Διαφήμιση

Amazfit gtr

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αυτές είναι σε περίπου παρόμοιες τιμές. Καλύτερα να πας σε Samsung, εφόσον θέλεις κάτι καλύτερο και απροβλημάτιστο. Τα Galaxy watch συνήθως στις 2-3 μέρες θέλουν φόρτιση.

      Sent from my G8341 using Tapatalk
    • Ο/H NikosChandolias έγραψε:

      Αυτές είναι σε περίπου παρόμοιες τιμές. Καλύτερα να πας σε Samsung, εφόσον θέλεις κάτι καλύτερο και απροβλημάτιστο. Τα Galaxy watch συνήθως στις 2-3 μέρες θέλουν φόρτιση.
      Τι να εννοεί άραγε ο ποιητής ?
      "Καλύτερα να πας σε Samsung, εφόσον θέλεις κάτι καλύτερο και απροβλημάτιστο"
      Γιατί πίστεψε με δεν κατάλαβα τι θες να πεις ....
      Tα Galaxy watch watches 1 & 2 στο skroutz εχουν παραπλησιες τιμές με τα Huawei GT2, Honot Magic 2 watch η λιγο πιο πάνω (όμως όπως γραφεις θέλουν ανά 2/3 μέρες φορτιση). Το Galaxy watch 3 βγαινει στα διπλάσια λεφτά.
      Αρα εξαρτάται ποιο είναι το ζητούμενο : Η θέλουμε να παραμείνουμε στο ίδιο budget (αρα οι περιπτώσεις Huawei & Honor είναι λύση, καθόλα ΑΞΙΟΠΙΣΤΕΣ συσκευές), η θέλουμε να πάμε σε 2πλασιο budget, οποτε πάμε στο Galaxy watch 3 (χωρίς να ξέρω κάθε ποτε θέλει φόρτιση)
      Γιαυτο λέω ότι μας μπέρδεψες ...........................
      Κώστας
      Xiaomi Redmi Note 7 (11.0.1 PEDMIXM) & mi Max 3 (11.0.4.0 QEDMIXM), Oneplus 8 Interstellar (12/256GB, Oxygen OS 10.5.11), Honor Magic 2 Watch, iPhone XS Max 256GB
      Think different, think macuse.net
    • Δικό μου λάθος, νόμιζα ότι τα Huawei παίζουν σε παρόμοιες τιμές με τα Huami. Σε κάθε περίπτωση δεν έχω εικόνα για τα Huawei και αν έχουν παρόμοια θέματα με το δικό μας. Έχοντας όμως δει Samsung smartwatch φίλου (δεν ξέρω αν ήταν το 2 ή το 3) έμεινα εντυπωσιασμένος. Συμφωνώ ότι αν δεν σου αρέσει να φορτίζεις συχνά είναι θέμα.. αλλά παίζουν όλα out of the box.

      Sent from my G8341 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Άλλη κατηγορία τα Huawei gt, amazfit gtr/bip, fitbit trackers κλπ τα οποία είναι smartband και έχουν τα θεματάκια τους όπως και αντίστοιχα τα θετικά τους και λειτουργίες τους, άλλη κατηγορία τα galaxy watch, apple watch τα οποία είναι smart watches με πολύ πολύ μικρότερη αυτονομία και άλλη κατηγορία τα garmin, polar, coros κλπ που είναι sport watches με καλύτερη αυτονομία απ' τα smart watch, χειρότερη κάπως όμως απ' τα smartband.
      Φυσικά αλλά τα επίπεδα των τιμών στις παραπάνω κατηγορίες που έχουν και κοινές αλλά και μοναδικές λειτουργίες δυνατότητες ανά κατηγορία και vendor.
    • Εδώ κολλάει το "Ότι πληρώσεις παίρνεις" και βέβαια τι θέλεις να κάνει το ρολογακι.
      Σε μένα πχ που ήθελα να έχω ειδοποιήσεις σε Revolut και PayPal δεν..... δυστυχώς.
      Στο προκείμενο μετά την αλλαγή σε Zepp δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα στα ελληνικά και ειδοποιήσεις πλην των προαναφερθέντων και τον καιρό.

      Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Αρα το θεμα κοστος ειναι βασικο. Μιλαμε λοιπον για GTR και ολα τις παρομοιες συσκευες, οπως Huawei GT2, Honor magic 2 watch, amazfit GTS. Ολα παιζουν απροβληματιστα out of the box. Με τα Huawei GT2, Honor magic 2 watch να εχουν ασυγκριτα καλυτερη αυτονομια και σε παραπλησια τιμη.
      Ειχα και Apple watch 3 & 4, αλλα καθε 2-3 μερες φορτιση. Το ιδιο και το amazfit GTS. Γιαυτο και το εδωσα και κατεληξα στο Honor. Και επαναλαμβάνω, όλα δουλεύουν Out of the Box, και ειδοποιήσεις και ελληνικα, και ονόματα καλουντων, και καιρος και όλα ....
      Καμια σχεση, οσο και να μας αρεσουν τα Xiaomi, δεν συγκρινονται μεταξυ τους !!!!!
      Κώστας
      Xiaomi Redmi Note 7 (11.0.1 PEDMIXM) & mi Max 3 (11.0.4.0 QEDMIXM), Oneplus 8 Interstellar (12/256GB, Oxygen OS 10.5.11), Honor Magic 2 Watch, iPhone XS Max 256GB
      Think different, think macuse.net
    • strava δουλεύει σε Huawei ή πρόκειται να δουλέψει...; Ή μήπως το Spo2 και οι σχετικές μετρήσεις του είναι αξιόπιστες...η δε αυτονομία του πιο κάτω από τα προϊόντα της xiaomi...(το BIP ας πούμε πάει και 2 μήνες και με always on display....)
      Προσωπικά η κατηγορία smartwatch μου είναι παγερά αδιάφορη για αυτά που προσφέρει σε σχέση με τιμή της αλλά και τις ανάγκες για recharge ακόμα και εντός ημέρας για κάποιους vendors....
    • Διαφήμιση
    • Ο/H ios46 έγραψε:

      strava δουλεύει σε Huawei ή πρόκειται να δουλέψει...; Ή μήπως το Spo2 και οι σχετικές μετρήσεις του είναι αξιόπιστες...η δε αυτονομία του πιο κάτω από τα προϊόντα της xiaomi...(το BIP ας πούμε πάει και 2 μήνες και με always on display....)
      Προσωπικά η κατηγορία smartwatch μου είναι παγερά αδιάφορη για αυτά που προσφέρει σε σχέση με τιμή της αλλά και τις ανάγκες για recharge ακόμα και εντός ημέρας για κάποιους vendors....
      Νομιζω είναι άστοχη κατά τη γνώμη μου η σύγκριση bip με GT2 (ορίστε και ένα συγκριτικό με στοιχεια ανά κατηγορια). Απο πλευράς λειτουργιών, από ανάλυση οθόνης (σχεδόν η μιση του GT2, από μέγεθος οθόνης και πάει λέγοντας. Όσο για το ποιες μετρήσεις είναι αξιόπιστες και ποιες όχι και αυτό είναι μεγάλο θέμα .....
      Τώρα αν μιλάμε για μπαταρια, ε μην είμαστε των ακρων, και το mi band 4 πάει γύρω στις 25 μέρες φορτιση, αυτό θα πει ότι είναι καλύτερο από οποιοδήποτε ρολοι της κατηγοριας GTR, GT2, Honor magic 2, η το Nokia 3110 έκανε πάνω από μηνα χωρίς φόρτιση. Τι θα πει αυτό, ότι είναι καλύτερο από οποιοδήποτε σημερινο smartphone ?Ας συγκρίνουμε πάντα όμοια πραγματα. Έτσι λέω εγώ .......
      Κώστας
      Xiaomi Redmi Note 7 (11.0.1 PEDMIXM) & mi Max 3 (11.0.4.0 QEDMIXM), Oneplus 8 Interstellar (12/256GB, Oxygen OS 10.5.11), Honor Magic 2 Watch, iPhone XS Max 256GB
      Think different, think macuse.net
    • @ktsak

      Η σύγκριση αφορά την αυτονομία κατά κύριο λόγο που ανέφερες, αλλά ακόμα και ένα GTR είναι καλύτερο σε αυτό τον τομέα σε σχέση με huawei (ας το βάλουμε απέναντι του GT που είναι και λίγο κλώνος...). Αλλά όλα αυτά μαζί και με το BIP ή τα mi band και τα αντίστοιχα huawei honor band αλλά και τα honor smartwatch είναι smartband σε επίπεδα λειτουργίας, άσχετα αν έχουν πλαστικό ή τιτάνιο ή τόση ανάλυση ή λιγότερο ανάλυση οθόνης, μπορούν να αποθηκεύουν μουσική ή έχουν κάποιες fitness λειτουργίες.
      Και σε ρωτώ, παίζει ή πρόκειται να παίξει υποστήριξη strava σε Huawei ...? Έχουν όλα τα παραπάνω έστω αξιόπιστες μετρήσεις σε σχέση με fitness/sports λειτουργίες που παρέχει ένα Garmin πχ ?
    • Ο/H ios46 έγραψε:

      @ktsak
      Η σύγκριση αφορά την αυτονομία κατά κύριο λόγο που ανέφερες, αλλά ακόμα και ένα GTR είναι καλύτερο σε αυτό τον τομέα σε σχέση με huawei (ας το βάλουμε απέναντι του GT που είναι και λίγο κλώνος...). Αλλά όλα αυτά μαζί και με το BIP ή τα mi band και τα αντίστοιχα huawei honor band αλλά και τα honor smartwatch είναι smartband σε επίπεδα λειτουργίας, άσχετα αν έχουν πλαστικό ή τιτάνιο ή τόση ανάλυση ή λιγότερο ανάλυση οθόνης, μπορούν να αποθηκεύουν μουσική ή έχουν κάποιες fitness λειτουργίες.
      Και σε ρωτώ, παίζει ή πρόκειται να παίξει υποστήριξη strava σε Huawei ...? Έχουν όλα τα παραπάνω έστω αξιόπιστες μετρήσεις σε σχέση με fitness/sports λειτουργίες που παρέχει ένα Garmin πχ ?
      Οσον αφορα στη μπαταρια το εγραψα γιατι ο φιλος που ξεκινησε τη συζητηση μιλησε για φορτιση καθε 2-3 ημερες, οποτε .......
      Όσον αφορα στο 2ο σκέλος της ερώτησης σου, εσύ μάλλον δεν ψαχνεις smartwatch αλλα sportsband/watch ..... Τεσπα, γούστα είναι αυτά φυσικά και σύμφωνα με τις ανάγκες του καθενός ....
      Κώστας
      Xiaomi Redmi Note 7 (11.0.1 PEDMIXM) & mi Max 3 (11.0.4.0 QEDMIXM), Oneplus 8 Interstellar (12/256GB, Oxygen OS 10.5.11), Honor Magic 2 Watch, iPhone XS Max 256GB
      Think different, think macuse.net
    • @ktsak

      Αυτό που θέλω να πω είναι πως καταρχάς υπάρχουν διαφορετικές κατηγορίες με παρεμφερή χαρακτηριστικά και λειτουργίες και φυσικά εύρος τιμών. Όμως οι σχετικά κοινές λειτουργίες που προσφέρουν έχουν επίσης διάφορα ως προς την αξιοπιστία τους. Η δε κατηγορία smartwatch προσωπικά όπως είπα μου είναι παγερά ανούσια και αδιάφορη ειδικά όταν σε σχέση.και με ένα βασικό χαρακτηριστικό, την αυτονομία, είναι ότι χειρότερο υπάρχει.
      Φυσικά είναι θέμα το τι ζητά και του τι ψάχνει ο καθένας. Όμως μη λέμε ότι.στην ίδια κατηγορία (smartband) δουλεύουν όλα ρολόι out of the box σε κάποιο προϊόν όπως λες και δεν έχει προβλήματα (πχ από updates, αξιοπιστία ή πως γενικά κάνει τα πάντα γενικά και αόριστα) και άλλο το τι συμβαίνει σε αυτή την κατηγορία πραγματικά.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H ios46 έγραψε:

      @ktsakΑυτό που θέλω να πω είναι πως καταρχάς υπάρχουν διαφορετικές κατηγορίες με παρεμφερή χαρακτηριστικά και λειτουργίες και φυσικά εύρος τιμών. Όμως οι σχετικά κοινές λειτουργίες που προσφέρουν έχουν επίσης διάφορα ως προς την αξιοπιστία τους. Η δε κατηγορία smartwatch προσωπικά όπως είπα μου είναι παγερά ανούσια και αδιάφορη ειδικά όταν σε σχέση.και με ένα βασικό χαρακτηριστικό, την αυτονομία, είναι ότι χειρότερο υπάρχει.
      Φυσικά είναι θέμα το τι ζητά και του τι ψάχνει ο καθένας. Όμως μη λέμε ότι.στην ίδια κατηγορία (smartband) δουλεύουν όλα ρολόι out of the box σε κάποιο προϊόν όπως λες και δεν έχει προβλήματα (πχ από updates, αξιοπιστία ή πως γενικά κάνει τα πάντα γενικά και αόριστα) και άλλο το τι συμβαίνει σε αυτή την κατηγορία πραγματικά.
      Επαναλαμβάνω ότι όλη η συζήτηση ξεκίνησε από φίλο που έγραψε πιο πάνω για το GTR γιαυτο και μιλησμε για Huawei GT2, Honor Magic 2 watch, amazfit GTR & GTS, Galaxy watch και πάει λέγοντας (αυτά τα θεωρώ smartwatches). Τωρα αν ενδιαφερει η συγκεκριμενη κατηγορια όλους εμάς, η κάποιους από εμάς μάλλον τον φίλο που ξεκίνησε τη συζήτηση και εξέφρασε την απορία / ανησυχία / προβληματισμό λίγο τον ενδιαφέρει ......
      Έγραψα πως κάποιες συσκευές δουλεύουν out of the box και μίλησα συγκεκριμένα (για το Honor Magic 2 watch και Huawei GT2 κυριως, και κάπως λιγότερο για το amazfit GTS, από προσωπική αποψη) χωρίς προβλήματα, και όχι για όλη την κατηγορια γενικά ..... Διαθέτουν και αξιοπιστία, και παίρνουν updates, και κάνουν αυτά τα οποια ευαγγελονται, και ικανοποιούν τους κατοχους ως επί το πλειστον. Τώρα αν κάποιος έχει στοιχεια που ανιρουν τα παραπάνω (δηλαδή ανακριβείς μετρήσεις, προβλήματα στη λειτουργια, ελλιπή υποστήριξη από τη μαμα εταιρία, κλπ) ευχαρίστως να μας παραθέσει τα στοιχεια αυτά να ενημερωθούμε όλοι.Τελος όσον αφορα εμενα δεν μαρεσουν γενικοί χαρακτηρισμοι, η αφορισμοί ότι και αν είναι αυτοί, θετικοί η αρνητικοί. Θέλω να είμαι συγκεριμενος και να ξέρω αυτό που πηρα αν κάνει αυτά που πλήρωσα, τίποτε λιγότερο η τίποτε περισσότερο. Τώρα τι κάνουν τα αλλα παρόμοια προιοντα, η αν είναι κάποιοι άλλοι χρηστες ικανοποιημένοι η όχι από το συγκεριμενο πακέτο η έχουν κάτι καλύτερο, μονο εγκυκλοπαιδική γνώση μπορεί να μου επιφέρουν, αλλα μέχρι εκεί.
      Ας κλείσουμε τη συζήτηση αυτή, γιατί δε βλέπω να καταλήγουμε καπου. Πάντα η ουσία είναι κάτι υποκειμενικό και καλως η κακώς οι απόψεις διϊστανται. Δεν θα επανέλθω γενικότερα στο θέμα, έχω την άποψη μου και θα μείνω σαυτη. Ευχαριστώ για τη συζήτηση πάντως ... :thumbup:
      Κώστας
      Xiaomi Redmi Note 7 (11.0.1 PEDMIXM) & mi Max 3 (11.0.4.0 QEDMIXM), Oneplus 8 Interstellar (12/256GB, Oxygen OS 10.5.11), Honor Magic 2 Watch, iPhone XS Max 256GB
      Think different, think macuse.net