Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο [Miui 10 9.8.15] Διανομή νέων XTRV & ARΩMA ROM για 32 συσκευές

• Σε εξέλιξη
    • ROM
    • Xiaomi
    • Miui Dev

>> Ενημέρωση VIP μελών <<

Είναι έτοιμες οι 20 νέες XTRV-9.9.3/6 ROM για την που σας έχoυν σταλθεί μέσω του VIP mail.

Αυτές είναι κάποιες από τις τελευταίες MIUI 10 ROM.
    Θα σας δώσουμε νέες MIUI 11 ROMs όταν έχουμε διαθέσιμο Source.

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Ο/H Mardis έγραψε:

Τελικά τα κατάφερα ως εξής. twrp και μετά format data, μετά wipe [i]Dalvik / Art cache + Data + cache. Εγκατάσταση της XTRV. Ξανά format data και ξανά wipe[b] [i]Dalvik / Art cache + Data + cache και άνοιξε στην Miui. Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.[/i][/b]
      φιλε μου μπορεις να μου πεις ποια ρομ ακριβως εβαλες? αντιμετωπιζω παρομοιο προβλημα,αλλα δεν μενει κολλημενο στο logo, αλλα με πεταει αμεσως σε fastboot και μενει εκει.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H mlab έγραψε:

Το αφαιρεσα με παρατεταμενο κρατημα εικονιδιου & υστερα απεγκατασταση.
      την ρομ την έχεις ξαναπεράσει από πάνω;
      Όταν πας να κάνεις flash το uninstall δες μέσα στο mount αν ειναι ενεργοποιημένο το data,.

• Ο/H Nick Freegman έγραψε:

@mlab Σε εμένα δουλεύει αυτό από την αρχή χωρίς πρόβλημα σε Mi9
      Καλησπέρα φίλε μου, προφανώς κακότυχος. Δεν το χω κατάφερει ακόμα..
      Δεν ξέρω τι άλλο να κανω.

Πιστεύω πως αν φλασαρω το uninstaller μέσω usb-otg θα μου δουλέψει αλλά δεν έχω αυτή τη στιγμή.

Είναι η τελευταία μου ελπίδα.
    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

Ο/H mlab έγραψε:

Το αφαιρεσα με παρατεταμενο κρατημα εικονιδιου & υστερα απεγκατασταση.
      την ρομ την έχεις ξαναπεράσει από πάνω;Όταν πας να κάνεις flash το uninstall δες μέσα στο mount αν ειναι ενεργοποιημένο το data,.
      τη Rom αναγκαστικά τη περνάω από πάνω κάθε φορά που προσπαθώ να φλασαρω το magisk γιατί δεν ανοίγει η συσκευή.

Όταν φλασαρω το uninstaller, το data είναι ενεργοποιημένο.
    • Διαφήμιση
    • Μου το έκανε κι εμένα όταν πέρασα τη miui πρώτη φορά. Κολλημένο σε fastboot ότι κι αν έκανα. Πέρασα fastboot με mi flash tool το επανέφερα και ξανά από την αρχή. Και 2η φορά το ίδιο και μετά άλλαξα το twrp στο 3.3.1_05_08. Έκανα την διαδικασία πως έγραψα παραπάνω και πέρασα την 9.8.15 dev. Ανοίγει κανονικά. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι πως ότι κι αν έχω δοκιμάσει το twrp ζητάει πάντα format data ασχέτως πόσες φορές το έχω κάνει και έχω επανεκκίνησει αμέσως στο recovery. Επίσης δεν μπορώ να κάνω nandroid backup υποθέτω εξαιτίας της μόνιμης κρυπτογράφησης. Κατά τα άλλα όλα δουλεύουν κανονικά. Ελπίζω να βοήθησα.