Διαφήμιση

Θέμα με τα μηνύματα....160 χαρακτήρες!

    • Απαντήθηκε

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Θέμα με τα μηνύματα....160 χαρακτήρες!

      Παιδιά καλημέρα! Χτες παρατήρησα ότι δεν μπορώ να στείλω 160 χαρακτήρες σε μήνυμα! Έχω την miui global 10.2 Stable 10.2.3.0 (NCFMIXM). Την έχω κατεβάσει και περάσει από εδώ από το forum. Η γυναίκα μου έχει την ίδια έκδοση αλλά χωρίς root, unlock και αναβαθμισμένη από το κινητό. Η έκδοση της εφαρμογής μηνυμάτων είναι ακριβώς η ίδια 10.1.0.91. Το θέμα είναι όμως ότι αλλάζουν κάποια πράγματα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής μηνύματα. Π.χ στο ένα έχει να χρησιμοποιηθεί το GSM αλφάβητο αλλά στο δικό μου όχι. Στο δικό μου έχει να ενεργοποιήσω το Mi Message αλλά στης γυναίκας μου όχι! Τα υπόλοιπα είναι ίδια αν θυμάμαι καλά! Η γυναίκα μου στέλνει 160 χαρακτήρες στο μήνυμα ενώ εγώ όχι! Γιατί γίνεται αυτό, ενώ είναι η ίδια rom και version του message;;; Ευχαριστώ πολύ!
    • Το Mi Message δεν σε επηρεάζει.
      Το gsm alphabet το χρειάζεσαι. Γιατί δεν υπάρχει;
      Μήπως δεν έχεις γλώσσα Ελληνικά και περιοχή Ελλάδα στο κινητό σου;
    • Είσαι φοβερός! Τελικά αυτό ήταν! Είχα region China, δεν το είχα δει! Μόλις έβαλα Greece έγινε σαν της γυναίκας μου! Σε ευχαριστώ πολύ! Η γλώσσα δεν βλέπω να το επηρεάζει γιατί το έχω στα αγγλικά και ειναι οκ! Σε ευχαριστώ και πάλι! :)
    • Διαφήμιση