Διαφήμιση

xiaomi mi3

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H MartinisKiss έγραψε:

      MIUI_ART για το 1)
      Περασα απο KitKat και μια παλιοτερη Ελληνικη ROM
      -σε xiaomi.eu_multi_cancro_5.12.17_v7-4.4 (Developer) (όπως λέει ο οδηγός δλδ)
      -μετά MIUI Official Developer 6.3.31
      και τέλος περασα την Ελληνική Developer 6.4.14. που έχω τώρα.
      Oλα με τον Updater.
      Aλλα δεν έκανα wipe cache, dalnik, data πουθενά. Δε θα πρεπε να χα κάνει?

      Επειδή έχω να το κάνω 2 χρόνια είπα να το κάνω για να καθαρίσει απ ότι άχρηστο μπορει να υπαρχει κτλ.
      (Δλδ να ναι όλα σβησμένα και να περάσω ότι θέλω)

      Για το 2) ενοοουσα χωρίς να βάλω νέα ROM. απλά για καθάρισμα μνήμης για να πηγαίνει καλύτερα αν κάνει διαφορά.

      Επίσης παρατήρησα δυο πράγματα α) στο Άλμπoυμ δεν βλέπω όλες τις φωτογραφίες που είναι της Cameras ενώ υπάρχουν στο κινητό. Είναι σαν να διάλεξε μερικές και δείχνει μόνο αυτές. (Τα υπόλοιπα άλμπουμ τις βλέπω όλες αν πάω στην επιλογή Albums)
      β) Στη διαχέιριση δικαιωμάτων που έχει κάθ εφαρμογή δε μπορώ να αλλάξω τίποτα ενώ παλιά μπορούσα. Έτσι έιναι ή θα πρεπε να μπορώ?

      Κάνε wipe cache & dalvik

      Sent from my MI 3W using Tapatalk
    • 1) Aλλά δεν έκανα wipe cache, dalnik, data πουθενά. Δε θα πρεπε να χα κάνει?
      Σε απάντησε ο admin: NAI όποτε θέλεις το κάνεις, αλλά το κάνει και από μόνο της η ROM που κάνεις Update.

      2) Επειδή έχω να το κάνω 2 χρόνια είπα να το κάνω για να καθαρίσει απ ότι άχρηστο μπορει να υπαρχει
      Σε αυτό το ερώτημα αν θέλεις καθαρή εγκατάσταση πρέπει να κάνεις μέσω TWRP wipe cache, dalvik,data (δεν θα χάσεις φωτογραφίες, τραγούδια, pdf αρχεία) τις εφαρμογές θα πρέπει να της ξανά στήσεις. Επίσης μέσω TWRP wipe cache, dalvik, data & internal storage δεν θα μείνει τίποτα ούτε φωτογραφίες, τραγούδια, αρχεία.
      Αν το αποφασίσεις κράτα back up.

      3) Ενοούσα χωρίς να βάλω νέα ROM. απλά για καθάρισμα μνήμης για να πηγαίνει καλύτερα αν κάνει διαφορά.
      Αυτό νομίζω είναι θέμα rom που δυστυχώς στην MM υπάρχει ένα θέμα, μας αφήνει κάπου στο 800 με 950MB ελεύθερα. Αν θέλεις να είναι σε καλά επίπεδα χρησιμοποίησε τις εφαρμογές Security, clean master για καθαρισμό σκουπιδιών.

      4) στο Άλμπoυμ δεν βλέπω όλες τις φωτογραφίες που είναι της Cameras ενώ υπάρχουν στο κινητό. Είναι σαν να διάλεξε μερικές και δείχνει μόνο αυτές ενώ μες το φάκελο υπάρχουν όλες.
      Κάνε καθαρισμό δεδομένων εφαρμογής άλμπουμ.

      5) Στη διαχέιριση δικαιωμάτων που έχει κάθ εφαρμογή δε μπορώ να αλλάξω τίποτα ενώ παλιά μπορούσα. Έτσι έιναι ή θα πρεπε να μπορώ?
      Δηλαδή πας security δικαιώματα και τίποτα? για κάνε καθαρισμό στην εφαρμογή δεδομένων.
    • Διαφήμιση
    • Νόμιζα οτι με wipe data σβήνονται όλα δλδ οτι χανεις κι όλα τα data όχι μόνο οι εφαρμογές. Καταλαβα ναι.

      4)καθαρισμό δεδομένων στην εφαρμογή άλμπουμ δεν πατιέται. Πάτησα Καθαρισμό Cache μπας και αλλά τίποτα.
      Στο Αλμπουμ Camera μου δείχνει 58 φωτογραφίες ενώ στο φάκελο έχει 2.000.

      5)Ποια εφαρμογή εννοεις να κανω καθαρισμό ? Εγώ πατάω παραταμενα οποιαδήποτε εφαρμογη μπαίνει στις Πληροφορίες εφαρμογής και πατάω Διαχείρηση Δικαιωμάτων. Εκει δε μπορω να αλλαξω τπτ.
      Αν πάω Κέντρο Ασφάλειας,δικαιώματα και μετα ξανα Δικαιώματα ( εκεί που τα έχει όλα μαζί πχ Λεει Εντοπισμος Τοποθεσιας ) απο εκει μπορώ. (αν αντί να παω δικαιώματα μεινω στην καρτέλα εφαρμογές και απλα ανοίξω μια απλα τα δείχνει). Εκτός αν είναι σωστο και έτσι πρέπει ναναι δε ξέρω.
    • Ο/H MartinisKiss έγραψε:

      Νόμιζα οτι με wipe data σβήνονται όλα δλδ οτι χανεις κι όλα τα data όχι μόνο οι εφαρμογές. Καταλαβα ναι.

      4)καθαρισμό δεδομένων στην εφαρμογή άλμπουμ δεν πατιέται. Πάτησα Καθαρισμό Cache μπας και αλλά τίποτα.

      5)Ποια εφαρμογή εννοεις? Εγώ πατάω παραταμενα οποιαδήποτε εφαρμογη μπαίνει στις Πληροφορίες εφαρμογής και πατάω Διαχείρηση Δικαιωμάτων. Εκει δε μπορω να αλλαξω τπτ.
      Αν πάω Κέντρο Ασφάλειας,δικαιώματα και μετα ξανα Δικαιώματα ( εκεί που τα έχει όλα μαζί ) απο εκει μπορώ.
      (αν αντί να παω δικαιώματα μεινω στο εφαρμογές και απλα ανοίξω μια απλα τα δείχνει)

      Jimi
      Ναι για τα.δικαιώματα εκεί. Για το άλμπουμ δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω. Στον υπολογιστή βλέπεις τις φωτογραφίες όλες? Και στο κινητό.ΠΑΣ άλμπουμ και βλέπεις τις μισές? Αν ναι πρώτη φορά το ακούω. Κάνε wipe cache, dalvik και install Rom.

      Στάλθηκε από το LT22i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Απάντησε ακριβώς τι συμβαίνει στο άλμπουμ για να καταλάβουμε και εμείς ...

      Η αλήθεια ότι και εγώ έχω δει να μετακινείτε φάκελλος από μόνος του, δηλαδή όταν φτάσει τον Χ αριθμό screenshots τα επόμενα τα βάζει σε άλλο folder και χώρο που δημιούργησε μόνο του το MIUI, αλλά εσύ αν κατάλαβα μιλάς για το αντίθετο

      Τα βλέπει ο υπολογιστής αλλά όχι το κινητό? Διευκρίνησε λίγο να το δούμε
    • Εκτός από το άλμπουμ, εάν πάς εργαλεία- αρχεία- εικόνες ,εκεί τις βλέπεις ;

      Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H MartinisKiss έγραψε:

      Στο Αλμπουμ Camera μου δείχνει 58 φωτογραφίες ενώ στο φάκελο έχει 2.000.
      Είμαστε σίγουροι ως προς το ποιόν φάκελο "βλέπει" η εφαρμογή??
    • Πήγα μες το φάκελο απο αρχεία και έσβησα 2-3 απο το φάκελο Camera και τώρα δείχνει πολυ περισσοτέρες (Μαλλον ολες).
      Δε ξέρω αν έγινε απο αυτο και διορθώθηκε πάντως τώρα τις δείχνει!

      Έχω μια υποψία οτι μπορεί να μην είμαι Rooted πάντως μπορώ να το δω κάπου?
    • Ο/H MartinisKiss έγραψε:

      Πήγα μες το φάκελο απο αρχεία και έσβησα 2-3 απο το φάκελο Camera και τώρα δείχνει πολυ περισσοτέρες (Μαλλον ολες).
      Δε ξέρω αν έγινε απο αυτο και διορθώθηκε πάντως τώρα τις δείχνει!

      Έχω μια υποψία οτι μπορεί να μην είμαι Rooted πάντως μπορώ να το δω κάπου?

      Security και θα σε δίνει δικαιώματα root

      Sent from my MI 3W using Tapatalk
    • Α δίνω Δικαιωματα Root δλδ ανα εφαρμογή απο το Προνόμια Root ε? Nice..

      Κανά φορτιστη καινούργιο να πάρω ξερει κανεις είτε απο Κίνα η όπου αλλού?
      Ο άλλος τα χει πάιξει και μου τη σπάει με το adaptoraκι συνέχει μια πιανει μια όχι κτλ...

      Το λέω γιατι παρατήρησα με κάποιον άλλο φορτιστη άλλου κινητού την ώρα που το φόρτιζα η οθόνη δε πατιόταν σωστα πατόυσε πολλες φορές όπου ναναι και κάτι κουλά.. Τι φάση?
      Μην πάρω κανενα και μου βγει τπτ τετοιο για αυτό.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H MartinisKiss έγραψε:

      Α δίνω Δικαιωματα Root δλδ ανα εφαρμογή απο το Προνόμια Root ε? Nice..

      Κανά φορτιστη καινούργιο να πάρω ξερει κανεις είτε απο Κίνα η όπου αλλού?
      Ο άλλος τα χει πάιξει και μου τη σπάει με το adaptoraκι συνέχει μια πιανει μια όχι κτλ...

      Το λέω γιατι παρατήρησα με κάποιον άλλο φορτιστη άλλου κινητού την ώρα που το φόρτιζα η οθόνη δε πατιόταν σωστα πατόυσε πολλες φορές όπου ναναι και κάτι κουλά.. Τι φάση?
      Μην πάρω κανενα και μου βγει τπτ τετοιο για αυτό.

      Εγώ χρησιμοποιώ από την πρώτη μέρα έναν Samsung, και εδώ και ένα χρόνο της Huwei και τώρα lenovo

      Sent from my MI 3W using Tapatalk