Διαφήμιση

Νέος Χρήστης Red rice (Πρόβλημα)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Νέος Χρήστης Red rice (Πρόβλημα)

      Χαιρετώ όλα τα μέλη του φόρουμ!!
      Απέκτησα μετά από λίγο ψάξιμο το Red Rice και καθ' ότι Miui οπαδός από το παλιό μου Desire γνώριζα τι έπαιρνα.
      Αγορά από minideal.net στα 152 ευρώ και μέσα σε 15 μέρες το είχα στα χέρια.
      Το ζήτησα rootαρισμένο αλλά δε το έλαβα έτσι...δε πειράζει λέω.
      Βλέπω ότι υπάρχει update από JHBCNAH4.0---> JHBCNAL5.0 και το κάνω. Στην αρχή έβγαζε ένα error στα μέσα της διαδικασίας και μετά από πολλές προσπάθειες έγινε το update.
      Ελέγχω την έκδοση της miui που φοράω και έβλεπε πάλι τη παλιά ομοίως και ο updater έλεγε ότι υπάρχει νέα Version.
      Κατεβάζω τη rom από το site (τη σωστή WCDMA) και κάνω το instal χειροκίνητα από bootloader.
      Ελέγχω ξανά τη version που βλέπει η συσκευή και ήταν όλα σωστά....και ξεκινάω να στήσω τη συσκευή εεε δεν υπήρχε τπτ από google και το μάρκετ δε δούλευε....
      Βρίσκω από miui market το google installer και δε δούλευε ούτε αυτό είχε μουλαρώσει με τα app από google.
      Κάνω wipe ότι μπορούσα από bootloader (όχι full wipe δε γίνεται με το stock recovery νομίζω) και περνάω από πάνω τη παλιά μου έκδοση.
      Αποτέλεσμα ένας αχταρμάς με προγράμματα από τη new version και τη παλιά τουλ. όμως έχω market και τις επαφές μου!!

      Γνωρίζετε κάτι για αυτό; Όντως η νέα έκδοση δεν υποστηρίζει το market η έτυχε σε μένα;

      Να σημειώσω καθόλου ευχάριστη εμπειρία από συσκευή που μόλις βγάζεις από το κουτί της...και αν ήμουν εντελώς νέος στο android ;;;;; :cursing: :cursing: :cursing: :cursing:
    • Καλημέρα!
      Μια ερώτηση μια και δεν έχω τη συσκευή σου...
      Το recovery που έχει η συσκευή αναφέρει MIRecovery όταν μπαίνεις;
    • Ο/H gianmosh έγραψε:

      Χαιρετώ όλα τα μέλη του φόρουμ!!
      Απέκτησα μετά από λίγο ψάξιμο το Red Rice και καθ' ότι Miui οπαδός από το παλιό μου Desire γνώριζα τι έπαιρνα.
      Αγορά από minideal.net στα 152 ευρώ και μέσα σε 15 μέρες το είχα στα χέρια.
      Το ζήτησα rootαρισμένο αλλά δε το έλαβα έτσι...δε πειράζει λέω.
      Βλέπω ότι υπάρχει update από JHBCNAH4.0---> JHBCNAL5.0 και το κάνω. Στην αρχή έβγαζε ένα error στα μέσα της διαδικασίας και μετά από πολλές προσπάθειες έγινε το update.
      Ελέγχω την έκδοση της miui που φοράω και έβλεπε πάλι τη παλιά ομοίως και ο updater έλεγε ότι υπάρχει νέα Version.
      Κατεβάζω τη rom από το site (τη σωστή WCDMA) και κάνω το instal χειροκίνητα από bootloader.
      Ελέγχω ξανά τη version που βλέπει η συσκευή και ήταν όλα σωστά....και ξεκινάω να στήσω τη συσκευή εεε δεν υπήρχε τπτ από google και το μάρκετ δε δούλευε....
      Βρίσκω από miui market το google installer και δε δούλευε ούτε αυτό είχε μουλαρώσει με τα app από google.
      Κάνω wipe ότι μπορούσα από bootloader (όχι full wipe δε γίνεται με το stock recovery νομίζω) και περνάω από πάνω τη παλιά μου έκδοση.
      Αποτέλεσμα ένας αχταρμάς με προγράμματα από τη new version και τη παλιά τουλ. όμως έχω market και τις επαφές μου!!

      Γνωρίζετε κάτι για αυτό; Όντως η νέα έκδοση δεν υποστηρίζει το market η έτυχε σε μένα;

      Να σημειώσω καθόλου ευχάριστη εμπειρία από συσκευή που μόλις βγάζεις από το κουτί της...και αν ήμουν εντελώς νέος στο android ;;;;;:cursing::cursing::cursing::cursing:



      αφου δεν εισαι νεος θα επρεπε να γνωριζεις οτι η miui δεν εχει προεγκατεστημενο playstore..κανε μια τελειως καθαρη εγκατασταση με full wipes και περνα μια stable rom. αν δεν μπορεις να περασεις το playstore απο το mi market δοκιμασε αυτο en.miui.com/thread-3508-1-1.html
    • Διαφήμιση