Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Ε̶λ̶λ̶η̶ν̶ι̶κ̶ή̶ ̶μ̶ε̶τ̶ά̶φ̶ρ̶α̶σ̶η̶ ̶γ̶ι̶α̶ ̶τ̶ο̶ ̶M̶i̶ ̶B̶a̶n̶d̶ ̶4̶ ̶(̶τ̶ρ̶έ̶χ̶ο̶υ̶σ̶α̶ ̶έ̶κ̶δ̶ο̶σ̶η̶ ̶r̶e̶s̶o̶u̶r̶c̶e̶s̶ ̶v̶6̶8̶)

  • Ολοκληρώθηκε

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Ο/H knight666 έγραψε:

    Διάβασα σε κάποιο φόρουμ ότι κάποιοι πέρασαν την firmware 1.0.7.06 και brickαρε το mi band
    Το είχα διαβάσει κι εγώ, έχοντας βάλει ήδη την έκδοση αυτή. Πάντως για την 1.0.7.10 δεν ακούστηκε τίποτα.

    Προσωπικά τις έχω δοκιμάσει όλες τις εκδόσεις που έχουν βγει και δεν είχα κανένα πρόβλημα.
  • Ο/H NiTroGen έγραψε:

    Ο/H Nnoutas έγραψε:

    Ο/H vasdiam έγραψε:

    Στην έκδοση China θα παίζουν κανονικά τα ελληνικά ή θα πρέπει να περάσουμε αρχείο res?

    Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Θα ήθελα και εγώ μία απάντηση σε αυτό. Ευχαριστώ
    Στη δική μου κινέζικη παίζουν μια χαρά τα επίσημα ελληνικά.
    Ειλικρινά πάντως, με μια δοκιμή μπορεί εύκολα να σας λυθεί η απορία σε λιγότερο χρόνο από όσον περιμένετε μια απάντηση... ;)
    Ρωτάω γιατί παιδεύτηκα λίγο (από απειρία) να περάσω την ελληνική μετάφραση από εδώ και φοβόμουν να το πειράξω :) . Αλλά εφόσον δουλεύουν θα το δοκιμάσω. Άν κατάλαβα, απλά κατεβάζω την εφαρμογή από το play store και διαγράφω την custom, έτσι;
  • Ελληνική μετάφραση για το Mi Band 4 (τρέχουσα έκδοση resources v62)

    Πρώτα το mi fit και στη συνέχεια περνάς με notify τα αρχεία cinco_201910091051_v66_res.pack.bin.zip

    cinco_201910091051_1.0.7.10_cinco.fw.zip
    που θα βρεις στη πρώτη σελίδα και είσαι οκ

    Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Διαφήμιση
  • καλησπερα, χρησιμοποιουσα για να συνδεθώ στο mifit το gmail μου τωρα που θελω να εγκαταστησω τα ελληνικα το νεο apk δεν δεχεται τον κωδικο μου, δημιούργησα mi λογαριασμο αλλα δεν με αφηνει να συνδεσω το band μου με αυτο. Με hard reset θα με αφησει? Απο που θα το κανω? Συγγνώμη αν εχει απαντηθεί σε ποιο πισω ποστ, εκανα μια γρηγορη αναζητηση αλλα δεν ειδα κατι σχετικο.
  • Ο/H giorgos kakourakis έγραψε:

    καλησπερα, χρησιμοποιουσα για να συνδεθώ στο mifit το gmail μου τωρα που θελω να εγκαταστησω τα ελληνικα το νεο apk δεν δεχεται τον κωδικο μου, δημιούργησα mi λογαριασμο αλλα δεν με αφηνει να συνδεσω το band μου με αυτο. Με hard reset θα με αφησει? Απο που θα το κανω? Συγγνώμη αν εχει απαντηθεί σε ποιο πισω ποστ, εκανα μια γρηγορη αναζητηση αλλα δεν ειδα κατι σχετικο.
    Πάτησε αναπαραγωγή στο παρακάτω βίντεο και θα σε πάει ακριβώς στο σημείο που αναφέρει πως θα συνδεθείς στο δικό μας Mi Fit με το Google account:

  • Ο/H sgatz έγραψε:

    Πρώτα το mi fit και στη συνέχεια περνάς με notify τα αρχεία cinco_201910091051_v66_res.pack.bin.zip

    cinco_201910091051_1.0.7.10_cinco.fw.zip
    που θα βρεις στη πρώτη σελίδα και είσαι οκ

    Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Κάνω ακριβώς αυτή τη διαδικασία αλλά δε μου εμφανίζει τα ελληνικά. Από το notify μπορώ να επιλέξω τα αγγλικά αλλιώς μου έχει τα ρώσικα. Πριν από αυτή τη διαδικασία σε τι κατάσταση πρέπει να είναι το band; Εργοστασιακή;
  • Διαφήμιση
  • Ελληνική μετάφραση για το Mi Band 4 (τρέχουσα έκδοση resources v62)

    Τη γλώσσα στο notify θα την έχεις στο default. Επίσης τα παιδιά εδώ έχουν αντικαταστήσει τα ρωσικά με την ελληνική μετάφραση. Δοκίμασες να βάλεις επιλογή τα ρωσικά;
    Ποια έκδοση έχεις στο mifit και στο band;
    Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Ο/H sgatz έγραψε:

    Τη γλώσσα στο notify θα την έχεις στο default. Επίσης τα παιδιά εδώ έχουν αντικαταστήσει τα ρωσικά με την ελληνική μετάφραση. Δοκίμασες να βάλεις επιλογή τα ρωσικά;
    Ποια έκδοση έχεις στο mifit και στο band;
    Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Έχω το 4.0.10 από εδώ μέσα στο mi fit και το 1.0.6.16 στο κινέζικο mi band 4. Στο default δεν κάνει τίποτα και στα ρώσικα βγάζει ρώσικα. Το English custom rom το παίζει κανονικά όσο είναι συνδεδεμένο με bluetooth αλλά όταν το ξεσυνδεω γυρνάει στα ρώσικα. Μήπως να το γυρίσω σε εργοστασιακό και να ξανακάνω τη διαδικασία;
  • Ο/H tryf3 έγραψε:

    Ο/H sgatz έγραψε:

    Τη γλώσσα στο notify θα την έχεις στο default. Επίσης τα παιδιά εδώ έχουν αντικαταστήσει τα ρωσικά με την ελληνική μετάφραση. Δοκίμασες να βάλεις επιλογή τα ρωσικά;
    Ποια έκδοση έχεις στο mifit και στο band;
    Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Έχω το 4.0.10 από εδώ μέσα στο mi fit και το 1.0.6.16 στο κινέζικο mi band 4. Στο default δεν κάνει τίποτα και στα ρώσικα βγάζει ρώσικα. Το English custom rom το παίζει κανονικά όσο είναι συνδεδεμένο με bluetooth αλλά όταν το ξεσυνδεω γυρνάει στα ρώσικα. Μήπως να το γυρίσω σε εργοστασιακό και να ξανακάνω τη διαδικασία;
    Αν στα ρώσικα βγάζει ρώσικα, τότε σίγουρα ΔΕΝ έχεις περάσει την ελληνική μετάφραση.

    Κατέβασε το αρχείο resources από το 1ο ποστ, αποσυμπίεσέ το και εγκατάστησέ το με το Notify & Fitness.
  • Τελικά φίλε μου είχες δίκιο. Αυτό έπρεπε να κάνω. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι με τα cinco και τα υπόλοιπα γίνεται ένα μπέρδεμα στον οδηγό και καλό θα ήταν να ενημερωθεί σωστά στην πρώτη σελίδα.
  • Διαφήμιση
  • Ο/H tryf3 έγραψε:

    Τελικά φίλε μου είχες δίκιο. Αυτό έπρεπε να κάνω. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι με τα cinco και τα υπόλοιπα γίνεται ένα μπέρδεμα στον οδηγό και καλό θα ήταν να ενημερωθεί σωστά στην πρώτη σελίδα.
    Άλλο πράγμα είναι ο οδηγός και άλλο τα συνημμένα.
    Πες μου που είναι το λάθος στον οδηγό που ακολούθησες, τι είναι αυτό που σε μπέρδεψε στο κείμενο του οδηγού και σε ταλαιπώρησε να το διορθώσω για να μην το ξαναπάθει και άλλος.