROM...

      8. TwistLoop-Pie-Alpha : ενας Miui Kernel

      9. Gcams 6 & 7 versions

      Στο φακελο εχω gcam apk που λειτουργει ακομα και σε videaki σωστες ρυθμισεις για μεγιστη αποδοση.ακομα fix module για Gcam oreo


      LINK με τα ΜΟDULES



      #Αν εχετε αποριες πειτε το μου.
      #Αν βρειτε προβληματα αναφερετε τα για αν το πω στους αντιστοιχους dev
      #Αν βγουν νεα fixes Θα τα βαλω στο dropbox

      credits to: Dušan, MiniCooperXD, EnesSastim και την κοινοτητα του telegram για το Jason
    • Καλησπέρα,
      Ευχαριστούμε για τα mods αλλά έχω μια ερώτηση για το gcam.
      Με ποια σειρά και ποια αρχεία θα εγκαταστήσω?

      Mi note 3
      Miui 11.0.5.0
      Android 9
      Magisk
      Unlocked bootloader
      Twrp


      Ευχαριστώ