Διαφήμιση

mi2s παραγγελεια

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Επειδή παραλίγο να την πατήσω κι εγώ έτσι.. αλλά πάλι καλά τελευταία στιγμή είχα ενημέρωση από κάτι φίλους περί του μούφα αυτού site..

      Κι εμένα με τράβηξαν τα accessories στο συγκεκριμένο site συν το ότι κι εγώ το θεώρησα ως το επίσημο site της Xiaomi. Τελικά το κινητό το παρήγγειλα την περασμένη Παρασκευή από ibuygou το οποίο από accessories έχει ότι περίπου είδες και στο xiaomiworld. Το κινητό στάλθηκε Δευτέρα βράδυ από το ibuygou και το παρέλαβα Τετάρτη κατά τη 1 το μεσημέρι από DHL.

      Παρήγγειλα το κινητό, με προσφορά δώρο τα updated xiaomi piston earphones (τα οποία τα στέλνουν ακόμη ως δώρο νομίζω μέχρι τις 14/1), ανταλλακτικό πίσω κάλυμμα, δερμάτινη θήκη και προστατευτικό οθόνης και από το τελωνείο προσωπικά δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα, παρότι DHL.. Γενικότερα πέρασε όλα τα στάδια αέρα η παραγγελία σε βαθμό που δεν το πίστευα όταν με πήραν την Τετάρτη τηλέφωνο από την DHL για την παράδοση

      Επίσης τα ακουστικά παρότι από κάτω υπάρχουν κάποια σχόλια στο ibuygou περί μούφας, εμένα μου φαίνονται γνήσια και ο ήχος που βγάζουν είναι μακράν ο καλύτερος που έχω ακούσει από handsfree (βέβαια και ο ήχος του ίδιου του κινητού από μόνος του τα σπάει)
    • Σύνολο η παραγγελία + την DHL 307€ με το κινητό στα 255€

      H DHL μόνη της 20€ σύνολο μαζί με 1,5€ για εγγύηση επιστροφής χρημάτων σε περίπτωση που χαθεί
    • Διαφήμιση
    • mi2s παραγγελεια

      Μαγκες λοιπον σημερα μαλλον εχω καλα νεα η μουφα χιαομι μου εστειλε ολο το ποσο πισω απο οσο φαινεται στο pay pal και σταματησε αυτοματα και η διαδικασια "reclaim dispute" που ειχα αρχισει(αγαπω pay pal).Μολις ενημερωθει και η καρτα μου θα εχω πισω ολα μου τα χρηματα.Ετσι τωρα ειμαι ετοιμος για μια σωστη παραγγελεια αλλα δεν την ξαναπαταω λοιπον προτεινετε ανοιχτα απο που να παρω το κινητο που θελω?Τι να προσεξω?Με ποια μεταφορικη να ερθει?Και οτι αλλο εσεις νομιζετε απο την εμπειρια σας για να μην την ξαναπατησω.Ευχαριστω εκ των προτερων.
    • Τέλος καλό - όλα καλά λοιπόν.

      Όσο για το e-shop, εμείς συνεργαζόμαστε με την merimobiles.comκαι πολλά μέλη μας ήδη έχουν κάνει αγορά από εκεί.
      Και το ibuygou.com είναι μιά καλή εναλλακτική, και μπορείς να διαλέξεις όπου θέλεις.

      Ρίξε και μια ματιά ΕΔΩ => Αξιολόγηση των διαφόρων e-shops (για να μην πέσετε σε παγίδες) για να πάρεις μία εικόνα του πως αξιολογούν τα μέλη μας την εμπειρία τους με διάφορα e-shop.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ο/H creativ7 έγραψε:

      Δηλαδή δεν πλήρωσες τελωνείο?
      Όχι δεν πλήρωσα τίποτα. Μου το στείλανε σε συσκευασία δώρου με αξία 20$ από την ibuygou κατόπιν και σχετικής επικοινωνίας με mail όπου όπως μου αναφέρανε αυτή είναι η συνιθισμένη τους τακτική για να αποφεύγουν το τελωνείο. Επίσης από ένα άλλο φόρουμ είχα διαβάσει ότι δέματα συστημένα κάτω από μισό μέτρο δεν περνάνε τελωνείο.

      Τώρα δεν ξέρω αν ίσχυσαν τα παραπάνω, πάντως εγώ δεν επιβαρύνθηκα τίποτα απολύτως πέραν της αρχικής χρέωσης.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Constantine88 έγραψε:

      Ο/H creativ7 έγραψε:

      Δηλαδή δεν πλήρωσες τελωνείο?
      Όχι δεν πλήρωσα τίποτα. Μου το στείλανε σε συσκευασία δώρου με αξία 20$ από την ibuygou κατόπιν και σχετικής επικοινωνίας με mail όπου όπως μου αναφέρανε αυτή είναι η συνιθισμένη τους τακτική για να αποφεύγουν το τελωνείο. Επίσης από ένα άλλο φόρουμ είχα διαβάσει ότι δέματα συστημένα κάτω από μισό μέτρο δεν περνάνε τελωνείο.

      Τώρα δεν ξέρω αν ίσχυσαν τα παραπάνω, πάντως εγώ δεν επιβαρύνθηκα τίποτα απολύτως πέραν της αρχικής χρέωσης.


      αυτα ειναι ευχαριστα νεα θα ελεγα γιατι η παγια τακτικη των δεματων της DHL ειναι να περνανε τελωνειο οσο μικρα ή οσο κοστος και να εχουν
      αλλαζει τα δεδομενα που ξεραμε εως τωρα...
      ισως να επαιξε ρολο η χαρακτηρισμος gift... οπως και να εχει αυτο ειναι καλο για ολους εμας που κανουμε παραγγελιες εκτος Ε.Ε.
    • Γεια σας παιδιά είμαι καινούργιος στο φόρουμ
      Καλώς σας βρήκα
      Θέλω να κάνω μια ερώτηση
      Για να κάνω παραγγελεία απο το merimobiles(η παραγγελία θα γίνει με ems) για να αποφύγω το τελωνείο πρέπει να τους πω μέσω email
      να μου το χαρακτηρισουν ως gift και να το βαλουνε μικρή αξία ή το βάζουν από μόνοι τους;
    • Ακριβώς !
      Σε βλέπω διαβασμένο !

      Καλωσόρισες στην παρέα μας...
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)