Διαφήμιση

Πρόβλημα με full screen gestures στη 10.4 global

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Πρόβλημα με full screen gestures στη 10.4 global

    Πολύ ενοχλητικό, όταν κάνω swipe up για να πάω στη home, πολλές φορές έχει ως αποτέλεσμα το swipe up and hold (recents) χωρίς να υπάρχει κανένα κουμπί όπως στη κανονική οθόνη recents. Όπου και ν' αγγίξεις τερματίζει τα πάντα. Είναι πολύ ενοχλητικό γιατί το home action είναι από τα ποιο συνήθη.
  • Αυτό δεν είναι λύση! Έπαιζε μια χαρα στη προηγούμενη 10.3 και μαζί με άλλα τα έκαναν μαντάρα σε αυτή. Το είχα αναφέρει και στη xiaomi και η απάντηση που πήρα ήταν... Άστο καλύτερα.
    Θα περιμένω την 11. Αν δεν διορθωθούν κάποια πραγματάκια εκεί θα το ξεφορτωθώ. Εννοείται πως το επόμενο δεν θα είναι xiaomi. Η υποστήριξη είναι ανύπαρκτη. Ήθελα να πάω σε κάτι ακριβότερο της xiaomi. Αξίζει το κόπο;
    Είναι κι άλλα, δεν είναι το μόνο που μ' έκανε να φρικάρω τόσο άσχημα.
  • Διαφήμιση
  • Αν τραβήξεις το χέρι σου από κάτω και δεν το σταματήσεις τρέχει home action.
    Αν το σταματήσεις στη μέση και το κρατήσεις σταθερό σου εμφανίζει τις ανοιχτές εφαρμογές.
    Δεν καταλαβαίνω που κολλάς...
    Με έχει βοηθήσει τόσο μα τόσο πολύ...
    Και τι άλλο σε έχει φρικαρει;
    Πες μας λίγο περιληπτικά...
  • Αυτό κάνω! Το home action πολλές φορές δρα σαν recents action και μάλιστα με όλα τα εικονίδια του recents action να λείπουν. Έχω φρικάρει γιατί μου είναι χρήσιμο και όταν συμβαίνει αυτή η χαζομάρα μου τα κάνει μαντάρα. Όπου και ν' αγγίξεις καθαρίζει όλα τα recents! Να τι ενοώ:



    Όπου και ν' αγγίξεις τα τερματίζει όλα!

    Δεν το έχω τροποποιήσει και ούτε το έχω φορτώσει με παιχνίδια ή ένα κάρο εφαρμογές (7 μήνες το έχω, καινούργιο πρώτο χέρι).
    Άλλα:
    • Η xiaomi έχει μόνο forum app. Απαράδεκτο. Όχι μόνο που δεν έχει web forum, αλλά αφού έκανα registration στη σύνδεση μου βγάζει too many login attempts! Ποιο χάλια δεν γίνεται.
    • Όταν πέρασε η 10.4 έβαλε από τη πίσω πόρτα και το carousel. Παρόλο που δεν το είχα ενεργοποιημένο μου προκαλούσε επανεκκινήσεις κάθε 4 ώρες! Καραγκοζιλίκι!
    • ΔΕΝ θέλω τις υπηρεσίες της xiaomi. Συνεχώς όμως παίρνω ειδοποιήσεις να τις ενεργοποιήσω παρόλο που αυτά τα έχω απενεργοποιημένα από τα Notifications & Status Bar.
    Θα καθόμουν να σου γράψω ένα μακρύ κατεβατό από χαζομάρες, αλλά είμαι στο γραφείο.
    Αν δεν διορθωθούν αυτά στην 11 (αν έρθει ποτέ). Θα είναι το πρώτο και τελευταίο xiaomi που πήρα!
  • Και γιατί δεν το πειράζεις για να βρεις την ηρεμία σου;
    Θα μπορούσες να κάνεις και το εξής για να απαλλαγείς από ενοχλητικές εφαρμογές
    Απεγκατάσταση προεγκατεστημένων εφαρμογών με το Bloatware Removal Tool
  • Διαφήμιση