Διαφήμιση

Amazfit gtr

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αμα μπείτε στο gearbest και πατήσετε τις διαφορές αυτό λέει. Μάλλον στην Ευρώπη έχουν την έκδοση που και καλα ειναι wearable και όχι smartwatch. Δε ξέρω τι παίζει αλήθεια. Μπορείτε να το τσεκαρετε και οι ίδιοι. Αλλά ναι αυτό ήθελα να μάθω για το player. Να κάνει tracking την άσκηση και παράλληλα να έχεις remote τη μουσική. Στο miband δε γίνεται. @Octaviastikos @JohnPhone
      You are what you are and what you are is OK!

      Pido dido.
    • Καλημέρα.
      Κλείνοντας μια εβδομάδα με το amazfit, μόνο θετικά εχω να πω.
      Ευκρινεστατη οθόνη, ατελείωτη μπαταρία, σχεδίαση εκπληκτική.
      Οι Κινέζοι έχουν κάνει φοβερή δουλειά και παρά τα 47mm κάθεται άψογα στον καρπό, σε αντίθεση με το gt που ήταν λίγο σαν ταψί λόγω των μεγάλων lugs.
      Παρά το κόλλημα που έχω με τα αυτόματα ρολόγια, με έχει βολεψει τόσο που που αρνούμαι να το βγάλω.
      Έχει κατεβάσει κάνεις την εφαρμογή που σε ενημερώνει όταν απομακρυνεσαι από το ρολοι; Αν ναι, κάνει δουλειά;

      Ευχαριστώ.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 7
    • Ο/H jimteo έγραψε:

      Καλημέρα.
      Κλείνοντας μια εβδομάδα με το amazfit, μόνο θετικά εχω να πω.
      Ευκρινεστατη οθόνη, ατελείωτη μπαταρία, σχεδίαση εκπληκτική.
      Οι Κινέζοι έχουν κάνει φοβερή δουλειά και παρά τα 47mm κάθεται άψογα στον καρπό, σε αντίθεση με το gt που ήταν λίγο σαν ταψί λόγω των μεγάλων lugs.
      Παρά το κόλλημα που έχω με τα αυτόματα ρολόγια, με έχει βολεψει τόσο που που αρνούμαι να το βγάλω.
      Έχει κατεβάσει κάνεις την εφαρμογή που σε ενημερώνει όταν απομακρυνεσαι από το ρολοι; Αν ναι, κάνει δουλειά;

      Ευχαριστώ.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 7
      Καλοφόρετο λοιπόν. Απολαυσέτο και ας ελπίσουμε οτι θα το κάνει και καλύτερο η Xiaomi-Huami εσωτερικά. Γιατί εξωτερικά είναι αναμφισβήτητα υπέροχο. Μέσα, λίγη δουλίτσα τη θέλει.

      Δεν την ξέρω καν αυτή την εφαρμογή που λες και θα ήθελα να μάθω περισσότερα. Μήπως εννοείς κάποια apps τύπου Amaztools και παρεμφερή; Στέλνουν κάποια ειδοποίηση στο ρολόι οτι απομακρύνθηκες και χάθηκε η σύνδεση; Είναι σημαντικό να σε ειδοποιεί το ρολόι (με δόνηση φυσικά) οτι χάθηκε η σύνδεση γιατί απομακρύνθηκες πολύ απο το κινητό. Δυστυχώς είναι και αυτό μια απο τις ελλείψεις του ρολογιού. Θα μπορούσε να λειτουργεί και σαν αντικλεπτικό, αν κάποιος σου βουτήξει το κινητό απο κάπου που δεν το βλέπεις.

      Για όσους δεν το ξέρουν η δεν το έχουν ανακαλύψει ακόμη, μπορείς και τώρα να βλέπεις απ το ρολόι το αν είναι σε σύνδεση η οχι με το κινητό με 2 τρόπους, αλλά χωρίς ειδοποίηση φυσικά.

      Ο ένας είναι να κάνεις scroll down το εκάστοτε watch face για να εμφανιστούν οι ειδικές ρυθμίσεις. Αν το πάνω αριστερά εικονίδιο (που μάλλον εννοεί κινητό) είναι τικαρισμένο τότε είναι σε σύνδεση. Αν αντί αυτού δείχνει το κλασικό εικονίδιο του bluetooth, τότε την έχει χάσει.

      Ο άλλος τρόπος και μάλλον ο καλύτερος είναι η εγκατάσταση κάποιου custom watch face απο τα πολλά που υπάρχουν στο net που εκτός τον άλλων πληροφοριών που απεικονίζουν, δείχνουν και το αν είναι ενεργή η σύνδεση με το κινητό με εικονίδιο bluetooth που αλλάζει χρώμα ανάλογα.

      Όπως αυτό για παράδειγμα

      Το εικονίδιο του bluetooth που είναι κάτω απ το "12" κάνει ακριβώς αυτό.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H jimteo έγραψε:

      Καλημέρα.
      Κλείνοντας μια εβδομάδα με το amazfit, μόνο θετικά εχω να πω.
      Ευκρινεστατη οθόνη, ατελείωτη μπαταρία, σχεδίαση εκπληκτική.
      Οι Κινέζοι έχουν κάνει φοβερή δουλειά και παρά τα 47mm κάθεται άψογα στον καρπό, σε αντίθεση με το gt που ήταν λίγο σαν ταψί λόγω των μεγάλων lugs.
      Παρά το κόλλημα που έχω με τα αυτόματα ρολόγια, με έχει βολεψει τόσο που που αρνούμαι να το βγάλω.
      Έχει κατεβάσει κάνεις την εφαρμογή που σε ενημερώνει όταν απομακρυνεσαι από το ρολοι; Αν ναι, κάνει δουλειά;

      Ευχαριστώ.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 7
      Φίλε μου μπορείς να με πληροφορήσεις αν μπορείς να κάνεις control τη μουσική ενώ έχεις ενεργοποίησει κάποιo activity tracking!?
      You are what you are and what you are is OK!

      Pido dido.
    • Προς το παρόν δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό.
      Αν στην πορεία βρω κάτι, να είσαι σίγουρος ότι θα ενημερώσω.
      Σε ότι αφορά τα watchfaces τώρα, υπάρχει τρόπος να κατεβάσουμε κι άλλα πέρα από τις επιλογές που μας δίνει το app της Amazfit;
      Κατέβασα το Amazfaces αλλά όπως και σε πολλούς άλλους, έτσι και σε εμένα δε συνδέεται με το κινητό.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 7
    • Ο/H jimteo έγραψε:

      Προς το παρόν δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό.
      Αν στην πορεία βρω κάτι, να είσαι σίγουρος ότι θα ενημερώσω.
      Σε ότι αφορά τα watchfaces τώρα, υπάρχει τρόπος να κατεβάσουμε κι άλλα πέρα από τις επιλογές που μας δίνει το app της Amazfit;
      Κατέβασα το Amazfaces αλλά όπως και σε πολλούς άλλους, έτσι και σε εμένα δε συνδέεται με το κινητό.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 7
      Ναι, δυστυχώς κι εγώ δεν κατάφερα ποτέ να κάνω την εφαρμογή Amazfaces να δει το κινητό.

      Η εφαρμογή όμως είναι ένα site ουσιαστικά που απο εκεί κατέβασα το watch face που πόσταρα πριν. Όλοι οσοι εχουν Amazfit ρολόγια κυρίως απ' αυτό κατεβάζουν. Είναι το ποιο δημοφιλές και έχει γίνει μια μεγάλη κοινότητα πια με χιλιάδες watch faces . Άρα μπορεί κανείς να επισκευτεί την ιστοσελίδα (που είναι και πιο ευανάγνωστη) και να κατεβάσει όποιο watch face γουστάρει (αρχείο .bin) .
      Η εγκατάστασή του έχει μια σχετική περιπλοκότητα, αλλά όποιος το κατέχει κάμποσο με pc και κινητά, δεν θα δυσκολευτεί πολύ. Έχει οδηγίες στο site πως να τα εγκαταστήσει κανείς.

      Όσοι πάτε προς τα εκεί προσέξτε να επιλέγετε watch face της διαμέτρου που είναι το ρολόι σας. Tα έχει χωρισμένα σε 42mm η 47mm. Εγώ κάποια στιγμή απ το πολύ σερφάρισμα και την κούραση (τεράστιο κόλλημα) παραλίγο να την κάνω την κουτσουκέλα μου :D
    • Καλημέρα.
      Το είχα βρει αυτό το site πριν από το app Amazfaces, αλλά νόμιζα ότι δεν μπορείς να κατεβάσεις από εκεί.
      Εφόσον όμως μου λες ότι υπάρχουν οδηγίες για την εγκατάσταση, θα το ξανακοιταξω.
      Ευχαριστώ.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 7
    • Διαφήμιση
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Σε αυτή την σελίδα αναφέρεσαι ? amazfitwatchfaces.com/awapp

      Υπάρχουν και οδηγίες για την εφαρμογή ---> c.mi.com/thread-2595678-1-0.html
      Ναι σ' αυτήν. Το app για το κινητό είναι προέκταση αυτής. Σπάει νεύρα για να καταφέρεις σύνδεση.
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Δεν συνδέεται με το ρολόι ή με την σελίδα ?
      Το ρολόι είναι αδύνατον να συνδεθεί με το app (AmazFaces) στο κινητό. Ότι κι αν έκανα ποτέ δεν το είδε η εφαρμογή. Και συμβαίνει σε πολλούς απ' οτι είδα.

      Οπότε αν κάποιος θέλει ένα watch face που υπάρχει εκεί, πρέπει να μπει στο site απ το pc, να το κατεβάσει στο pc και να το περάσει στο ρολόι με μια σχετικά περίπλοκη διαδικασία μέσα απ' το file system της μαμάς εφαρμογής στο κινητό.
    • Διαφήμιση
    • @JohnPhone
      Αυτό κατάλαβα κι εγω διαβάζοντας τις οδηγίες.
      Απλά δεν κατάφερα να βρω σε ποιο υποφακελο του μαμά file manager βρίσκουμε το watchface που κατεβάζουμε.
      Αν με βοηθήσεις σε αυτό, τα άλλα τα καταφέρνω.
      Ευχαριστώ.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 7