Διαφήμιση

Amazfit gtr

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • @MIUI_ART @NikosChandolias Προσωπικά αγόρασα το συγκεκριμένο ρολόι για να έχω ειδοποιήσεις και ξυπνητήρι.
      Έχω απενεργοποιημένες τις αυτόματες μετρήσεις και δε χρησιμοποιώ το κομμάτι δραστηριοτήτων/προπονήσεων.
      Επίσης, από τις πρώτες φορτίσεις κατάλαβα ότι το "Always On" δεν αξίζει, λόγω της κατανάλωσής του και από τότε το απενεργοποίησα.
      Μου κρατούσε 20-30 μέρες ανάλογα με το πλήθος των ειδοποιήσεων...
      Πρόσφατα είπα να απενεργοποιήσω και τη "Λειτουργία ανασήκωσης καρπού".
      Τώρα είμαι στο 53% από τις 13/8 που έκανα την τελευταία φόρτιση, (δηλαδή 42 μέρες μέχρι στιγμής).
      Είναι πραγματικά το κάτι άλλο από άποψη αυτονομίας.
      Σε ότι αφορά τα υπόλοιπα, προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με αναγνώριση κλήσεων, (στα ελληνικά πάντα), έχοντας το τελευταίο επίσημο Firmware, με την τελευταία επίσημη έκδοση του Amazfit, (πλέον Zepp).
      Το μόνο που θα ήθελα σε επίπεδο Software, είναι να εμφανίζεται το εικονίδιο των εφαρμογών σε όλες τις εφαρμογές και όχι σε κάποιες συγκεκριμένες και στις υπόλοιπες να γράφει "App"...

      Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Με το βλέμμα στη Marinaleda...
    • Προφανώς αν κόψεις τις smart δυνατότητες θα έχεις περισσότερο χρόνο με μπαταρία. Αυτό είναι θέμα του καθενός, αναλόγως της χρήσης που κάνει. Εγώ έχω κλειστά μόνο το aod, οπότε εξού και οι χρόνοι αντοχής της μπαταρίας.

      Sent from my G8341 using Tapatalk
    • Καλημέρα σε όλους!
      Πριν 3 εβδομάδες απέκτησα κι εγώ το GTR, έβαλα και το τελευταίο firmware και όλα καλά. Μόνο το gps αργούσε να βρει στίγμα αλλά κάποια στιγμή έβρισκε.
      Χθες και ενώ έκανα scrolling στις δραστηριότητες κράσαρε. Καμία αντίδραση. Πάτησα το πάνω κουμπί για περίπου 20 δευτερόλεπτα και έκανε restart. Από εκεί και μετά δεν ανοίγει η οθόνη στο σήκωμα του καρπού, δεν μετράει παλμούς μόνο του, ενώ είναι ενεργοποιημένα, το κάτω κουμπί δεν εμφανίζει πια τις δραστηριότητες και δεν ξέρω τι άλλο.
      Έχω κάνει δύο restart, έχω ανοίξει επανειλημμένως το zepp και το Notify μπας και συγχρονίσει κάτι, έχω τσεκάρει δεκάδες φορές τις ρυθμίσεις.... τίποτα. Το μόνο που μένει είναι Factory reset, αλλά επειδή βαριέμαι να το ξαναστήσω σκέφτηκα μήπως έχει κανείς καμία ιδέα...
    • Διαφήμιση
    • @chrispsil

      Αν αναφέρεσαι στα νέα μοντέλα amazfit GTR 2 και GTS 2, φημολογείται ότι στις 27/10 θα ανακοινωθεί η global version. Αν ισχύσει αυτό τότε θα είναι διαθέσιμο στην συνέχεια από διάφορα γνωστά sites (banggood, gearbest κλπ). Από Ελλάδα θα έχει μεγαλύτερη καθυστέρηση (και υψηλότερη τιμή) η διάθεση του (με βάση αυτά που έχουμε δει με άλλα προϊόντα της xiaomi).
    • @ios46 Κλασσικό ελληνικό μάρκετινγκ, και γω σε κάνα μήνα φαντάστηκα. Θα περιμένω. Έτοιμος ήμουν εντωμεταξύ να πάρω το GTR το απλό αλλά λέω άστο ας περιμενώ, καιρό έχουν να βγάλουν κάτι νέο οι Κινέζοι.Τουμπανάκι φαίνεται πάντως.
      You are what you are and what you are is OK!

      Pido dido.
    • Μάλλον τα προβλήματα (GPS, αξιοπιστία μετρήσεων) συνεχίζονται και στο νέο GTR2, ενώ προστίθονται και άλλα (SPo2 ανακριβείς μετρήσεις, διάρκεια μπαταρίας):

      --

      Ίσως το νέο GTS2 να τα πηγαίνει κάπως καλύτερα σε σχέση με το GTR2 σε κάποια θέματα (αξιοπιστεία μετρήσεων):

      --

      Για να δούμε τι θα δούμε όταν θα κυκλοφορήσουν και οι εκδόσεις global και των δυο μοντέλων τι ισχύει για τις νέες εκδόσεις και απο άλλα reviews:

      --
    • Διαφήμιση
    • Λίγα μηνύματα πιο πάνω είχα γράψει ότι ήμουν στο 53% (24/9).
      Πριν από λίγο φόρτισα το GTR μου, (είχε πάει στο 8%), 68 ολόκληρες μέρες μετά την προηγούμενη φόρτιση!!!
      Επαναλαμβάνω, με χρήση μόνο των ειδοποιήσεων για κλήσεις, SMS, messengers και κυρίως υπενθυμίσεις που βάζω στο Life Reminders (που έχω πολλές μέσα στη μέρα).
      Φουλ ειδοποιήσεις λοιπόν αλλά καμία άλλη χρήση. Απενεργοποιημένες όλες οι δραστηριότητες, μετρήσεις και διευκολύνσεις, (π.χ. προβολή με σήκωμα του χεριού).
      Παρ' όλα αυτά, δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου συσκευή που να μπορεί να αντέξει τόσο με μια φόρτιση.
      Ξεπερνάει ακόμα και τις επίσημες μέρες αναμονής άλλων μοντέλων, (χωρίς σύνδεση δηλαδή με κάποιο κινητό για συγχρονισμό)...

      Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Με το βλέμμα στη Marinaleda...
    • Ο/H PHILIMON έγραψε:

      δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου συσκευή που να μπορεί να αντέξει τόσο με μια φόρτιση.
      Ξεπερνάει ακόμα και τις επίσημες μέρες αναμονής άλλων μοντέλων, (χωρίς σύνδεση δηλαδή με κάποιο κινητό για συγχρονισμό)...
      Έτσι είναι όπως τα λες.
      Εγώ το φόρτισα μετά από 76 μέρες με την μπαταρία να είναι ακόμη στο 19%.

      Έχω ξεχάσει στην κυριολεξία τι θα πει φόρτιση, και πραγματικά αυτό το ρολογάκι είναι ο βασιλιάς της αυτονομίας.
      Δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο όσο και να ψάξει κανείς. :thumbsup:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Αν κάποιος περιμένει βελτίωση στο θέμα GPS σε αυτήν την συσκευή, η καλύτερη λύση είναι να αλλάξει συσκευή... Υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση στο να κάνει lock το gps (σήμερα πάλι πάνω από 2 λεπτά...), χάνει το σήμα σε κάποιες στιγμές και έχει ανακριβείς μετρήσεις (σήμερα πάλι σε συνηθισμένη διαδρομή έχασα πάλι στο γνωστό εύρος 1.2 χλμ με 2 χλμ)...
      Τώρα πιθανόν να έστρωσε με το update η ανάλυση ύπνου το οποίο συμπεριλαμβάνεται στο update (προσωπικά εδώ και κάτι μήνες μου έβγαζε μόνο light sleep και αν ξυπνούσα για κάποιου λόγο το βράδυ..).
      Περισσότερα για το update και εδώ:

      -- Update brings REM sleep detection to original Amazfit GTR and GTS, improves GPS - GSMArena.com news