Διαφήμιση

MI MAX 3 6/128 ΚΙΝΕΖΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Είναι απλά τεστ αυτά. Μόλις βγεις διαγράφονται τα προσωρινά αρχεία.
      Μετά σου λέω, όταν ακούς κάτι χαμήλωσε την ένταση, μη το έχεις τόσο δυνατα και παραμορφώνεται ο ήχος.
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Είναι απλά τεστ αυτά. Μόλις βγεις διαγράφονται τα προσωρινά αρχεία.
      Μετά σου λέω, όταν ακούς κάτι χαμήλωσε την ένταση, μη το έχεις τόσο δυνατα και παραμορφώνεται ο ήχος.
      Μα πριν τις δύο τελευταίες αναβαθμισεις έπαιζε κανονικά μέχρι τέρμα .. αυτό λέω ..

      Edit: Υπάρχει "εύκολος" τρόπος να του ανακαλέσω τις 2 τελευταίες αναβαθμισεις ή να υπάρχει αρχείο και να περάσω την προηγούμενη? Έχω ξενερώσει πολύ. Μέχρι τη μέση πάει. Και στην ανοικτή ακρόαση παραμορφώνει..
    • Διαφήμιση
    • σε συνέχεια του όλου νήματος θα ήθελα την βοήθεια απο κάποιον γιατι πλεον η κατάσταση είναι ζόρικη...
      το τηλέφωνο όπως εχω γράψει απο την αρχή αγοράστηκε απο κινεζομάγαζο και ενω έλεγε china version στην σελίδα ήρθε με global και ελληνικά.
      για μια σχεδόν εβδομάδα δούλευε μια χαρά χωρίς κανένα θέμα.
      φίλος μου έκανε την διαδικασία κλείδωμα ξεκλείδωμα κλπ κλπ πέρασε china version και μετά την Nitrogen V10.3.5.0
      απο τοτε λοιπόν γ@μιεται ο διας..(σορυ ρε αλλα έχουν σπάσει τα νεύρα μου...)
      το τηλέφωνο κάνει σε άσχετους χρόνους επανεκκίνηση και κάποιες φορές είναι και κλειστό.υπάρχει περίπτωση 3 μέρες να μην κάνει τίποτα και υπάρχει και μέρα που θα κάνει 10 reset στα καπάκια...
      είναι το βασικό μου τηλέφωνο και με 2 κάρτες οπότε με δυσκολεύει αρκετά μια και το τηλεφωνον ειναι μέρος της δουλειάς μου.
      μπήκα στην σκέψη οτι μπορεί να ειναι θέμα sim.δοκίμασα να το δουλέψω αφαιρώντας εναλλακτικά τις κάρτες... μάταιος κόπος..
      σήμερα ξαναπεράσαμε την 10.3.5 μπασ και κατι δεν πέρασε σωστά και στα καπακια μου ερχετε το update της 11...
      το κανω.ολα δουλεύουν μια χαρά ολη μέρα..μέχρι που ξεκινάω να βάζω εφαρμογές και πριν απο λίγο μου εκανε την πρώτη επανεκκίνηση και μετά απο λίγο την δεύτερη..και σίγουρα σε λίγο την τρίτη...
      υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα λογισμικού?
      δεν θελω να σκεφτώ το θέμα ελαττωματικής συσκευής γιατι με τον κινέζο στα μηνύματα δεν πρόκειται να βγάλω άκρη με τίποτα....
      σκέφτομαι να περάσω china version μπας έστω στα αγγλικά μπορέσει το τηλέφωνο να δουλέψει σωστά...
      όποια άποψη δεκτή...
      xiaomi και τα μυαλά στο μπλέντερ :D
    • Ότι και να κάνεις να προσέχεις πια, μια και στο nitrogen είναι ενεργό το arb.
      Προσοχή λοιπόν στα πισωγυρισματα μη το πάρεις τελείως στο χέρι.
      Official roms αναφέρεις επάνω, έτσι δεν είναι;
      Αν βάλεις κάτι να έχει σίγουρα arb όσο μεγαλύτερο από την 11 που πέρασες...
      Δεν δοκιμάζεις τη xtrv;
      Πέρασε πάλι τη κινεζική official china dev και κατόπιν βάλε του twrp και την τελευταία xtrv developer.
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Ότι και να κάνεις να προσέχεις πια, μια και στο nitrogen είναι ενεργό το arb.
      Προσοχή λοιπόν στα πισωγυρισματα μη το πάρεις τελείως στο χέρι.
      Official roms αναφέρεις επάνω, έτσι δεν είναι;
      Αν βάλεις κάτι να έχει σίγουρα arb όσο μεγαλύτερο από την 11 που πέρασες...
      Δεν δοκιμάζεις τη xtrv;
      Πέρασε πάλι τη κινεζική official china dev και κατόπιν βάλε του twrp και την τελευταία xtrv developer.
      θα ξεκινήσω με την κινέζικη και βλέπουμε...προς το παρων προσπαθώ να την περάσω μονος μου άλλα εχω θέμα με τους drivers στο pc και με το pc suite...στο MiFlash20181115 δεν βλέπει την συσκευή...
      xiaomi και τα μυαλά στο μπλέντερ :D
    • Ο/H kostaskex έγραψε:

      εχω θέμα με τους drivers στο pc και με το pc suite...στο MiFlash20181115 δεν βλέπει την συσκευή
      Το mi pc suite το ξεχνάς, δεν δουλεύει με νέες συσκευές...

      Πως το αναγνωρίζει στον υπολογιστή όταν το συνδέεις σε fastboot mode ? Μπορείς να βάλεις μία φώτο ?
    • Διαφήμιση
    • Επειδή όλα ήταν μια χαρά και ξεκίνησαν τα προβλήματα όταν άρχισες όπως λες να βάζεις εφαρμογές, μήπως κάποια από αυτές σου κάνει την ζημιά ;
    • περάστηκε twrp και εγινε πρώτη προσπάθεια να γίνει εγκατάσταση την MIUI by mi-globe.com 11.0.3.0 (PEDCNXM)
      πρώτη προσπάθεια άκαρπη με αρκετά σφάλματα ..
      δεύτερη προσπάθεια έγινε εγκατάσταση κανονικά και απο το πρωί μέχρι τώρα ούτε μια επανεκκίνηση...(φτυστέ με να μη με ματιάσετε) :) :) :D
      xiaomi και τα μυαλά στο μπλέντερ :D
    • Ο/H kostaskex έγραψε:

      περάστηκε twrp και εγινε πρώτη προσπάθεια να γίνει εγκατάσταση την MIUI by mi-globe.com 11.0.3.0 (PEDCNXM)
      πρώτη προσπάθεια άκαρπη με αρκετά σφάλματα ..
      δεύτερη προσπάθεια έγινε εγκατάσταση κανονικά και απο το πρωί μέχρι τώρα ούτε μια επανεκκίνηση...(φτυστέ με να μη με ματιάσετε) :) :) :D
      Ακομη σταθερό εύχομαι.

      Σε μένα τώρα.
      Μου ήρθε εβδομαδιαία αναβάθμιση που έλεγε για android 10 και ότι μπορεί να χρειαστεί επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αν δε παίζει σωστά και τέτοια. Την έκανα,κράτησε "αρκετή" ώρα, σε φάση που τρόμαξα. Τώρα μου ήρθε άλλη μια η οποία ζητάει κωδικό ασφαλείας κινητού στην επανεκκίνηση που μπαίνει σε twrp και δε καταλαβαίνω ποιον κωδικό ζητάει... Του λογαριασμού? Δε θυμάμαι να είχα βάλει άλλον..
    • Διαφήμιση
    • Ο/H FlyingDonkey έγραψε:

      Ο/H kostaskex έγραψε:

      περάστηκε twrp και εγινε πρώτη προσπάθεια να γίνει εγκατάσταση την MIUI by mi-globe.com 11.0.3.0 (PEDCNXM)
      πρώτη προσπάθεια άκαρπη με αρκετά σφάλματα ..
      δεύτερη προσπάθεια έγινε εγκατάσταση κανονικά και απο το πρωί μέχρι τώρα ούτε μια επανεκκίνηση...(φτυστέ με να μη με ματιάσετε) :) :) :D
      Ακομη σταθερό εύχομαι.
      Σε μένα τώρα.
      Μου ήρθε εβδομαδιαία αναβάθμιση που έλεγε για android 10 και ότι μπορεί να χρειαστεί επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αν δε παίζει σωστά και τέτοια. Την έκανα,κράτησε "αρκετή" ώρα, σε φάση που τρόμαξα. Τώρα μου ήρθε άλλη μια η οποία ζητάει κωδικό ασφαλείας κινητού στην επανεκκίνηση που μπαίνει σε twrp και δε καταλαβαίνω ποιον κωδικό ζητάει... Του λογαριασμού? Δε θυμάμαι να είχα βάλει άλλον..
      μπα...δεν κράτησε πολυ η χαρά μου...μόνο μια μέρα..ή μου την κάνει κάποια εφαρμογή ειναι είναι θέμα hardware...
      μήπως πρέπει να βάλεις mi account?
      xiaomi και τα μυαλά στο μπλέντερ :D