Διαφήμιση

προβλημα δονησης

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • προβλημα δονησης

      Παιδια καλησπερα!
      Ειναι η πρωτη μου φορα που ποσταρω εδω καθως και μολις εκανα εγγραφη.
      Ειμαι κατοχος xiaomi redmi note 7 εδω και εναμιση μηνα περιπου και ξαφνικα η δονηση σταματησε να λειτουργει..
      Το κινητο απο την αρχη μου εβγαλε ενα περιεργο προβλημα στο οποιo δεν εδωσα βαση αλλα η δονηση ειναι κατι αναγκαιο μιας και εγω το κινητο το χρησιμοποιω μονο στην δονηση 24/7
      Tο προβλημα που μου εβγαλε στην αρχη ηταν το εξης: αλλαζα την οθονη κλειδωματος και την αρχικη οθονη με μια εικονα της επιλογης μου και αν τυχαινε να κανω επανεκκίνηση τη συσκευη τοτε η οθονη κλειδωματος επανερχοταν στις εργοστασιακες ρυθμισεις (επανερχοταν η εικονα που ειχε απο το εργοστασιο) ενω η αρχικη οθονη παρεμενε ως εχει.. δεν εδωσα βαση μιας και μικρο το κακο, αλλα τωρα με την δονηση εχω μεγαλο θεμα.. μπηκα στις ρυθμισεις και εκανα το τεστ kernel και δεν εγινε τιποτα,.. σκεφτηκα μηπως ειναι θεμα του miui και ελεγα να περιμενω να βγει το miui 11 μιας και σε λιγες μερες λενε πως θα κανει την εμφανιση του στην σειρα note 7.
      Να σημειωθει οτι εγω το κινητο το πηρα απο την αθηνα απο ιντερνετικο μαγαζι και τωρα μενω κοζανη μιας και σπουδαζω εδω περα και προσπαθω να αποφυγω το παιχνιδι ''στελνω το κινητο και το κρατανε 3 βδομαδες''

      Η συσκευη φοραει το miui 10.3.6

      ειναι η δευτερη συσκευη xiaomi που εχω στα χερια μου μιας και ειμαι πρωην κατοχος xiaomi redmi 3X για 3 χρονια!




      Ευχαριστω εκ των προτερων για την καθε σας βοηθεια.
    • Για μπες στο cit (engineering mode) πατώντας επαναλαμβανόμενα πάνω στο kernel μέσα στο σχετικά με το τηλέφωνο και κάνε το τεστ της δόνησης να δεις αν λειτουργεί το hardware αρχικά.
    • Διαφήμιση
    • Sorry ,δεν το διαβασα...
      Αν και εκεί δεν παίζει μάλλον έχεις hardware failure. Πας σε μαγαζί και στο αλλάζουν.
      Μπορείς βέβαια και να δοκιμάσεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή και ξεκλειδωμα bootloader και miflash σε fastboot μήπως έχει κολλήσει κάτι, αλλά δεν νομίζω...
    • Η οθόνη κλειδώματος είναι bug της τελευταίας ρομ, αν διαγράψεις την εφαρμογή carouzel θα λυθεί.

      Για την δόνηση, όλα δείχνουν προς hardware :/
    • Παιδια καλησπερα.. αρχικα θελω να σας ευχαριστησω ολους για τις απαντησεις σας..
      Αρχικα εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και το bug με την εφαρμογη carousel λυθηκε.. εκει λοιπον που ετοιμαζομουν να στειλω το κινητο στην εταιρεια η δονηση αρχισε να λειτουργει κανονικααα
      So.. everything is fine! Σας ευχαριστω που μπηκατε στον κοπο να με βοηθησετε. :D :thumbsup: