Διαφήμιση

Amazfit gtr

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών (Παρασκευή 09/04/2021) !!! <<

Έγινε η διανομή των νέων MIUI 12.5 ROM (21.4.7/8 για 24 συσκευές)

Για τους κατόχους του Mi 10 μπορείτε να κατεβάσετε το νέο TWRP Recovery που δουλεύει σωστά

Σας Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• Καλησπέρα
      Τελευταία το ρολόι δεν μου δείχνει το όνομα του καλούντα παρά μόνο τον αριθμό κι εκείνο χωρίς το +30 69.........
      Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο?

Στάλθηκε από το Hi9plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Όχι, σε εμένα όλα καλά.

Sent from my G8341 using Tapatalk
    • Καλημέρα, έστησα χθες το κινητό μου από την αρχή και για να συνδεθώ με το ρολόι ξανά έκανα factory reset στο ρολόι και συνδέθηκε κανονικά. Όμως σήμερα δεν συνδέεται το κινητό με το ρολόι ότι και να κάνω. Καμιά ιδέα; Νομίζω ότι είναι κάποια ρύθμιση..
      Αν το συνδέσω από τις ρυθμίσεις του bluetooth συνδέεται, με την εφαρμογή ζεπ δεν συνδέεται.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H coskarl έγραψε:

Καλημέρα σε όλους,
      Ξαφνικά κόλλησε το watchface από το GTR μου (δεν δείχνει καμία ένδειξη, μόνο το background) και κάνει συνεχόμενα restart. Εννοείται ότι δεν μπαίνει στο menu και δεν συνδέεται με το κινητό.

Εχει κανείς κάποια ιδέα;
      Καλησπέρα
      Εμένα πάλι έπαθε κάτι αντίστοιχο με αυτό που λες σήμερα και ανησύχησα!
      Ξαφνικά, με την μπαταρία στο 35%, χωρίς να έχει προηγηθεί κάτι, άρχισε να δονείται, (συνεχόμενα, με σβηστή οθόνη...!!!)
      Το σταμάτησα με παρατεταμένο πάτημα του πάνω κουμπιού και άρχισε τα συνεχόμενα restart, (boot loop), χωρίς να προλαβαίνει να φορτώσει το μενού του.
      Το μόνο που μπορούσα να κάνω είναι να το κλείσω τελείως πατώντας παρατεταμένα τα δύο κουμπιά του.
      Δοκίμασα μετά από ώρα να το ανοίξω, πάλι τα ίδια. Δεν άνοιγε και έκανε πάλι συνεχόμενα restart.
      Τελικά, μετά από κάποιες απόπειρες που πάτησα μετά την εμφάνιση του logo για λίγο τα δύο κουμπιά ταυτόχρονα, συνήλθε για λίγο αλλά σύντομα άρχισε να δονείται πάλι συνεχόμενα και μετά πάλι boot loop!
      Πάτησα πάλι τα δύο κουμπιά ταυτόχρονα για λίγα δευτερόλεπτα άμεσος μετά την εμφάνιση του logo και από τότε φόρτωσε κανονικά και είναι ΟΚ. Αλλά τα χρειάστηκα...
      Αρχικά ο νους μου πήγε στην μπαταρία, ότι δηλαδή η ένδειξη 35% ήταν λάθος και ίσως ξέμεινε από ενέργεια και γι' αυτό δεν προλάβαινε να φορτώσει το μενού και έκανε επανεκκίνηση. Είχα σκοπό αργότερα να το βάλω να φορτίσει. Τελικά όπως αποδείχτηκε κάποιο κόλλημα έφαγε. Ίσως κάποιο bug του τελευταίου Firmware...

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Με το βλέμμα στη Marinaleda...
    • Καλησπέρα. υπάρχει τρόπος να δείχνει όνομα καλλούντος το GTR αν το κινητό είναι στα Αγγλικά (προφανώς στον τηλεφωνικό κατάλογο τα ονόματα είναι στα Ελληνικά)

Ενώ τα μηνύματα πχ VIBER τα εμφανίζει σωστά, και όνομα αποστολές και το μήνυμα, στα ελληνικά, δεν μου εμφανίζει το όνομα του καλλούντος, παρα μόνο το τηλέφωνο

Ευχαριστώ
      Xiaomi Mi 8
      Xiaomi Mi A2
      Xiaomi Mi 4c
    • Ο/H Konstantinos Skliris έγραψε:

Καλησπέρα. υπάρχει τρόπος να δείχνει όνομα καλλούντος το GTR αν το κινητό είναι στα Αγγλικά (προφανώς στον τηλεφωνικό κατάλογο τα ονόματα είναι στα Ελληνικά)

Ενώ τα μηνύματα πχ VIBER τα εμφανίζει σωστά, και όνομα αποστολές και το μήνυμα, στα ελληνικά, δεν μου εμφανίζει το όνομα του καλλούντος, παρα μόνο το τηλέφωνο

Ευχαριστώ
      Κι εμένα πριν από καμιά δεκαριά μέρες άρχισε να μην εμφανίζει πάντα το όνομα του καλουντος και όχι πάντα.
      Και μάλιστα το νούμερο το εμφανίζει χωρίς το +30 μπροστά.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • New

Και εγώ στα αγγλικά έχω το κινητό, κανονικά μου εμφανίζει ονόματα στα ελληνικά.

• Διαφήμιση
    • New

Μόλις πήρε καινούργιο firmware το ρολόι.
      1.3.8.03
      Δεν είδα log.

• New

Ο/H PHILIMON έγραψε:

Ο/H coskarl έγραψε:

Καλημέρα σε όλους,
      Ξαφνικά κόλλησε το watchface από το GTR μου (δεν δείχνει καμία ένδειξη, μόνο το background) και κάνει συνεχόμενα restart. Εννοείται ότι δεν μπαίνει στο menu και δεν συνδέεται με το κινητό.

Εχει κανείς κάποια ιδέα;
      ΚαλησπέραΕμένα πάλι έπαθε κάτι αντίστοιχο με αυτό που λες σήμερα και ανησύχησα!
      Ξαφνικά, με την μπαταρία στο 35%, χωρίς να έχει προηγηθεί κάτι, άρχισε να δονείται, (συνεχόμενα, με σβηστή οθόνη...!!!)
      Το σταμάτησα με παρατεταμένο πάτημα του πάνω κουμπιού και άρχισε τα συνεχόμενα restart, (boot loop), χωρίς να προλαβαίνει να φορτώσει το μενού του.
      Το μόνο που μπορούσα να κάνω είναι να το κλείσω τελείως πατώντας παρατεταμένα τα δύο κουμπιά του.
      Δοκίμασα μετά από ώρα να το ανοίξω, πάλι τα ίδια. Δεν άνοιγε και έκανε πάλι συνεχόμενα restart.
      Τελικά, μετά από κάποιες απόπειρες που πάτησα μετά την εμφάνιση του logo για λίγο τα δύο κουμπιά ταυτόχρονα, συνήλθε για λίγο αλλά σύντομα άρχισε να δονείται πάλι συνεχόμενα και μετά πάλι boot loop!
      Πάτησα πάλι τα δύο κουμπιά ταυτόχρονα για λίγα δευτερόλεπτα άμεσος μετά την εμφάνιση του logo και από τότε φόρτωσε κανονικά και είναι ΟΚ. Αλλά τα χρειάστηκα...
      Αρχικά ο νους μου πήγε στην μπαταρία, ότι δηλαδή η ένδειξη 35% ήταν λάθος και ίσως ξέμεινε από ενέργεια και γι' αυτό δεν προλάβαινε να φορτώσει το μενού και έκανε επανεκκίνηση. Είχα σκοπό αργότερα να το βάλω να φορτίσει. Τελικά όπως αποδείχτηκε κάποιο κόλλημα έφαγε. Ίσως κάποιο bug του τελευταίου Firmware...

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Τα ίδια ακριβώς έκανε και σε μένα.
      Άλλαξα watchface και ησύχασα. Δεν ξέρω αν έφταιγε αυτό ή κάποιο πρόβλημα στο firmware, αλλά δεν ρισκάρω να βάλω το ίδιο watchface.
      Πριν λίγο μάλιστα μπήκε και το καινούργιο firmware αλλά δεν έχω ιδέα τι περιλαμβάνει.
    • New

Ο/H Achilleas1956 έγραψε:

Ο/H Konstantinos Skliris έγραψε:

Καλησπέρα. υπάρχει τρόπος να δείχνει όνομα καλλούντος το GTR αν το κινητό είναι στα Αγγλικά (προφανώς στον τηλεφωνικό κατάλογο τα ονόματα είναι στα Ελληνικά)

Ευχαριστώ
      Κι εμένα πριν από καμιά δεκαριά μέρες άρχισε να μην εμφανίζει πάντα το όνομα του καλουντος και όχι πάντα.Και μάλιστα το νούμερο το εμφανίζει χωρίς το +30 μπροστά.

Ναι, και σε μενα σταματησε καποια στιγμη να μου δειχνει το ονομα της επαφης χωρις να εχω κανει καποια αλλαγη καπου. Και μετα απο δυο μερες εφτιαξε μονο του!!

Πραγματι ηρθε καποια νεα αναβαθμιση. Και εκνευριζομαι πολυ οταν δεν αναφερουν τι αφορα :cursing:
    • New

Τώρα παρατήρησα ότι το θέμα με την μη εμφάνιση του ονόματος καλούντος μου το κάνει και εμένα. Δεν ξέρω αν φταίει το καινούργιο firmware ή όχι, χτες το βραδάκι το παρατήρησα.

• Διαφήμιση
    • RE: Amazfit gtr

New

Ο/H NikosChandolias έγραψε:

Τώρα παρατήρησα ότι το θέμα με την μη εμφάνιση του ονόματος καλούντος μου το κάνει και εμένα. Δεν ξέρω αν φταίει το καινούργιο firmware ή όχι, χτες το βραδάκι το παρατήρησα.

Σε μένα μετά το τελευταίο update είναι μια χαρά με τις κλίσεις.