Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Mi 9 Lite / Mi CC9 (Pyxis)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Γενική συζήτηση για το Mi 9 Lite / Mi CC9 (Pyxis)

      Γιατί τόσο μπροστά οι ελληνικές παιδιά;

      Το δικό μου έχει μείνει στην 12.0.7.0 Global Stable....

      Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Xiaomi POCO X5 Pro 5G 8/256GB (Global HyperOS)
    • Μου ήρθε και εμένα σήμερα αναβάθμιση 12.5.2(RFCMIXM) 2.4G,αργούσε πολύ από το updater και σε κάποια φάση χάθηκε...μου το είχε ξανακάνει και με την προηγούμενη μεγάλη αναβάθμιση και ξαναφάνηκε πάλι μετά από 10-15 μέρες. Αυτή την φορά την κατέβασα από το https://xiaomifirmwareupdater.com και την έκανα εγκατάσταση μέσω updater. Όλα καλά -που λέει ο λόγος- αλλά δύο μεγάλα bugs.. μετά από επανεκκίνηση πάντα βγάζει τα τρία πλήκτρα ενώ εγώ το έχω με χειρονομίες και κάθε φορά πρέπει να το αλλάζω και το 2ο και χειρότερο είναι ότι δεν ξεκλειδώνει με δακτυλικό ή αναγνώριση προσώπου αλλά με το που του βάζεις δακτυλικό σε πάει στο ΠΙΝ!!!
      Όπως δηλαδή όταν κάνουμε επενεκκίνηση. Η δε αναγνώριση προσώπου δεν δουλεύει καθολούλου....ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ, την πάτησα άσχημα με την αναβάθμιση.
      Επίσης οι χειρονομίες του nova δουλεύουν αλλά όχι αυτή που ανοίγει τις γρήγορες ρυθμίσεις και αντί αυτού ανοίγει τις ειδοποιήσεις...
      Ευγνωμοσύνη.(Ένα φιλοσοφημένο σκουλήκι)
    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση για το Mi 9 Lite / Mi CC9 (Pyxis)

      Εμένα αντιθέτως είναι όλα τέλεια μέχρι τώρα

      Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Γενική συζήτηση για το Mi 9 Lite / Mi CC9 (Pyxis)

      Και σε εμένα όλα καλά. Το μόνο που δεν βελτιώθηκε είναι η κατανάλωση.
    • Γενική συζήτηση για το Mi 9 Lite / Mi CC9 (Pyxis)

      Να ρωτήσω κάτι παιδιά, αν κατεβάσω χειροκίνητα την RFCMIXM 12.5.2.0 που είναι beta από ότι κατάλαβα, και την περάσω πάνω από την QFCMIXM 12.0.7.0 που έχω τώρα, θα συνεχίσουν να έρχονται μετά οι Stable OTA updates ;

      Επίσης, πως την εγκαθιστώ χειροκίνητα; Δεν το βρίσκω.... OK, την πέρασα....

      Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Xiaomi POCO X5 Pro 5G 8/256GB (Global HyperOS)
    • Γενική συζήτηση για το Mi 9 Lite / Mi CC9 (Pyxis)

      Καλησπέρα, εντυπώσεις από την νέα ρομ 12.5.2.0 RFCMIXM:

      Πιο γρήγορα όλα, κατά πολύ
      Άνετα ρολάρουν όλα
      Μπαταρία καλύτερη εμφανώς

      Αυτά προς το παρόν.... Βάλτε την οπωσδήποτε

      Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Xiaomi POCO X5 Pro 5G 8/256GB (Global HyperOS)
    • Διαφήμιση
    • Εμένα όλα καλά μπαταρία λίγο χειρότερα και όταν μιλάω με Bluetooth ακουστικό είναι πάντα ανοιχτή η οθόνη ακόμα και όταν το πατήσω να κλείσει αυτή ανοίγει.
    • Γενική συζήτηση για το Mi 9 Lite / Mi CC9 (Pyxis)

      Αυτό με το Bluetooth δεν το πρόσεξα, θα το δω μήπως το κάνει και στο δικό μου.

      Ένα bug που είδα είναι οι καθυστερήσεις στις αναδυόμενες ειδοποιήσεις του Facebook, έρχονται πολύ αργότερα και όλες μαζί.

      Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Xiaomi POCO X5 Pro 5G 8/256GB (Global HyperOS)
    • Ο/H Siritos έγραψε:

      Εμένα όλα καλά μπαταρία λίγο χειρότερα και όταν μιλάω με Bluetooth ακουστικό είναι πάντα ανοιχτή η οθόνη ακόμα και όταν το πατήσω να κλείσει αυτή ανοίγει.
      Update: Όντως το θέμα με την διαρκώς αναμμένη οθόνη κατά την διάρκεια της κλήσης, όταν είναι συνδεδεμένο το Bluetooth, υφίσταται, μόλις το είδα και στο δικό μου.

      Πως ρυθμίζεται να κλείνει η οθόνη λοιπόν;

      Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Xiaomi POCO X5 Pro 5G 8/256GB (Global HyperOS)
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα.

      Από xiaomi-miui-hellas-XTRV-MI9LiteMICC9_V11.3.4.0.PFCCNXM_v11-9 σε xiaomi-miui-hellas-XTRV-MI9LiteMICC9_21.7.28_v12-11 χρειάζεται να γίνει κάποιο από τα "Factory Reset"/"Format Data/"Advanced Wipe (Dalvik/System/Data/Internal Storage/Cache)";