Διαφήμιση

Τί bluetooth headset χρησιμοποιείται με το Mi2S?

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών (Παρασκευή 14/01/2022) !!! <<

Έγινε η διανομή για της νέας MIUI 13 XTRV-22.1.13 ROM για 13 συσκευές (Σε Εξέλιξη).
    Θα δώσουμε και νέες ROM μόλις έχουμε Source από το Xiaomi.eu

Ενδεχομένως να υπάρχουν BUGs τα οποία θα διορθωθούν σταδιακά στις επόμενες εκδόσεις.

Σας Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• Τί bluetooth headset χρησιμοποιείται με το Mi2S?

Αντιμετωπίζω πρόβλημα σωστής λειτουργίας της συσκευής μας με κάποιο bluetooth headset.

Συγκεκριμένα όταν ο άλλος στην γραμμή μιλάει, κόβει τελείως τη δική μου φωνή.

Έχω δοκιμάσει 2 plantronics και ένα motorola με το ίδιο πρόβλημα ακριβώς. Τα έχω δοκιμάσει σε συσκευή sony και λειτουργούν κανονικά χωρίς αυτό το πρόβλημα.

Άρα είναι θέμα προβληματικής συσκευής xiaomi ή μήπως ασυμβατότητα και με τα δύο;;...

Χρησιμοποιεί κάποιος με αυτή τη συσκευή κάποιο bluetooth ακουστικό χωρίς προβλήματα και ποιο;
    • Κοίτα γενικά με τα bluetooth υπάρχει ένα θέμα συμβατότητας. Έχω και εγώ ένα που δούλευα στο iPhone και δεν κάνει. Τώρα για να δεις μήπως είναι κάποιο λάθος value, setting ή κάτι παρόμοιο κάνε ένα wipe chace και dalvik.
    • Πιστεύω ότι επειδή έχουν αναφερθεί και από άλλους αντίστοιχα θέματα και με άλλες μάρκες ακουστικών όπως sony, είναι θέμα του xiaomi.

Τώρα αν είναι hardware ή software δε μπορώ να το ξέρω αλλά ελπίζω για το δεύτερο.
    • Διαφήμιση