Διαφήμιση

Amazfit gtr

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H azriel84 έγραψε:

      androidauthority.com/amazfit-app-zepp-1150548/

      Μου δουλεύει πλέον η κλήση.
      Ναι, μετά την σημερινή αναβάθμιση της εφαρμογής και την μετονομασία της σε Zeep, δουλεύει πλέον η κλήση..... αλλά δυστυχώς όχι το όνομα της επαφής, μόνο ο αριθμός. Ενώ η ειδοποίηση για αναπάντητη που έρχεται μετά δείχνει μια χαρά και το όνομα.

      Μια σωστή δουλειά να κάνουν δεν μπορούν ρε φίλε. Πάλι πρέπει να περιμένουμε το επόμενο update στην εφαρμογή.


      EDIT: Και καπάκι δίνουν δεύτερο update της νέας εφαρμογής μέσα στην ίδια μέρα...... και τι φαντάζεστε; Ναι το βρήκατε!! Μια από τα ίδια με το πρόβλημα να παραμένει. Μπράβο Huami, συνέχισε να μας εκπλήσσεις με τη βλακεία σου.
    • Ουτε και με update στις 27/08 άλλαξε κάτι σχετικά και με την νέα εφαρμογή zepp, ενώ οι μετρήσεις το ύπνου έχουν γίνει τραγικές. Μόνο ένα πράγμα καταλαβαίνουν...light sleep, πιθανόν μιας και οι τύποι εκεί κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου με αυτά τα τραγικά που έχουν κάνει στο firmware 1.3.5.80 (new fonts, size=10 no Greek support) αλλά και στην νέα εφαρμογή (amazfit --> zepp).
    • Η modded εφαρμογή πάντως, ενώ έχει γίνει zepp, έχει αφήσει το προηγούμενο firmware, προφανώς εξαιτίας των προβλημάτων στο .80

      Sent from my G8341 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • @NikosChandolias

      Το πρόβλημα με τις κλήσεις πχ όπου πλέον δεν δείχνει το όνομα της επαφής παρά μόνον τον αριθμό (και ουσιαστικά είναι θέμα της εφαρμογής και όχι του firmware), δεν υφίσταται στην modded έκδοση;
    • Ο/H ios46 έγραψε:

      @NikosChandolias

      Το πρόβλημα με τις κλήσεις πχ όπου πλέον δεν δείχνει το όνομα της επαφής παρά μόνον τον αριθμό (και ουσιαστικά είναι θέμα της εφαρμογής και όχι του firmware), δεν υφίσταται στην modded έκδοση;
      Όχι, μου εμφανίζει κανονικά ονόματα στις κλήσεις.

      Sent from my G8341 using Tapatalk
    • Νέο firmware 1.3.6.07 με νέα resource libraries όμως χωρίς αποτέλεσμα σε σχέση με τα προβλήματα (Ελληνικά, ονόματα σε κλήσεις, κλπ κλπ).
      Να δούμε αν έχει φτιάξει κάτι (πχ ανάλυση ύπνου..) ή έχει χαλάσει κάτι ακόμα....
    • Ο/H ios46 έγραψε:

      Νέο firmware 1.3.6.07 με νέα resource libraries όμως χωρίς αποτέλεσμα σε σχέση με τα προβλήματα (Ελληνικά, ονόματα σε κλήσεις, κλπ κλπ).
      Να δούμε αν έχει φτιάξει κάτι (πχ ανάλυση ύπνου..) ή έχει χαλάσει κάτι ακόμα....
      Δυστυχώς η αναβάθμιση των resources και του firmware έγινε και στην modded εφαρμογή, με αποτέλεσμα να παρουσιαστούν τα προβλήματα αυτά που αναφέρεις. Πλέον σε κάποιες κλήσεις δεν βγάζει όνομα και στις ειδοποιήσεις δεν βγάζει το περιεχόμενο, παρά μόνο ότι υπάρχει μια ειδοποίηση σε κάποια εφαρμογή (υποψιάζομαι λόγω ελληνικών στο περιεχόμενο). Τραγικό. Απορώ πως κατάφεραν να χαλάσουν κάτι τέτοιο.

      Sent from my G8341 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H ios46 έγραψε:

      Νέο firmware 1.3.6.07 με νέα resource libraries όμως χωρίς αποτέλεσμα σε σχέση με τα προβλήματα (Ελληνικά, ονόματα σε κλήσεις, κλπ κλπ).
      Να δούμε αν έχει φτιάξει κάτι (πχ ανάλυση ύπνου..) ή έχει χαλάσει κάτι ακόμα....
      Ματιασμένοι πρέπει να είναι εκεί στη Huami, δεν εξηγείτε αλλιώς.

      Το νέο firmware δεν έχει κάποια εμφανή διαφορά σε κάτι, όπως λες κι εσύ, και οι άθλιοι ούτε μια περιγραφή δεν έβαλαν. Όλα παραμένουν το ίδιο προβληματικά (για κάποιο λόγο ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τα Ελληνικά) . Πρόσεξα όμως το εξής παράδοξο.
      Με πήρε τηλ η κόρη μου κάποια στιγμή και -ω του θαύματος- εμφανίστηκε το όνομα της επαφής!! Προς στιγμήν νόμισα ότι έφτιαξε και άρχισα να ζητώ να μου κάνουν αναπάντητες διάφοροι από τις επαφές μου για να το σιγουρέψω.

      Γρήγορα γκρεμίστηκαν οι προσδοκίες μου. Καμία άλλη επαφή μου δεν εμφανιζόταν με όνομα. Μόνο της κόρης μου εμφανιζόταν πάντα. Θαύμα!!
    • Ο/H JohnPhone έγραψε:

      Ο/H ios46 έγραψε:

      Νέο firmware 1.3.6.07 με νέα resource libraries όμως χωρίς αποτέλεσμα σε σχέση με τα προβλήματα (Ελληνικά, ονόματα σε κλήσεις, κλπ κλπ).
      Να δούμε αν έχει φτιάξει κάτι (πχ ανάλυση ύπνου..) ή έχει χαλάσει κάτι ακόμα....
      Ματιασμένοι πρέπει να είναι εκεί στη Huami, δεν εξηγείτε αλλιώς.

      Το νέο firmware δεν έχει κάποια εμφανή διαφορά σε κάτι, όπως λες κι εσύ, και οι άθλιοι ούτε μια περιγραφή δεν έβαλαν. Όλα παραμένουν το ίδιο προβληματικά (για κάποιο λόγο ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τα Ελληνικά) . Πρόσεξα όμως το εξής παράδοξο.
      Με πήρε τηλ η κόρη μου κάποια στιγμή και -ω του θαύματος- εμφανίστηκε το όνομα της επαφής!! Προς στιγμήν νόμισα ότι έφτιαξε και άρχισα να ζητώ να μου κάνουν αναπάντητες διάφοροι από τις επαφές μου για να το σιγουρέψω.

      Γρήγορα γκρεμίστηκαν οι προσδοκίες μου. Καμία άλλη επαφή μου δεν εμφανιζόταν με όνομα. Μόνο της κόρης μου εμφανιζόταν πάντα. Θαύμα!!
      Χαχαχαχα έτσι ακριβώς. Όπου θέλει εμφανίζει όνομα. Και τώρα παρατήρησα το κορυφαίο, ενώ έχω το Tapatalk στις εφαρμογές από τις οποίες μου έρχονται ειδοποιήσεις και ενώ δούλευε κανονικά, τώρα δεν ήρθε ειδοποίηση για το μνμ σου... Ότι να 'ναι...
      Γι' αυτό και η επόμενη παρόμοια αγορά θα είναι κανένα Samsung. Να δουλεύει χωρίς να ψάχνεις τι και ποιος φταίει..

      Sent from my G8341 using Tapatalk
    • Σε καταλαβαίνω..... δεν μου φαίνεται παράλογο να θες να πας αλλού. Αν μπορείς να συμβιβαστείς με τα πολλά παραπάνω χρήματα και το κυριότερο ότι θα θες κάθε δεύτερη μέρα φόρτιση, είναι μακράν οι πιο λειτουργικές φορετές συσκευές (μετά τα i-watch) .

      Υπομονή, κάποια στιγμή θα το φτιάξουν.
    • Παντός δείχνει να έφτιαξε η ανάλυση ύπνου και δεν βγάζει πλέον το flat.light sleep !!!
      Επίσης η μεταφορά μιας διαδρομής/δραστηριότητας στο Strava (χαρακτηρισμός δραστηριότητας πχ ποδηλασία) γίνεται πλέον σωστά (δεν αναφέρεται ως κάτι άσχετο όπως τρέξιμο...)..
      Κάποιες κλήσεις βγάζουν όνομα άλλες πάλι όχι...(προσωπικά ότι δοκίμασα δουλεύει πλέον).
      Ελληνικά γιοκ - καπουτ...
      Κολλάει κάποιες φορές η λειτουργία του quick view και πρέπει να αλλάζεις ρυθμίσεις για να επανέλθει...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H JohnPhone έγραψε:

      Σε καταλαβαίνω..... δεν μου φαίνεται παράλογο να θες να πας αλλού. Αν μπορείς να συμβιβαστείς με τα πολλά παραπάνω χρήματα και το κυριότερο ότι θα θες κάθε δεύτερη μέρα φόρτιση, είναι μακράν οι πιο λειτουργικές φορετές συσκευές (μετά τα i-watch) .Υπομονή, κάποια στιγμή θα το φτιάξουν.
      Μην τα κάνουμε τραγικά τα πράγματα. Υπάρχουν και άλλες συσκευές (Huawei GT2, Honot Magic 2 watch) που πανε σε φουλ λειτουργια από 10-14 μέρες !!!!!
      Αρα ................... μύθος το κάθε 2 μέρες !!!! 8)
      Κώστας
      Xiaomi Redmi Note 7 (11.0.1 PEDMIXM) & mi Max 3 (11.0.4.0 QEDMIXM), Oneplus 8 Interstellar (12/256GB, Oxygen OS 10.5.11), Honor Magic 2 Watch, iPhone XS Max 256GB
      Think different, think macuse.net