Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Mi 9 Lite / Mi CC9 (Pyxis)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • UPDATE 21/1/20

      Εχουμε νεες ρυθμισεις για την gcam απο τον Antretng
      Τωρα υπαρχει τροπος για να περασουμε και την gcam 7 αλλα με κοστος την στοκ καμερα διοτι crasharei (θα χρειαστει dirty flash της rom για να βγαλετε το παρακατω fix)
    • κυκλοφορουν καποια mod σχετικα με overclock της οθονης σε για υψηλοτερα hz. Ναι κανουν τη οθονη πιο smooth και αποκτα πιο ωραια αισθηση η οθονη αλλα προσωπικα προτεινω να τ αποφυγετε γιατι υπαρχει κινδυνος να προκαλεσετε ζημια στην οθονη σας ( burn in) ειδικα σε υψηλες συχνοτητες
    • Γενική συζήτηση για το Mi 9 Lite / Mi CC9 (Pyxis)

      @kwstpap η κάμερα δουλεύει με Android 10?

      Από Mi 9 lite με Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Άρχισα να απογοητεύομαι με το κινητάκι, λοιπόν φοράω ακόμη μαμά ΕU 11.3.4, προσπαθώ να ενεργοποιήσω το wifi call και volte στη vodafone με μεγάλη αποτυχία, το wifi call 1 δουλέυει 30 δεν , το volte ούτε ίχνος του, στις ρυθμίσεις κάρτας στην 1η με cosmote βγάζει επιλογή volte on/off στη voda δεν υπάρχει παρά μόνο το wifi call. Σε Ελληνική stable τα δοκίμασε κάνενας δουλεύουν καλά ; χωρίς θέματα;
      Άλλο χαζό σήμερα που έκανε σε κλήση δεν άνοιγε έκανα προς τα επάνω το κουμπί και αυτό έκανε κύκλους έβγαινε από κάτω πάλι χωρίς να μπορώ να απαντήσω στην κληση.
      Ενεργοποίηση της υπηρεσίας έκανα από chat στη voda.
    • Ο/H markito έγραψε:

      @kwstpap η κάμερα δουλεύει με Android 10?

      Από Mi 9 lite με Tapatalk
      Με Android 10 είμαι.και οι 2 δουλεύουν gcam 6 και 7

      Ο/H lost2 έγραψε:

      Άρχισα να απογοητεύομαι με το κινητάκι, λοιπόν φοράω ακόμη μαμά ΕU 11.3.4, προσπαθώ να ενεργοποιήσω το wifi call και volte στη vodafone με μεγάλη αποτυχία, το wifi call 1 δουλέυει 30 δεν , το volte ούτε ίχνος του, στις ρυθμίσεις κάρτας στην 1η με cosmote βγάζει επιλογή volte on/off στη voda δεν υπάρχει παρά μόνο το wifi call. Σε Ελληνική stable τα δοκίμασε κάνενας δουλεύουν καλά ; χωρίς θέματα;
      Άλλο χαζό σήμερα που έκανε σε κλήση δεν άνοιγε έκανα προς τα επάνω το κουμπί και αυτό έκανε κύκλους έβγαινε από κάτω πάλι χωρίς να μπορώ να απαντήσω στην κληση.
      Ενεργοποίηση της υπηρεσίας έκανα από chat στη voda.
      απο όσο ξέρω η Vodafone ως στιγμής δεν υποστηρίζει κινητά xiaomi.δεν έχω ασχοληθεί πολύ αλλά πρέπει να βάλεις την sim σου σε κάποιο άλλο.κινητο πχ Samsung για να ενεργοποιηθεί.εχω αλλάξει πολλές ρομ.σ μερικές βλέπω ότι δουλεύει χωρίς ν κάνω τπτ σε άλλες όχι.δν ξέρω είναι μπέρδεμα.παντως δεν είναι θέμα του κινητού τόσο πολύ αλλά του παρόχου...υπάρχει threand εδώ στο φόρουμ που ασχολείται με αυτό το θέμα.ριξε μια ματιά εκει
    • Ο/H kwstpap έγραψε:

      Καλησπερα....λόγο μεταπτυχιακού και εργασιών ήμουν λίγο εκτός

      Από ότι διάβασα το scriptaki μου δουλεύει κανονικά ακόμα έτσι?παρατήρησα ότι στο τέλος σχετικά με την επανεκκίνηση υπήρχε μια μη κατανόηση του....οποτε πείτε μου αν είναι δυσνόητο να προχωρήσω σε διόρθωση του.
      Καλησπέρα σας, ναι το scriptaki (αν εννοείται την αυτόματη εγκατάσταση της twrp) δουλεύει κανονικά.
      Όντως στο τέλος μετά την επανεκκίνηση δεν υπάρχει επικοινωνία με το κινητό οπότε τα λοιπά έγιναν χειροκίνητα.
      Χρήσιμο πάντως το scriptaki πολύ!!
    • Πέρασα την τελευταία ελληνική, έκανα και root και τώρα σετάρω το κινητό.

      Το μόνο πρόβλημα ως τώρα, είναι όταν από την αρχική οθόνη κάνω swipe αριστερά για να πάω στο App Vault, αυτό κρασάρει και με πάει πάλι στην αρχική οθόνη.
    • Διαφήμιση
    • tο night sight εχει ενα μικρο bug στο viewfinder φριζαρει την εικονα.τραβαει κανονικα αν πατησεις το shoot αλλα δεν εχεις εικονα λογο φριζαρισματος.....υπαρχει τροπος να διορθωθει (με το παραπανω buffer fix) αλλα μετα δεν θα δουλευει η στοκ καμερα.δυστυχως μεχρι να βρεθει τροπος να ενεργοποιηθει το api2 σε level 3 θα υπαρχουν τετοια θεματακια.
    • Γενική συζήτηση για το Mi 9 Lite / Mi CC9 (Pyxis)

      Μιλώντας για τα προστατευτικα οθόνης να πω ότι τοποθέτησα το παρακάτω hydrogel film που είναι πολύ καλό στην αφή, δεν μου επηρέασε καθόλου το δακτυλικο αποτύπωμα (δεν χρειάστηκε να το ξαναπεράσω) και δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα με τον proximity sensor. Μένει τώρα να αποδειχθεί αν προστατεύει καθόλου και από πτώσεις!!!

      #Aliexpress € 1,31 37%OFF | Soft Hydrogel Film Screen Protector For Xiaomi mi 9t pro 9 t mi 9 se mi9 t mi9t Tempered Glass For Xiaomi mi 9x cc9 cc9e A3 MiA3
      AliExpress

      Στάλθηκε από το MI CC 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Καλύπτουν απ΄άκρη σε άκρη την οθόνη; αν ναι χρησιμοποιείτε και κάποια θήκη; επηρεάζει η θήκη αυτό το film;
    • Διαφήμιση
    • Καλησπερα.
      Παρελαβα και γω χθες το κινητακι και ομολογω οτι σαν συσκευη ειναι πολυ καλο και γρηγορο ειδικα για τα λεφτα του. Καλα για την γυναικα που το πηρα...η αναβαθμιση απο Samsung Α3s 2+16gb σε 6+128 του Mi9 lite ειναι πολιτισμικο σοκ.

      Εχω ενα θεματακι ομως. Με το Miui 10 που ηρθε προεγκατεστημενο ολα καλα. Το σεταρισα...εβαλα οτι ηταν σε ρυθμισεις που ηθελα και μετα εκανα την αναβαθμιση σε Miui 11.
      Πλεον ομως τα θεματα στυλ στην AOD ρυθμιση ειναι μονο 3 επιλογες ρολογιων και οχι τα ωραια που ειχε με το Miui10 οπως ο ατροναυτης...ο κακτος...κτλ.

      Επισης πως Βγαζω την ενοχλητικη 2η ωρα Κινας ? οσο και να εψαξα δεν βρηκα κατι να την βγαλει και να εχω μονο το τοπικο ρολοι