Διαφήμιση

Redmi Note 8 Pro bricked

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Επανερχομαι στο θεμα μιας και εκανα την συσκευη να δουλεψει ξανα περασμα miui last stable official με sp flash tool θα ανεβασω αυριο σχετικο αρθρο βημα βημα για να βοηθησω και τους υπολουπους που αντιμετωπησουν το ιδιο θεμα με εμενα!

      *εχω βαλει το κινητο να φορτιζει μολις για να δειξω φωτο αυριο το πρωι

      Καληνυχτα σας!!! ;) ;)
    • Θετική Απάντηση
      ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ HARD BRICKED XIAOMI REDMI NOTE 8 PRO(BEGONIA) - DEAD PHONE LED NOTIFICATION OPEN

      Κατεβαζουμε τον παρακατω φακελο και κανουμε εγκατασταση ΕΝΑ προς ΕΝΑ :D :D
      *UnbrickRN8ProNoAuth
      *MTK_USB_ALL_V1.0.8.zip
      *mtk_bypass_rev4.exe
      *Fastboot Rom(Begonia)
      θα χρειαστει στον υπολογιστη να εχουμε την τελευταια εκδοση python για να δουλεψει το προγραμμα bypass*
      ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ!! ;) ;)

      1)Αφου καναμε τα παραπανω με επιτυχια ανοιγουμε το φακελο unbrickrn8pronoauth και πηγαινουμε στο sp flash tool και το ανοιγουμε χωρις δικαιωματα διαχειρηστη
      2)Πηγαινουμε options πανω αριστερα και αλλαζουμε την συχνοτητα connection σε urat και high rate παταμε X και παμε να δωσουμε αρχεια για φλας ειναι η εικονα 3 χωρις να εχω πειραξει τις διαδρομες τον αρχειων.
      3)Δεν παταμε download αλλα ανοιγουμε σε αλλο παραθυρο το αρχειο mtk bypass rev4.exe αφηνουμε το target soc ετσι οπως ειναι και ΠΙΕΖΟΥΜΕ VOLUME + συνδεοντας την συσκευη στον υπολογιστη ταυτοχρονα χωρις να αφησουμε το πληκτρο ακουγοντας τον χαρακτηριστικο ηχο οτι υπαρχει συσκευη θα δειξει λεπτομεριες δεξια στο κειμενο του προγραμματος παταμε bypass.
      *ΕΑΝ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΑΣ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΑΚΙ ΤΟΤΕ ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΟ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΒΗΜΑ ΞΑΝΑ*

      4)Εαν πετυχει και σας γραψει αριστερα στην οθονη success τοτε το κλεινουμε και ανοιγουμε το sp παλι(το ειχαμε ανοιχτο απο πριν)κα παταμε download!!(ΕΑΝ ΣΑΣ ΠΕΤΑΞΕΙ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΓΙΑ AUTH ACCOUNT ΤΟΤΕ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΒΗΜΑ ΣΩΣΤΑ!)
      ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝΝ ΠΙΣΩ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ!!
      ;) ;)

      *Σημειωση η συσκευη η δικια μου φοραγε offical rom global τελευταια εκδοση με ξεκλειδωτο bootloader twrp ροοτ και magisk οταν αλλαξα την ρομ με την διαδικασια που ηδη ξερουμε μεσω twrp μετα την πρωτη επανακινηση της συσκευης εκλεισε και δεν ξανανοιξε και μου εμεινε στο χερι και ψαχνοντας και ρωτοντας βρεθηκα εδω με επιτυχια στην επαναφορα του κινητου αφου ακολουθησα τα παραπανω*! :grin: :grin:

      Να ευχαριστησω παρα πολυ τα μελη που μου απαντησαν στο θεμα μου να ειναι καλα nasdriver,geoanto555,dfoust,sakis112 ! :grin:
      Images
      • 3.png

        134,91 kB, 1.280×800, viewed 108 times
      • UnbrickRN8ProNoAuth.png

        77,05 kB, 1.280×800, viewed 114 times
      • Χωρίς τίτλο.png

        89,12 kB, 1.280×800, viewed 96 times

      Αυτό το μήνυμα σημειώθηκε ως θετικό από τον/ην NasDriver ()
      Αιτία: Unbrick redmi note 8 pro Unbrick MTK devices

    • Διαφήμιση
    • @Goldfan1998@

      Στο Google Drive Πρέπει να κάνεις τα αρχεία που ανέβασες Public (Δημόσια) ώστε να μπορεί κάποιος να τα κατεβάσει χωρίς να περιμένει την άδειά σου. ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      @Goldfan1998@

      Στο Google Drive Πρέπει να κάνεις τα αρχεία που ανέβασες Public (Δημόσια) ώστε να μπορεί κάποιος να τα κατεβάσει χωρίς να περιμένει την άδειά σου. ;)
      Καλησπερα σας ζητω συγνωμη για την καθυστερηση τα λινκ δουλευουν και παλι κανονικα!
      :D :D
    • παιδιά εμένα σε RedMi note8 pro δεν έπαιζε το link από το επίσημο μέσω google drive (24ωρες λόγω φόρτου και κάτι τέτοια)
      για όποιον χρειάζεται ROM stock ας κοιτάξει εδώ:
      Redmi Note 8 Pro (begonia) Europe (EEA) Fastboot & Recovery ROM | XiaomiROM.com

      α και προσοχή!! σε όσους δεν τα πολυκατέχουν θέλει unzip και ξανά unzip το αρχείο που θα δώσει στη πρώτη αποσυμπίεση

      για πιο πρόσφατο Flash Tool εδώ:
      Download Xiaomi Flash Tool 20210226 - Official Tool

      ελπίζω να βοήθησα να μην παιδευτείτε όσο εγώ
      το φορουμ είναι ότι πιο δυνατό κι ενημερωμένο υπάρχει στην Ελλάδα, απλώς θα έπρεπε θεωρώ να ανανεωθούν/επικαιροποιηθούν ορισμένα νήματα ή να υπάρχει πιο εύκολη αναζήτηση ξέρω γω
      ή ίσως τα σημαντικά να μπαίνουν κάπου πάνω πάνω ας πούμε σαν καρφίτσωμα που λέμε
      ειδικά αν κάποιος είναι νέος πρέπει να φάει ώρες
      δεν ξέρω τι θα μπορούσε να γίνει απλώς θέτω κάποιες ιδέες/σκέψεις

      καλή δύναμη σε όλους!
    • Διαφήμιση
    • Καλησπερα σας ζητω συγνωμη για την ταλαιπωρια με τα λινκ θα ανανεωθουν αμεσα και εγκαιρα για να βοηθηθουν και οι υπολοιποι!
      :D :D