Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Ε̶λ̶λ̶η̶ν̶ι̶κ̶ή̶ ̶μ̶ε̶τ̶ά̶φ̶ρ̶α̶σ̶η̶ ̶γ̶ι̶α̶ ̶τ̶ο̶ ̶M̶i̶ ̶B̶a̶n̶d̶ ̶4̶ ̶(̶τ̶ρ̶έ̶χ̶ο̶υ̶σ̶α̶ ̶έ̶κ̶δ̶ο̶σ̶η̶ ̶r̶e̶s̶o̶u̶r̶c̶e̶s̶ ̶v̶6̶8̶)

  • Ολοκληρώθηκε

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Ολα καλά και όλα ωραία μήπως βρήκαμε και κάποιο κολπακι να μην μας γυρνάει η γλώσσα συνέχεια μόνη της;
  • Ο/H NiTroGen έγραψε:

    Ο/H Gorbilos1986 έγραψε:

    Γεια σας υπάρχει περίπτωση να έχουμε Ελληνικό μενού στο band και τους χαρακτήρες που ανέβασε ο στο forum σε άλλο νήμα ο nitrogen;
    Οι χαρακτήρες ταιριάζουν με οποιοδήποτε firmware.
    Εγώ έχω εγκαταστήσει το 1ο font που έδωσα, αυτό που αφαιρεί μόνο τα κενά στα ελληνικά από το αγγλικό μενού (μεγάλη γραμματοσειρά), διότι αποδίδει καλύτερα τη μικρή γραμματοσειρά που χρησιμοποιείται στην ελληνική μετάφραση και έχει και smilies. Το επισυνάπτω επίσης εδώ.

    Το 2ο font, το tahoma, που εμφανίζει και τους ειδικούς χαρακτήρες, δε μου φαίνεται όμορφο στη μικρή γραμματοσειρά και "κόβει" και τα smilies σ' αυτή. Δε το συνιστώ.
    Πέρασα το 1ο font σου αλλά βλέπω ότι οι ειδικοί χαρακτήρες δεν εμφανίζονται. Θα δοκιμάσω κ το 2ο
  • Διαφήμιση
  • Ο/H apo.stam έγραψε:

    Ο/H NiTroGen έγραψε:

    Ο/H Gorbilos1986 έγραψε:

    Γεια σας υπάρχει περίπτωση να έχουμε Ελληνικό μενού στο band και τους χαρακτήρες που ανέβασε ο στο forum σε άλλο νήμα ο nitrogen;
    Οι χαρακτήρες ταιριάζουν με οποιοδήποτε firmware.Εγώ έχω εγκαταστήσει το 1ο font που έδωσα, αυτό που αφαιρεί μόνο τα κενά στα ελληνικά από το αγγλικό μενού (μεγάλη γραμματοσειρά), διότι αποδίδει καλύτερα τη μικρή γραμματοσειρά που χρησιμοποιείται στην ελληνική μετάφραση και έχει και smilies. Το επισυνάπτω επίσης εδώ.

    Το 2ο font, το tahoma, που εμφανίζει και τους ειδικούς χαρακτήρες, δε μου φαίνεται όμορφο στη μικρή γραμματοσειρά και "κόβει" και τα smilies σ' αυτή. Δε το συνιστώ.
    Πέρασα το 1ο font σου αλλά βλέπω ότι οι ειδικοί χαρακτήρες δεν εμφανίζονται. Θα δοκιμάσω κ το 2ο
    Περασα το 2ο font (tahoma) κ όλες οι ειδοποιήσεις φαίνονται κανονικά με τους ειδικούς χαρακτήρες. Πολύ ευχαριστημένος
  • αυτό που παρατήρησα τώρα είναι ότι ενώ οι ειδοποιήσεις μου έρχονται και είναι και στα ελληνικά όταν πάω να μπω στο band μετά από κάποια ώρα μου δείχνει μόνο την τελευταία ειδοποίηση ή και καμιά ...σαν να κάνει clear μόνο του...καμιά ιδέα,ευχαριστώ...
  • Ο/H r1teo έγραψε:

    αυτό που παρατήρησα τώρα είναι ότι ενώ οι ειδοποιήσεις μου έρχονται και είναι και στα ελληνικά όταν πάω να μπω στο band μετά από κάποια ώρα μου δείχνει μόνο την τελευταία ειδοποίηση ή και καμιά ...σαν να κάνει clear μόνο του...καμιά ιδέα,ευχαριστώ...
    Αυτό το πρόβλημα το είχα κι εγώ από την αρχή. Επειδή έχω το κινέζικο band, έτρεχα παράλληλα με το MiFit και το Notify για να έχω το band στα γαλλικά (ώστε να βλέπω σωστά τα ελληνικά). Αφαιρώντας το Notify και γυρνώντας το κινητό στα γαλλικά, το πρόβλημα σταμάτησε και όλες οι ειδοποιήσεις διατηρούνταν κανονικά.

    Τελικά έκανα το εξής και βρήκα την υγειά μου: απενεργοποίησα ΟΛΕΣ τις ειδοποιήσεις από το MiFit και τις ενεργοποίησα ΜΟΝΟ στο Notify. Μόνο τον καιρό και τα ξυπνητήρια άφησα εκεί. Έτσι έχω και τη γλώσσα που θέλω στο band και δε χάνω ειδοποιήσεις και βλέπω τα smilies και έχω περισσότερες επιλογές στις ειδοποιήσεις μου.

    Δοκίμασε το και πες μου...
  • Διαφήμιση
  • Ελληνική μετάφραση για το Mi Band 4 (τρέχουσα έκδοση resources v56)

    Έχω την εντύπωση ότι άμα έχεις διαβάσει την ειδοποίηση στο κινητό σου, τότε σβήνετε από το band. Αν δεν ανοίξεις καθόλου το κινητό σου τότε παραμένει στο band.
    Αν ισχύει αυτό που γράφω, τότε για μένα είναι οκ γιατί θα ήθελα να σβήνονται ειδοποιήσεις που έχουν διαβαστεί

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Ενημέρωση:

    Ανέβηκε εκ νέου (re-upload) στην πρώτη σελίδα το αρχείο MB4_v56_GR_res.pack.bin με μικρές διορθώσεις.

    Ανέβηκαν επίσης ειδικές εκδόσεις Mi Fit για να ρυθμίζεται η γλώσσα του Mi Band 4 στα Ρώσικα
    χωρίς να χρειάζεται να το κάνετε εσείς από το Notify & Fitness ή οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή.

    Οι εφαρμογές είναι ίδιες όπως ξέρετε μέχρι τώρα και η μόνη τους διαφορά
    είναι το firmware για το Mi Band 3 που περιέχουν (Ελληνικό ή Αγγλικό) .

    Για να κατεβάσετε την εφαρμογή που προτιμάτε, πηγαίνετε στην πρώτη σελίδα αυτού του νήματος.

    ! ! ! Καλά Updates ! ! !
  • Διαφήμιση
  • Μπράβο ωραία νέα.. Οδεύουμε σιγά σιγά προς την τελειότητα.. Χαχαχα :thumbsup:
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


    Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος