Διαφήμιση

Mi 8, πρόβλημα στη λειτουργία κλήσεων!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Mi 8, πρόβλημα στη λειτουργία κλήσεων!

      Καλησπέρα στην κοινότητα. Θα ήθελα τη βοήθεια σας σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω τις τελευταίες μέρες με το Μι 8 μου.
      Το κινητό είναι αγορασμένο απο την Ελλάδα (Infoquest) και είναι η global version. Ενω λοιπόν όλα φαίνονται μια χαρά και οι ενδείξεις (μπάρες σήματος κλπ) ειναι στο full, το τηλέφωνο διαπιστώνω οτι δεν δέχεται κλήσεις (ο καλών ακούει οτι ο συνδρομητής δεν είναι διαθέσιμος) αλλά κι εγώ με την σειρά μου δεν μπορώ να κάνω κλήσεις (μετα απο προσπάθεια για κλήση περίπου ενός λεπτού έχω call ended). Αν κάνω reboot ή κλείσω και ξανανοίξω το τηλέφωνο, λειτουργεί κανονικά για κάποιο διάστημα που δεν μπορώ να προσδιορίσω χρονικά και μετά πάλι τα ίδια! Εκανα factory reset αλλά τίποτε , το πρόβλημα συνεχίζεται και το κακό είναι οτι νομίζω οτι το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά γιατί δεν έχω καμία ένδειξη για το αντίθετο αλλά στην πραγματικότητα δεν έχω τηλέφωνο ή έχω όποτε του αρέσει!
      Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα κάθε δυνατή βοήθεια μήπως και καταφέρω και προσδιορίσω την αιτία πριν αναγκαστώ να το στείλω στην Infoquest (είμαι στο Βέλγιο και αυτό μου δημιουργεί μεγάλο πρόβλημα!)
      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    • Mi 8, πρόβλημα στη λειτουργία κλήσεων!

      Κάνε factory reset και ξανά δοκίμασε. Επίσης άλλαξε SIM ή καλύτερα δοκίμασε άλλης εταιρείας.. Αν συνεχίσει τα ίδια η συσκευή είναι στην εγγύηση πακέτο στην infoquest.

      Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ευχαριστώ για την απάντηση! Το θέμα είναι οτι έκανα ήδη factory reset και ξανάκανε τα ίδια και ότι είναι dual sim και μου το κάνει και στις δύο sim!
    • Διαφήμιση