Διαφήμιση

Redmi note 8pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Είναι ωραίο, ακριβό βέβαια ακόμα...
      Θα το έβλεπα γύρω στα 150-160€.
      Αν περιμένεις λοιπόν για ακόμα. Ή δες το 7.
      Δεν θελω να παρω ''παλιο'' μοντελο.

      Θα δω μηπως πεσει μεχρι τα χριστουγεννα

      Ελεγα οτι δεν θα ξαναπαρω χιαομι λογω αργων updates, αλλα βλεπω εχουν αλλαξει λιγο τα πραγματα

      και εχουν φτιαξει και το λογισμικο παρα πολυ.
    • Καλημέρα σας.

      Κάτοχος του 8pro εδώ και μια εβδομάδα. Έχω να πάω πως προς το παρόν μου αλλάζει τα δεδομένα για του MTK επεξεργαστές το κινητό πάει σφαίρα η μπαταρία αρκετά καλή για τα εσώψυχα του που έχει.
      Αρκετά γρήγορα όλα όσα κανεις στο κινητό browsing streaming κλπ.

      Αντιμετωπίζω βεβαια ένα πρόβλημα.
      Ανοίγω τα δεδομένα πιάνει 4g κανονικά αλλα όταν πάω να ανοίξω εφαρμογές πχ "Instagram" αργεί παρα πολύ να κάνει το refresh ενώ μέσω wifi κανένα πρόβλημα πάει σφαίρα.
      Ελέγχοντας σε speedtest η ταχύτητα που πιάνει είναι άνω του 60MB.
      Σε έλεγχο με συσκευή σε NOTE 7
      από φίλο είδα ότι έχουν διαφορετικό προτιμώμενο τύπο δικτύου.
      Ενώ έβαλα και εκείνον που είχε στο NOTE 7 συνεχίζει το ίδιο πρόβλημα.

      Σε κλήσεις δεν έχω κανένα πρόβλημα το σήμα του είναι ok και δουλεύει και το WIFI call.
      Δεν έχω ξανά ασχοληθεί με τις συσκευές της xiaomi μήπως γνωρίζει κανεις να μου πει τι μπορεί να φτάει?

      Επειδή είμαι κάτοχος και του huawei p10lite στο ίδιο μέρος τα κρατάω μαζί και τα 2 σε speedtest το p10 βγάζει μισές τιμές από το xiaomi αλλα σε εφαρμογές κάνει πολύ πιο γρήγορα το refresh.
      Επίσης να πω πως άμα κάνω hotspot το p10 και συνδέσω το xiaomi με hotspot πάνε πάλι σφαίρα οι εφαρμογές και στο xiaomi.

      Aρα το μυαλό μου κάπου πάει με την χρήση δεδομένων που ενώ το ψάχνω εδώ και 1 εβδομάδα δεν έχω βγάλει άκρη.
    • Διαφήμιση
    • Redmi note 8pro

      Νομίζω πως δεν έχω παρατηρήσει κάποιο θέμα με την ταχύτητα. Να επισημάνω πως μετά την αναβάθμιση σε miui 11 ένα πρόβλημα θερμοκρασίας που είχα με το κιν έχει ψιλοδιορθωθει. Η θερμοκρασία που ανεβάζει σε βίντεο και παιχνίδια δεν έχει καμία σχέση με παλιότερα, πολύ καλύτερα τα πράγματα.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Καλησπέρα σε όλους

      Μπορείτε να μου πέιτε αν υπάρχει η ρύθμιση speed dial στο κινητό γιατί δεν την βρίσκω πουθενά. ¨Ηδη καταργήσανε την σύζευξη με το router μέσω wps καταργήσανε κ αυτό?
    • Φιλε ierlol21 έχω ακριβώς το ίδιο προβλήμα με εσένα.
      Με δεδομένα 4g σε κάποιες εφαρμογές αργεί να τις φορτώσει ενώ με wifi πάει σφαίρα.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H ierlol21 έγραψε:

      Καλημέρα σας.

      Κάτοχος του 8pro εδώ και μια εβδομάδα. Έχω να πάω πως προς το παρόν μου αλλάζει τα δεδομένα για του MTK επεξεργαστές το κινητό πάει σφαίρα η μπαταρία αρκετά καλή για τα εσώψυχα του που έχει.
      Αρκετά γρήγορα όλα όσα κανεις στο κινητό browsing streaming κλπ.

      Αντιμετωπίζω βεβαια ένα πρόβλημα.
      Ανοίγω τα δεδομένα πιάνει 4g κανονικά αλλα όταν πάω να ανοίξω εφαρμογές πχ "Instagram" αργεί παρα πολύ να κάνει το refresh ενώ μέσω wifi κανένα πρόβλημα πάει σφαίρα.
      Ελέγχοντας σε speedtest η ταχύτητα που πιάνει είναι άνω του 60MB.
      Σε έλεγχο με συσκευή σε NOTE 7
      από φίλο είδα ότι έχουν διαφορετικό προτιμώμενο τύπο δικτύου.
      Ενώ έβαλα και εκείνον που είχε στο NOTE 7 συνεχίζει το ίδιο πρόβλημα.

      Σε κλήσεις δεν έχω κανένα πρόβλημα το σήμα του είναι ok και δουλεύει και το WIFI call.
      Δεν έχω ξανά ασχοληθεί με τις συσκευές της xiaomi μήπως γνωρίζει κανεις να μου πει τι μπορεί να φτάει?

      Επειδή είμαι κάτοχος και του huawei p10lite στο ίδιο μέρος τα κρατάω μαζί και τα 2 σε speedtest το p10 βγάζει μισές τιμές από το xiaomi αλλα σε εφαρμογές κάνει πολύ πιο γρήγορα το refresh.
      Επίσης να πω πως άμα κάνω hotspot το p10 και συνδέσω το xiaomi με hotspot πάνε πάλι σφαίρα οι εφαρμογές και στο xiaomi.

      Aρα το μυαλό μου κάπου πάει με την χρήση δεδομένων που ενώ το ψάχνω εδώ και 1 εβδομάδα δεν έχω βγάλει άκρη.
      Κάτι καθυστερήσεις σε φορτωσεις σελίδων το έχω παρατηρησει και εγώ απλά δεν το έχω καταλάβει αν μου το κάνει με 4g ή wifi , τωρα που το λές θα το τσεκάρω . Όπως και ορισμένες φορές η ευαισθησία τις οθόνης έχει λίγο lag.
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Ο/H Silegav76 έγραψε:

      αν υπάρχει η ρύθμιση speed dial στο κινητό
      settings, apps, system apps, call settings, advanced settings, quick dial
      Το έχει εσένα αυτό ??Εμένα δεν το έχει
      Images
      • εικόνα_Viber_2019-12-02_22-41-34.jpg

        103,2 kB, 738×1.599, viewed 106 times
    • Διαφήμιση
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Δεν έχω το τηλέφωνο σου, αλλά στο miui εκεί είναι, στις ρυθμίσεις call settings...
      Στο redmi note 4x που έχω το έχει εκεί που λές και εκτός οτι το έχει και εκεί πατώντας το νούμερο που θές να βάλεις την γρήγορη κλήση παρατεταμένα για 2 με 3 δευτερόλεπτα και σου βγάζει πια επαφή θες να βάλεις. Στο redmi note 8 pro δυστυχώς δεν υπάρχει , όπως και το άλλο που είπα με το WPS