Διαφήμιση

Amazfit gtr

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πριν περάσω την παραπάνω έκδοση που ανεβάσατε, είχα περάσει την αυθεντική Amazefit από το Playstore κ είχε κάνει όλες τις αναβαθμίσεις. Μήπως τώρα που πέρασα την custom, πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο gtr προκειμένου περάσει τις αναβαθμίσεις κ πηγές της Custom έκδοσης;
    • Ο/H maximosm έγραψε:

      Καλημέρα . εμένα μετά την αναβάθμιση μου βγάζει κανονικά ελληνικά και χρησιμοποιώ και το notify and Fitness. Η μπαταρία απλά δεν υπάρχει. Έχω τώρα 52% μετά από 15 μέρες. Όταν με την ίδια χρήση το huawei gt μου κρατούσε 18 μέρες μέγιστο.μηλαμε για δηπλασια αυτονομία.
      Επειδή βλέπω ότι έχουν περάσει και τα 2 από τα χέρια σου, ποιό μου προτείνεις να πάρω αύριο από τα 2; Η αυτονομία αν είναι 15 μέρες ή 1 μήνας δεν με απασχολεί. Γενικά σαν smartwatches ποιό θεωρείς καλύτερο. Τείνω στο GTR, έχω και θα συνεχίσω μάλλον να έχω xiaomi τηλέφωνο αλλά διαβάζω διάφορα άσχημα για το GPS του Amazfit. Και όποιος άλλος μπορεί να απαντήσει φυσικά το ερώτημα.
      Επίσης επειδή έχω ένα θέμα με πολύ χοντρό καρπό, πρακτικά δεν έχω βρει smartwatch που να μου κουμπώνει (μόνο 1-2 όπως ένα Samsung Gear κι αυτά στην 1η τρύπα και σφιχτά) το λουράκι του. Μπρασελέ με φάρδος 22mm (που έχω ήδη) ταιριάζει ή υπάρχουν μακρύτερα λουράκια/μπρασελέ τέλος πάντων;
    • Το gps του είναι ψιλοχάλι. Διαδρομές ότι να 'ναι. Το Runtastic στο κινητό μου βγάζει πολύ ακριβέστερη διαδρομή, ακόμη και στην τσέπη όταν το έχω. Ακόμη και ακίνητος να μείνεις σου βγάζει ότι έκανες διαδρομή...
      Η μπαταρία εμένα μου βγάζει 5 μέρες. Εννοείται αν το έχεις απλώς για ρολόι σου βγάζει και παραπάνω, αλλά αν ήθελα απλό ρολόι έπαιρνα κάτι άλλο. Έχω ενεργοποιημένη για 17 ώρες καθημερινά το always on display, συνεχές heart rate monitoring και sleep monitoring και περίπου 4-5 ώρες gps αυτό το πενθήμερο.
      Έχει καλή οθόνη, ωραία smart faces, καλό μετρητή καρδιακών παλμών, ωραία κατασκευή γενικά. Αν δεν ασχολείσαι πολύ με τα σπορ και δεν θέλεις να δώσεις πολλά λεφτά για ένα smartwatch είναι καλή επιλογή. Αλλιώς πας σε κανένα Galaxy watch.

      Sent from my G8341 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • RE: Amazfit gtr

      Ο/H NikosChandolias έγραψε:

      Το gps του είναι ψιλοχάλι. Διαδρομές ότι να 'ναι. Το Runtastic στο κινητό μου βγάζει πολύ ακριβέστερη διαδρομή, ακόμη και στην τσέπη όταν το έχω. Ακόμη και ακίνητος να μείνεις σου βγάζει ότι έκανες διαδρομή...
      Η μπαταρία εμένα μου βγάζει 5 μέρες. Εννοείται αν το έχεις απλώς για ρολόι σου βγάζει και παραπάνω, αλλά αν ήθελα απλό ρολόι έπαιρνα κάτι άλλο. Έχω ενεργοποιημένη για 17 ώρες καθημερινά το always on display, συνεχές heart rate monitoring και sleep monitoring και περίπου 4-5 ώρες gps αυτό το πενθήμερο.
      Έχει καλή οθόνη, ωραία smart faces, καλό μετρητή καρδιακών παλμών, ωραία κατασκευή γενικά. Αν δεν ασχολείσαι πολύ με τα σπορ και δεν θέλεις να δώσεις πολλά λεφτά για ένα smartwatch είναι καλή επιλογή. Αλλιώς πας σε κανένα Galaxy watch.

      Sent from my G8341 using Tapatalk
      Update


      Με κλειστό το always on display η μπαταρία εκτοξεύεται κυριολεκτικά. Το κάνω για δοκιμή, μεταξύ 2 φορτίσεων. 5 μέρα και η μπαταρία είναι στο 72%, με τη συνήθη χρήση.

      Sent from my G8341 using Tapatalk
    • Παιδιά καλησπέρα. Έχεις βγει για το Amazefit πιο καινούργια έκδοση από αυτήν που δείχνω στη φωτό; Κ αν ναι, σε ποια σελίδα μπορώ να το τσεκαρω; Ευχαριστώ πολύ!!
      Images
      • Screenshot_2020-05-31-16-47-40-428_com.huami.watch.hmwatchmanager.jpg

        183,34 kB, 1.080×2.340, viewed 112 times
    • Καλημέρα. Το ρολόι είναι περίπου ενός μήνα και έχω 2 θέματα. Χθες, με το notify & fitness άρχισε να μου τρώει σκαλωματα με τα email και κάθε φορά που λάμβανα email έκανε restart το τηλέφωνο. Έσβησα τα notifications από την εφαρμογή και ησύχασα. Σήμερα το πρωί στην lockscreen παρατήρησα πως ανάβει στο πάνω μέρος ένα πράσινο Pixel όπως θα δείτε στην φώτο. Η πλάκα είναι πως αυτό γίνεται μόνο στην lockscreen μάλλον όταν η φωτεινότητα είναι χαμηλή, κατά τ'αλλα σε καμία άλλη οθόνη δεν υπάρχει αυτό το θέμα. Αρχίζω να ανησυχώ και να κοιτάω για εγγύηση; ευχαριστώ!
      Images
      • IMG_20200603_080137.jpg

        458,34 kB, 1.389×1.734, viewed 86 times
    • Διαφήμιση
    • Εδω και κάποιο καιρό έχει προστεθεί και η λειτουργία μέτρησης ύπνου εκτός βραδινής ώρας (που ήταν και ένα ακόμα από τα μειονέκτηματα της συσκευής). Παρόλαυτα δεν βλέπω να δουλεύει σε εμένα προσωπικά μέχρι στιγμής. Δουλεύει σε κάποιον;
    • Ο/H ios46 έγραψε:

      Εδω και κάποιο καιρό έχει προστεθεί και η λειτουργία μέτρησης ύπνου εκτός βραδινής ώρας (που ήταν και ένα ακόμα από τα μειονέκτηματα της συσκευής). Παρόλαυτα δεν βλέπω να δουλεύει σε εμένα προσωπικά μέχρι στιγμής. Δουλεύει σε κάποιον;
      Εχει κανονικά...εάν ο ύπνος ο μεσιμεριανος που λέμε είναι πάνω από 20 λεπτά..

      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Εδώ και δύο εβδομάδες έχει πάψει το GPS να δουλεύει. το έχω δοκιμάσει σε ανοιχτό χώρο περίμενα αρκετά λεπτά δεν έπιασε σήμα. Φοβάμαι μήπως η τελευταία ενημέρωση του Ιουνίου που έκανε κάποια ζημιά. Έχετε παρατηρήσει πρόσφατα πρόβλημα με το GPS του ρολογιού;

      Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • RE: Amazfit gtr

      Ο/H leas1968 έγραψε:

      Εδώ και δύο εβδομάδες έχει πάψει το GPS να δουλεύει. το έχω δοκιμάσει σε ανοιχτό χώρο περίμενα αρκετά λεπτά δεν έπιασε σήμα. Φοβάμαι μήπως η τελευταία ενημέρωση του Ιουνίου που έκανε κάποια ζημιά. Έχετε παρατηρήσει πρόσφατα πρόβλημα με το GPS του ρολογιού;

      Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Σήμερα το δοκίμασα, όλα κομπλέ, βρήκε και γρήγορα στίγμα.

      Sent from my G8341 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Το σίγουρο είναι πάντως πως το GPS του GTR έχει απόκλιση στις μετρήσεις του. Σε βόλτες με ποδήλατο το οποίο έχει χιλιομετρητή, το GTR και ένα amazfit BIP, το GTR, "χάνει" περίπου 100m στα 5kmh. Μιας και χρησιμοποιώ το GTR για βόλτες με το ποδήλατο, είχα παρατηρήσει αυτή την σταθερή απόκλιση στις μετρήσεις του (σε σχέση με τον χιλιομετρητή του ποδηλάτου) και η δοκιμή και με κάποια άλλη συσκευή, απλώς το επιβεβαίωσε (το Amazfit BIP παρεπιπτόντως είχε απόκλιση 50-60m στα 50Kmh, την στιγμή που το GTR είχε χάσει 1kmh...).