Διαφήμιση

Amazfit gtr

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλησπέρα @fanismarg
      Το πήρα από e-shop στα 144.
      Δοκίμασα 2 καταστήματα του skroutz και ενώ έδειχναν το μαυρο(aluminium aloy) στις φωτογραφίες, τελικά είχαν το ασημί(stainless steel).
      Πάντως στο e-shop ενώ έλεγε 4-7 μέρες κατόπιν παραγγελίας μου ήρθε σε 2.
    • Καλησπέρα,

      το παρέλαβα χτες το βράδυ 10/12....και από τότε δεν μπορώ να συνδεθώ με την εφαρμογή amazfit...

      την καταβάζω και μετά με όποιο τρόπο και να προσπαθώ να συνθεθώ (mi account, amazfit, google, facebook κτλ.) μου βγάζει αδυναμία σύνδεσης ή κολλάει...

      Καμιά ιδέα κανείς;; το κινητό είναι samsung s7.

      Μήπως υπάρχει πρόβλημα στους server??

      πάντως στον λογ/μο Mi account συνδέομαι κανονικά από υπολογιστή πχ
    • Ο/H fragman έγραψε:

      Καλησπέρα,

      το παρέλαβα χτες το βράδυ 10/12....και από τότε δεν μπορώ να συνδεθώ με την εφαρμογή amazfit...

      την καταβάζω και μετά με όποιο τρόπο και να προσπαθώ να συνθεθώ (mi account, amazfit, google, facebook κτλ.) μου βγάζει αδυναμία σύνδεσης ή κολλάει...

      Καμιά ιδέα κανείς;; το κινητό είναι samsung s7.

      Μήπως υπάρχει πρόβλημα στους server??

      πάντως στον λογ/μο Mi account συνδέομαι κανονικά από υπολογιστή πχ
      Android 8.1 και άνω...
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Διαφήμιση
    • εννοείς ότι πρέπει το κινητό να είναι από 8.1 και άνω για να λειτουργεί η εφαρμογή?

      βρήκα την λύση ...αν και έχω android 8.0.0...

      κατέβασα το amazfit ver. 3.2.0 ..συνδέθηκα κανονικά στο mi account και μετά όλα οκ...έκανε αναβαθμίσεις κτλ.

      μην απογοητεύεστε λοιπόν
    • Καλημέρα αδέλφια. Το έχω κι εγώ απο χθες, αφήνοντας στην άκρη το pace που είχα αρχικά και ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

      Εδώ θα πρέπει να πω (σε σχέση με post που διάβασα παραπάνω) πως το συνέδεσα μια χαρά με την μαμά εφαρμογή (που είχα ήδη για το pace) σε Galaxy Note 4 που τρέχει android 6. Αναρωτιόμουν αν θα έπρεπε πρώτα να διαγράψω το pace απ την εφαρμογή, αλλά είδα "προσθήκη νέας συσκευής", προχώρησα και ολοκληρώθηκε κανονικά. Πήρε όλες τις αναβαθμίσεις και αρχικά φαίνεται να δουλεύει (μάλλον) φυσιολογικά.

      Όσο το είχα σε σύνδεση με το κινητό και έπαιζα, μου ήρθαν 2 sms και μου εμφανίστηκαν κανονικά οι ειδοποιήσεις τους στην οθόνη του ρολογιού. Δεν πήγα καθόλου στο κινητό να τα δω. Συνηθισμένος απ το pace λέω κάτσε να μπω στα notifications να δω πως απεικονίζει το κείμενο των sms (προεπισκοπηση, κλπ).
      Μπήκα, είδα τα 2 μηνύματα άλλα όταν πατάω πάνω τους για να δω το περιεχόμενο η κάποια άλλη πληροφορία, δεν δείχνει τίποτα. Δεν ανοίγει τίποτα και δεν βλέπω κανένα περιεχόμενο, ούτε καν προεπισκοπηση η κάτι. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι διαγραφή τους.
      Μετά λέω κάτσε να κάνω μια αναπάντητη στο κινητό μου. Το καλώ, μου δείχνει κανονικά το ρολόι ειδοποίηση και όνομα και όταν σταματάω την κλίση (χωρίς να πατήσω τίποτα ούτε στο κινητό ούτε στο ρολόι) δεν βλέπω στις ειδοποιήσεις του ρολογιού ότι έχω κάποια αναπάντητη στο κινητό.

      Τι παίζει; Δεν θα πρεπε; Μπας και έχει να κάνει με την version του android? Μήπως με την version bluetooth του κινητού που είναι 4.1 και όχι 5 όπως του ρολογιού; Η έτσι είναι σε όλους και περιμένουμε την επόμενη αναβάθμιση για να φτιάξει;

      Edit: Το βρήκα!! Είχε φυσικά να κάνει με τα δικαιώματα της εφαρμογής και έπρεπε να επιτρέψω τις ειδοποιήσεις. Μόνο τότε είδα και το περιεχόμενο της κάθε ειδοποίησης. Όχι όμως και των αναπάντητων. Αυτές ακόμη δεν μου τις δείχνει...?
    • Μόλις μου ήρθε νέο update στο ρολόι.

      -Alaways on display now supports timed on and off
      -Alarm ring time is extended 30 seconds
      -Reminder will be poped up when AGPS expires
      -Fixes occasional black screen problem

      Η αλήθεια είναι ότι περίμενα κάτι παραπάνω. Να μπορούμε να βλέπουμε ύπνο απ το ρολόι και να προστεθεί λειτουργία πτήσης για αρχή. Παίζει και να μην τα δούμε και ποτέ.....
    • Ηρθε και στο δικό μου το update μόλις άνοιξα την εφαρμογή προχθές το απόγευμα. Την κατεβάζει θες δεν θες. Ευπρόσδεκτες οι αλλαγές αλλά χάλασε το GPS. Δεν πιάνει τώρα. Για να πιάσει το GPS πρέπει να το βγάλετε από το χέρι σας και να το αφήσετε έξω να κρυώσει! Και όχι, δεν διορθώνεται με hard reset που θα κάνει force update το A-GPS! Huami, φτιάχνεις κάτι χαλάς άλλα!
    • Διαφήμιση
    • Καλήμερα. Μόλις μου ήρθε και ένα ακόμη update στο ρολόι πριν λίγο.

      1.3.5.37 χωρίς καμία περιγραφή για το τι βελτιώνει η τι προστέθηκε.....?? Οπτικά δεν φαίνεται να έχει αλλάξει κάτι. Λειτουργικά δεν μπορώ να ξέρω ακόμη. Φαινομενικά τίποτα πάντως.


      Μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα στο net δεν υπάρχει καμία αναφορά. Είναι μάλλον νωρίς. Όποιος μάθει κάτι κάποια στιγμή αν θέλει ενημερώνει.


      Το ρολόι πάντως θέλει πολύ δουλειά ακόμη με το firmware του για να γίνει όπως πρέπει.


      -Ακόμη δεν δείχνει όλα τα εικονίδια των εφαρμογών στις ειδοποιήσεις (τα λέει απλά app) . Γενικότερα θέλει δουλειά στις ειδοποιήσεις με την εμφάνιση, το περιεχόμενο και τη διαγραφή τους. Τις ανοίγω στο τηλέφωνο αλλά δεν φεύγουν απ το ρολόι. Συνεχίζουν να έρχονται 2 αντί για μια.

      -Η δόνηση στο ξυπνητήρι είναι επιεικώς απαράδεκτο να χτυπά μόνο για 30 sec (το αύξησαν απ τα 10 sec τρομάρα τους).

      -Έχει πρόβλημα με το scroling στην αφή (φαίνεται εύκολα στην εφαρμογή του καιρού) . Με ένα ελαφρύ τσίμπημα στην οθόνη για να πας προς τα κάτω, φεύγει πολυυυ χαμηλά.

      -Θα πρέπει να προστεθεί λειτουργία πτήσης για όσους δεν θέλουν να είναι διαρκώς συνδεδεμένο με το κινητό (αν έχουν το bluetooth τους ανοικτό για άλλους λόγους όπως ακουστικά η όταν κοιμούνται π.χ) . Αυτό θα αυξήσει και την διάρκεια της μπαταρίας.

      -Η λειτουργία "smart" στο Always On (που σβήνει τελείως την οθόνη όταν κοιμάσαι η όταν δεν το φοράς) που προστέθηκε στο προηγούμενο update, στην πραγματικότητα υπήρχε ήδη. Αυτό που πρόσθεσαν είναι να μπορείς να την επιλέγεις.


      Έλα Huami ξύπνα....Είναι αδυσώπητος ο ανταγωνισμός.
    • Δεν μου ήρθε ακόμη. Αλλά ίσως να φτιάχνει λιγάκι το GPS που είχε πειραχθεί από το προηγούμενο update και δυσκολευόταν πολύ να πιάσει σήμα από το δορυφόρο.
    • Εγω δεν έχω κανένα προβλήμα...με αυτήν την εκδοση...
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Την καλησπέρα μου.
      Νέος κάτοχος GTR 47.
      Πολύ ευχαριστημένος από θέμα εμφάνισης και παρουσίας στον καρπό. Άλλωστε αυτός ήταν ο λόγος που το προτίμησα έναντι του GT.
      Εκείνο που ουσιαστικά ζητάω από ένα τέτοιο ρολόι είναι οι λειτουργίες ενός g-shock (χρονόμετρο, αντίστροφη, πυξίδα, ξυπνητήρι) συν αυτή της ειδοποίησης κλήσεων, μηνυμάτων κ.τ.λ.
      Παλμοί, βήματα, μέτρηση ύπνου, gps και λοιπά, δε με πολυενδιαφερουν.
      Άλλωστε απ' ότι βλέπω η μέτρηση βημάτων είναι κυριολεκτικά στο περίπου. Έπεσα για ένα 2ωρο ύπνο και όταν ξύπνησα είχε μετρήσει 14 βήματα. Κατέβηκα με το ασανσέρ από τον τρίτο στην είσοδο της πολυκατοικίας κι έγραψε γύρω στα 350. Μικρό το κακό βέβαια γιατί όπως προείπα, δε με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη λειτουργία.
      Αυτό που θέλω να ρωτήσω, είναι αν γνωρίζετε ποια λειτουργία είναι πιο ζημιογόνα για την μπαταρία. Αυτή του AOD ή αυτή της ανασηκωσης του χεριού;
      Τέλος, ποια είναι η διαφορά ανάμεσα σε "always on" και "smart" στο AOD;
      Διάβασα πιο πάνω ότι στην επιλογή "smart" σβήνει όταν δεν το φοράς, αλλά δε βλέπω να συμβαίνει σε εμένα. Το αφήνω πάνω στο τραπέζι κι εξακολουθεί να λειτουργεί κανονικά.


      Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

      edit: ξέρει κανείς στο περίπου την εμβέλεια που συνήθως έχει το ΒΤ;
      Αφήνοντας το κινητό στην κρεβατοκάμαρα και το ρολόι στο σαλόνι, διαπίστωσα ότι δε συνδέονται. Και δε μιλάμε για καμιά τεράστια απόσταση.
      Πρέπει να είναι συνέχεια σε απόσταση αναπνοής προκειμένου να δέχεται κλήσεις, μηνύματα κ.τ.λ.;

      Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Καλοφόρετο jimteo.

      Ελπίζω να το ευχαριστηθείς γιατί είναι τουλάχιστον πανέμορφο. Όμως, όπως είπα και πιο πίσω θέλει βελτιώσεις που μακάρι να τις δώσει η Huami.
      Δεν ξέρω ποια λειτουργία (AOD η ανασήκωση) είναι πιο ζημιογόνα για την μπαταρία. Θέλει πολύ παρακολούθηση αυτό. Θα μπορούσε να πει κανείς πως η ανασήκωση καταναλώνει περισσότερο γιατί ανάβει όλη την οθόνη και έχει και κινούμενα γραφικά κατά την απεικόνιση της ώρας. Σβήνει όμως γρήγορα. Όποτε, είναι πιθανόν το AOD παρότι απλοϊκό να καταναλώνει περισσότερο.

      Η επιλογή "smart" σβήνει όντως όταν δεν το φοράς η όταν κοιμάσαι (όταν είσαι τελείως ακίνητος για πολύ ώρα) αλλά θέλει αρκετή ώρα για να ενεργοποιηθεί. Άστο περισσότερο σε ένα τραπέζι και θα δεις μαύρη οθόνη κάποια στιγμή. Σίγουρα είναι καλύτερο για την κατανάλωση.


      Η εμβέλεια που έχουν τα ΒΤ γενικά είναι περίπου 10m χωρίς εμπόδια. Οπότε σίγουρα δεν πρέπει να είναι συνέχεια σε απόσταση αναπνοής προκειμένου να διατηρείται η σύνδεση με το αφημένο κάπου κινητό.
      Τα εμπόδια όμως και μερικά άλλα επηρεάζουν σημαντικά. Όπως και στο wi-fi παίζει ρόλο η δομή του κτηρίου (πάχος τοιχοποιίας, οπλισμός μπετόν, μονώσεις, ανοικτές η κλειστές πόρτες) το περιεχόμενο των δωματίων (τα μεταλλικά αντικείμενα προκαλούν το φαινόμενο του κλωβού και αλλοιώνουν πολύ τις ραδιοσυχνότητες και την εμβέλειά τους) , τα γειτονικά σήματα που ήμαστε πνιγμένοι πια απ αυτά και τέλος η βερσιόν Bluetooth του ρολογιού και του κινητού σου. Το ιδανικό είναι να έχουν και τα δυο την ίδια. Το ρολόι έχει την v5.0. Το κινητό σου;