Διαφήμιση

Redmi Note 8 Pro bricked

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών!!! <<

Tρέχουσα ενημέρωση 20.10.30 (31/10/2020 15:30)

Έγινε η διανομή νέων ROM 20.10.30 για 14 συσκευές

ΠΡΟΣΟΧΗ για τους κατόχους των Mi 10/Pro & Poco F2 Pro/RedMi K30 Pro:

Μετά την αναβάθμιση στην έκδοση 20.10.30 ΜΗΝ ΤΡΕΞΕΤΕ ΤΟ TWRP RECOVERY ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΣΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ! H Xiaomi άλλαξε τον κώδικα στον Kernel. Έτσι αν κάνετε Boot στο TWRP Recovery μετά το Flash της νέας ROM, η συσκευή σας θα σβήσει και δεν θα μπορεί να κάνει Boot και πάλι στο σύστημα ή να μπει στο Recovery. Ο μόνος τρόπος για να τρέξετε και πάλι το TWRP Recovery θα είναι μόνο μέσω FastBoot!

Θα πρέπει να περιμένετε να βγει μία νέα διορθωμένη έκδοση του TWRP Recovery!

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Μπορεί να έχεις δίκιο, αυτό καταλαβαίνω διαβάζοντας εδώ μέσα, έλα όμως που δεν γνώριζα ότι έβγαλαν τον dialer της μαμάς και έβαλαν της Google και δεν έχει call recording. Στο note 6 pro που έχω μέχρι τώρα, υπήρχε-υπάρχει κανονικά, που να φανταστώ.
      Προσωπικά δεν έχω κανένα λόγο να το πειράξω, αλλά χρειάζομαι την εφαρμογή, γι'αυτό και το ψάχνω.
    • Διαφήμιση
    • details?id=com.catalinagroup.callrecorder&hl=el

ειχα διαβασει σε γειτονικό φορουμ, οτι δουλευει σε android 10, gia to android 11 δεν ξερω...
    • Δυστυχώς δεν δουλεύει σωστά. Γράφει μόνο τον εαυτό σου και όχι τον συνομιλητή, με όποια ρύθμιση και αν έβαλα. Έχει και άλλα θέματα σαν εφαρμογή, αλλά το βασικό είναι ότι δεν καταγράφει.
      Είχα δοκιμάσει και άλλες, αλλά όλες έχουν το ίδιο θέμα, γράφουν μόνο τον εαυτό σου. Την συγκεκριμένη εφαρμογή, δεν την είχα δοκιμάσει.
      Ευχαριστώ πάντως!

*Σημείωση: Δεν δουλεύει ούτε σε android 9 (έγινε δοκιμή σε Redmi 8, MIUI Global 11.0.6 με android 9 καινούριο), οπότε δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με την έκδοση adnroid.
    • Διαφήμιση
    • Για το call recording δουλεύει με το module axet call recording από το magisk. Το έχω κάνει σε android 10 miui12. Ακολούθησε το λινκ στο θέμα επιτυχές recovery root κάνε ακριβώς ότι λέει το βίντεο και θα περάσεις twrp και root. Τρεις φορές ακολούθησα αυτή την διαδικασία με επιτυχία. Καλή τύχη.
    • Δοκιμασα την εφαρμογή, γράφει και τον συνομιλητή, δεν ακούγεται τόσο έντονα.
      Η εφαρμογή προτείνεται για Android 10, και σε άλλη συσκευή δούλευε, φυσικά την κατάργησα, είναι παράνομες οι ηχογραφήσεις!!!!!!!
      Έδωσες τα δικαιώματα? Τώρα την δοκιμάζω σε poco , και δουλεύει.
    • Διαφήμιση
    • Σε poco δεν ακούγεται έντονα ο συνομιλητής, αλλά πάντως δουλεύει.
      Κατηργησα την δοκιμαστική ηχογράφηση..
      Είπαμε είναι παράνομες, παίζει μέχρι φυλακή......
    • Ο/H dmakarigakis έγραψε:

Για το call recording δουλεύει με το module axet call recording από το magisk. Το έχω κάνει σε android 10 miui12. Ακολούθησε το λινκ στο θέμα επιτυχές recovery root κάνε ακριβώς ότι λέει το βίντεο και θα περάσεις twrp και root. Τρεις φορές ακολούθησα αυτή την διαδικασία με επιτυχία. Καλή τύχη.
      Δηλαδή το module είναι κάποια εφαρμογή ή κάτι που σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις το call recorder του miui ;
      Για να προχωρήσω με το root, περιμένω το ξεκλείδωμα.

Ο/H sakis112 έγραψε:

Δοκιμασα την εφαρμογή, γράφει και τον συνομιλητή, δεν ακούγεται τόσο έντονα.
      Η εφαρμογή προτείνεται για Android 10, και σε άλλη συσκευή δούλευε, φυσικά την κατάργησα, είναι παράνομες οι ηχογραφήσεις!!!!!!!
      Έδωσες τα δικαιώματα? Τώρα την δοκιμάζω σε poco , και δουλεύει.

Ο/H sakis112 έγραψε:

Σε poco δεν ακούγεται έντονα ο συνομιλητής, αλλά πάντως δουλεύει.
      Κατηργησα την δοκιμαστική ηχογράφηση..
      Είπαμε είναι παράνομες, παίζει μέχρι φυλακή......
      Nop! Εννοείται ότι έδωσα τα δικαιώματα, αλλά δεν ηχογραφεί τον άλλο, μόνο εσένα. Αν έχεις δυνατά την ένταση στο ακουστικό σου, περνάει λίγο ο ήχος από τον συνομιλητή, αν το έχεις χαμηλά, δεν περνάει τίποτα.
      Και με hands free δοκίμασα, τα ίδια. Φυσικά δοκίμασα και όλες τις ρυθμίσεις που έχει για τα audio source, τίποτα.
      Δεν δουλεύει ούτε στο note 6 pro που χρησιμοποιώ και έχω και το call recorder της μαμάς.
    • Διαφήμιση
    • Το module εγκαθιστά μια εφαρμογή call recording. Το βρίσκεις μέσα από το magisk manager ,προϋποθέτει ότι έχεις εγκαταστήσει twrp and magisk. Δεν έκανα καμία ιδιαίτερη ρύθμιση, εγγράφει κανονικά και τους δύο και καθαρά.
    • Ο/H dmakarigakis έγραψε:

Βρηκα στο XDA λύση για το CTS profile.Την δοκίμασα και δούλεψε.Το λινκ για όποιον το χρειάζεται. Εγώ χρησιμοποίησα το props για Ινδία.
      Δεν ξέρω γιατί από εδώ δεν μπαίνει, στο XDA δουλεύει. Κάνω copy τις οδηγίες.

SafetyNetFix MagiskHideProps Method

@santoshhh000August 09, 2020********************************************
      1.)Install Busybox and Latest MagiskHideProps module from Magisk Download page
      2.)Install terminal app from PlayStore and reboot
      3.)Terminal app example: details?id=jackpal.androidterm
      4.)Open terminal and type as follows:
      su
      props
      1
      f
      Seek for your OEM(Redmi) and type it's number.
      Seek for your device(Redmi note 8 pro) and type it's number.
      if asked choose number of Android version you want to use
      y
      5.)reboot
      y (to reboot)
      6)Open terminal and type as follows:
      su
      props
      2 (Force BASIC key attestation)
      y (to enable)
      y (to reboot)

μπορεις να μου δωσεις το λινκ απο το xda που γραφει αυτο που λες στην παραθεση;
      θελω να το δωσω να το διαβασει ενας φιλος που ισως μπορει να μου το κανει
    • Διαφήμιση
    • Εχω για πέταγμα 2 tempered glass.
      Αν τα θέλει κάποιος προσωπικό μήνυμα, δωρεάν με χρέωση courier δικιά του φυσικά.
      Images
      • IMG_20200923_201714.jpg

1,85 MB, 3.472×4.624, viewed 11 times
      • IMG_20200923_200043.jpg

1,81 MB, 3.472×4.624, viewed 12 times
    • Ο/H DarK_HumOuR έγραψε:

Ο/H dmakarigakis έγραψε:

Βρηκα στο XDA λύση για το CTS profile.Την δοκίμασα και δούλεψε.Το λινκ για όποιον το χρειάζεται. Εγώ χρησιμοποίησα το props για Ινδία.
      Δεν ξέρω γιατί από εδώ δεν μπαίνει, στο XDA δουλεύει. Κάνω copy τις οδηγίες.

SafetyNetFix MagiskHideProps Method

@santoshhh000August 09, 2020********************************************
      1.)Install Busybox and Latest MagiskHideProps module from Magisk Download page
      2.)Install terminal app from PlayStore and reboot
      3.)Terminal app example: details?id=jackpal.androidterm
      4.)Open terminal and type as follows:
      su
      props
      1
      f
      Seek for your OEM(Redmi) and type it's number.
      Seek for your device(Redmi note 8 pro) and type it's number.
      if asked choose number of Android version you want to use
      y
      5.)reboot
      y (to reboot)
      6)Open terminal and type as follows:
      su
      props
      2 (Force BASIC key attestation)
      y (to enable)
      y (to reboot)
      μπορεις να μου δωσεις το λινκ απο το xda που γραφει αυτο που λες στην παραθεση;
      θελω να το δωσω να το διαβασει ενας φιλος που ισως μπορει να μου το κανει
      Δυστυχώς δεν βρίσκω το λινκ στο XDA. Οι οδηγίες παραπάνω είναι λεπτομερεις.
    • Διαφήμιση