Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Ε̶λ̶λ̶η̶ν̶ι̶κ̶ή̶ ̶μ̶ε̶τ̶ά̶φ̶ρ̶α̶σ̶η̶ ̶γ̶ι̶α̶ ̶τ̶ο̶ ̶M̶i̶ ̶B̶a̶n̶d̶ ̶4̶ ̶(̶τ̶ρ̶έ̶χ̶ο̶υ̶σ̶α̶ ̶έ̶κ̶δ̶ο̶σ̶η̶ ̶r̶e̶s̶o̶u̶r̶c̶e̶s̶ ̶v̶6̶8̶)

  • Ολοκληρώθηκε

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Ο/H lsdpower78 έγραψε:

    Nitro, έχουμε κάποιο link για την έκδοση Custom Magical Unicorn στο Mi Fit??
    Mi Fit | GeekDoing
  • Με την μπαταρία τι γίνεται παιδιά;
    Έχω διαβάσει από πολλούς χρήστες ότι μετά την 1.0.9.22 υπάρχει μεγάλη κατανάλωση.

  • Διαφήμιση
  • Ο/H Geoponer έγραψε:

    Ο/H dnomikos έγραψε:

    Είναι πάλι διαθέσιμα στην πρώτη σελίδα αλλά δεν τα χρειάζεσαι πλέον. Τα Mi Band 4 εκτός (ακόμα) από το μοντέλο με το NFC, έχουν επίσημη υποστήριξη Ελληνικών.
    Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι πέρασα μια επίσημη στο μεταξύ, δοκίμασα τα resources του Nitro, στο τέλος έχασα τη μπάλα με το τι είχα αλλάξει. Τώρα τα κείμενα εμφανίζονται με μεγάλα κενά, λείπουν χαρακτήρες κλπ.
    Αυτό που θέλω είναι να φαίνονται εικονίδια, fonts και λεκτικά (π.χ. ξυπνητήρι αντί για συνεγερμός) όπως είναι στις εικόνες του 1ου μηνύματος. Θα δοκιμάσω πάλι με το αρχείο σας και ελπίζω να τα επαναφέρω. Ποια γλώσσα θα πρέπει να επιλέξω στο MiFit Tools για να εμφανίζονται σωστά?

    Αν όχι, ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω έχοντας της πιο πρόσφατη official ROM? Αυτή του 1ου μηνύματος είναι για custom, σωστά?

    Συγγνώμη για τις πολλές απλές ερωτήσεις αλλά δεν έχω ιδέα από αυτά και με έχει φάει ο γιος μου να του επαναφέρω όπως ήταν (πριν προσπαθήσω να του το αναβαθμίσω στην τελευταία επίσημη)...
    Από τώρα και στο εξής και μέχρι να υποστηριχθεί επίσημα η Ελληνική γλώσσα και στο μοντέλο με το NFC, το αρχείο πόρων (resources) που θα ανεβάζουμε στο νήμα του Mi Band 4 NFC, εκτός από την αντικατάσταση της Ρώσικης γλώσσας με την Ελληνική, θα έχει διορθωμένη και την κανονική Ελληνική μετάφραση οπότε αν συμβαδίζουν οι εκδόσεις firmware και resources του NFC και των απλών Mi Band 4 όπως ισχύει αυτή τη στιγμή (fw 1.0.9.42 και res v92), μπορείς να χρησιμοποιείς το αρχείο resources για να έχεις τη δική μας μετάφραση όπως είσαι τώρα με το επίσημο Mi Fit.
  • Κυκλοφόρησε νέα beta έκδοση firmware v1.0.9.53 με έκδοση resources v92 (ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ από τα v92 της 1.0.9.42).
    Μπορείτε να την κατεβάσετε εδώ: geekdoing.com/threads/xiaomi-m…s.1372/page-16#post-32873

    Επίσης έχω ετοιμάσει και τα αντίστοιχα custom resources, που θα τα βρείτε στα συνημμένα του 2ο ποστ ως NiTro-GR-v92-10953.zip. Προσοχή: στο κείμενο του ποστ είναι τα επίσημα resources v92 για την 1.0.9.42!
  • Ο/H dnomikos έγραψε:

    Ο/H Geoponer έγραψε:

    Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι πέρασα μια επίσημη στο μεταξύ, δοκίμασα τα resources του Nitro, στο τέλος έχασα τη μπάλα με το τι είχα αλλάξει. Τώρα τα κείμενα εμφανίζονται με μεγάλα κενά, λείπουν χαρακτήρες κλπ.....
    Από τώρα και στο εξής και μέχρι να υποστηριχθεί επίσημα η Ελληνική γλώσσα και στο μοντέλο με το NFC, το αρχείο πόρων (resources) που θα ανεβάζουμε στο νήμα του Mi Band 4 NFC, εκτός από την αντικατάσταση της Ρώσικης γλώσσας με την Ελληνική, θα έχει διορθωμένη και την κανονική Ελληνική μετάφραση οπότε αν συμβαδίζουν οι εκδόσεις firmware και resources του NFC και των απλών Mi Band 4 όπως ισχύει αυτή τη στιγμή (fw 1.0.9.42 και res v92), μπορείς να χρησιμοποιείς το αρχείο resources για να έχεις τη δική μας μετάφραση όπως είσαι τώρα με το επίσημο Mi Fit.
    Με την εγκατάσταση του font που είχα ετοιμάσει, το πρόβλημα τα μεγάλα κενά και τους χαρακτήρες που λείπουν στη non-latin γραμματοσειρά (english/chinese menu) εξαλείφεται. Χρειάζεται απλά να το εγκαταστήσεις μια φορά και παραμένει σε κάθε ενημέρωση (επίσημη ή όχι) του λογισμικού.

    Για την εγκατάσταση του τελευταίου επίσημου firmware, απλά βάλε την τελευταία επίσημη έκδοση Mi Fit από το Google Play. Και αν θελήσεις να εγκαταστήσεις custom resources (είτε τα δικά μου είτε της ομάδας διαχείρισης του forum) θα πρέπει να είναι ειδικά για την έκδοση firmware που έχεις, αλλιώς το Mi Band θα μπλοκάρει και θα ζητάει συνεχώς να τα "αναβαθμίσει" στα επίσημα. Στα δικά μου resources θα δεις στο όνομα αρχείου εκτός από την έκδοσή τους και την έκδοση του firmware μαζί (πχ. NiTro-GR-v92-10953 για τα resources v92 του firmware 1.0.9.53).
  • Διαφήμιση
  • @NiTroGen έχω το magical ,έβαλα firmware v1.0.9.53(beta) με res το δικό σου και όλα καλά νομίζω ..απλά μέσα στην εφαρμογή ενώ μου λέει ότι έχω την.53 ,έχει κόκκινη τελεία στον ελεγχο και όταν μπαίνω μέσα μου λέει την .42 (δεν έγινε ενημέρωση) ...πόροι και γραμματοσειρες είναι οκ ...οι αυτόματες ενημερώσεις είναι απενεργοποιημενες...είμαι οκ ή πρέπει να κάνω κάτι ,ευχαριστώ και καλή ανάσταση να έχουμε
  • Ο/H r1teo έγραψε:

    @NiTroGen έχω το magical ,έβαλα firmware v1.0.9.53(beta) με res το δικό σου και όλα καλά νομίζω ..απλά μέσα στην εφαρμογή ενώ μου λέει ότι έχω την.53 ,έχει κόκκινη τελεία στον ελεγχο και όταν μπαίνω μέσα μου λέει την .42 (δεν έγινε ενημέρωση) ...πόροι και γραμματοσειρες είναι οκ ...οι αυτόματες ενημερώσεις είναι απενεργοποιημενες...είμαι οκ ή πρέπει να κάνω κάτι ,ευχαριστώ και καλή ανάσταση να έχουμε
    Καλημέρα! Το κάνει επειδή δεν είναι η επίσημη ενημέρωση! Δεν είναι τίποτα! Καλή Ανάσταση σε όλους!
  • Ο/H Don Rai έγραψε:

    Καλημέρα! Το κάνει επειδή δεν είναι η επίσημη ενημέρωση! Δεν είναι τίποτα! Καλή Ανάσταση σε όλους!
    Αυτό ακριβώς! Εκεί εμφανίζει την τελευταία επίσημη ενημέρωση που υποστηρίζει η συγκεκριμένη έκδοση Mi Fit. Για το Mi Fit 4.0.17 είναι η 1.0.9.42. ;)

    Καλή Ανάσταση!!!
  • Διαφήμιση
  • Καλημέρα παιδιά και καλό μήνα! Όποιος θέλει το καινούριο mi fit magical unicorn 4.1.0 με τα νέα firmware και resources εδώ! Mi Fit | GeekDoing