Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Ε̶λ̶λ̶η̶ν̶ι̶κ̶ή̶ ̶μ̶ε̶τ̶ά̶φ̶ρ̶α̶σ̶η̶ ̶γ̶ι̶α̶ ̶τ̶ο̶ ̶M̶i̶ ̶B̶a̶n̶d̶ ̶4̶ ̶(̶τ̶ρ̶έ̶χ̶ο̶υ̶σ̶α̶ ̶έ̶κ̶δ̶ο̶σ̶η̶ ̶r̶e̶s̶o̶u̶r̶c̶e̶s̶ ̶v̶6̶8̶)

  • Ολοκληρώθηκε

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Καλησπέρα στην παρέα, ενώ όλα δούλευαν κανονικά με ελληνικά, εκσνα αναβάθμιση στην καινούργια έκδοση και δεν μπορώ να ξαναβάλω τα ελληνικά με τίποτα. Όταν επιλεγω ρώσικα σαν γλώσσα μου βγάζει ρώσικα και όχι ελληνικά. Τρέχω την ελληνική εφαρμογή τελευταία έκδοση και έχω βάλει τα resources v65.
  • Ο/H vasdiam έγραψε:

    Καλησπέρα στην παρέα, ενώ όλα δούλευαν κανονικά με ελληνικά, εκσνα αναβάθμιση στην καινούργια έκδοση και δεν μπορώ να ξαναβάλω τα ελληνικά με τίποτα. Όταν επιλεγω ρώσικα σαν γλώσσα μου βγάζει ρώσικα και όχι ελληνικά. Τρέχω την ελληνική εφαρμογή τελευταία έκδοση και έχω βάλει τα resources v65.
    Το resources v65 και το firmware 1.0.6.26 είναι beta εκδόσεις και είναι στην πρώτη σελίδα απλά σαν συνημμένα για όσους θέλουν να πειραματιστούν με την νέα έκδοση. Έτσι κερδίζουμε και χρόνο στην περίπτωση επίσημης αναβάθμισης διότι το επόμενο αρχείο resources με την Ελληνική μετάφραση υπάρχει ήδη και δεν χρειάζεται να περιμένετε μέχρι να το ανεβάσουμε ;)

    Για τώρα, εσύ πρέπει να επιστρέψεις στα resources v62 όπως λέει και ο τίτλος του νήματος. Θα βάλεις την έκδοση v65 μόνο στην περίπτωση που το band αναβαθμιστεί επίσημα και αν βέβαια στο ενδιάμεσο δεν έχει βγει ακόμα πιο νεότερο αρχείο που δεν έχουμε προλάβει να το δούμε ότι υπάρχει και να το ανεβάσουμε έστω σαν beta :D

    Αν θέλεις να δοκιμάσεις τις beta εκδόσεις θα πρέπει να βάλεις το MiFit 4.0.7 που βρίσκεται εδώ το οποίο έχει απενεργοποιημένο το OTA update έτσι ώστε να παραμείνει το band 4 στην όποια beta έκδοση του βάζεις με την προϋπόθεση ότι η Ελληνική μετάφραση θα αντικαθιστά τη Ρώσικη γλώσσα.

    Διαλέξαμε την έκδοση 4.0.7 για να υποστηρίξουμε την Ελληνική μετάφραση στο Mi Band 4 NFC, για τους λόγους που αναφέρονται στον παραπάνω σύνδεσμο που σου έγραψα αλλά και γιατί αρκετοί ζητούσαν τρόπο να αναβαθμίζουν το Mi Band 4 και να έχουν και custom watchface που δεν υποστηρίζονται στις νεότερες εκδόσεις Mi Fit.

    Προς το παρόν, βολευόμαστε έτσι...κάποια στιγμή βέβαια στο μέλλον και ανάλογα το μέγεθος αλλαγών στο firmware του Mi Band 4, ίσως θα πρέπει να εγκαταλείψουμε την έκδοση Mi Fit 4.0.7 γιατί θα αρχίσει να μην υποστηρίζει πλήρως το Mi Band 4 όπως πχ δεν θα μπορεί να δουλέψει σωστά το "Ρυθμίσεις προβολής" για να κάνετε αναδιάταξη στα μενού της συσκευής.
  • Διαφήμιση
  • Καλημέρα σας, είμαι και εγώ πλέον με το τελευταίο Mi Fit 4.0.9 έχω συνδέσει ένα Amazfit Cor όπου και το δουλεύω 8 μήνες τώρα δίχως προβλήματα μάλιστα έκανε κατά καιρούς ενημερώσεις και στα resources με τις προηγούμενες εκδόσεις, τώρα όμως για να έχει επικοινωνία με το Mi Fit θέλει πρόσβαση στην τοποθεσία που σημαίνει ανοιχτό το GPS του τηλ. με αποτέλεσμα την μεγάλη κατανάλωση της μπαταρίας όπου παρατηρώ εάν κλείσω το GPS άμεσα χάνει και την επικοινωνία με την συσκευή, άσχημο αρκετά αυτό όπως καταλαβαίνετε και πρέπει να σημειωθεί!
    Να ενημερώσω είμαι με την τελευταία Dev Rom σε Mi9 που έχει περάσει πλέον σε Android 10.
    Οποιανδήποτε βοήθεια σας είναι επιθυμητή!
    Ευχαριστω
    Xiaomi 13
  • Εγω παντός παιδιά όπως έγραψα και παραπάνω πέρασα την 4.0.9 των παιδιών στην πρώτη σελίδα και δεν έχω ελληνικα.δεν δουλεύω τίποτα άλλο εκτός από το mi fit,απλά εχθές άνοιξα λίγο το notify για να βάλω ένα θέμα στο ρολόι και μετά άλλαξε στα αγγλικά.τι να κάνω για να μπουν πάλι ελληνικά και λέτε να φταίει το notify;;;;;
  • Ο/H fatsas7 έγραψε:

    Εγω παντός παιδιά όπως έγραψα και παραπάνω πέρασα την 4.0.9 των παιδιών στην πρώτη σελίδα και δεν έχω ελληνικα.δεν δουλεύω τίποτα άλλο εκτός από το mi fit,απλά εχθές άνοιξα λίγο το notify για να βάλω ένα θέμα στο ρολόι και μετά άλλαξε στα αγγλικά.τι να κάνω για να μπουν πάλι ελληνικά και λέτε να φταίει το notify;;;;;
    Σου απάντησα ήδη χθες εδώ. Δικαίωμά σου είναι να μην με πιστεύεις και να ξαναρωτάς...
    Σε παρακαλώ όμως μην το κάνεις σε διάφορα σημεία του φόρουμ με μηνύματα copy-paste... όπως σου είπα και στο cChat, μια φορά φτάνει. Τα υπόλοιπα μηνύματά σου διαγράφηκαν.
  • Δεν είπα ότι δεν σε πιστεύω και ρωτάω συνέχεια και άλλους αλλά το έκανα αυτό που μου λες και δεν βρήκα λυση, εξάλλου το notify το έχω κλειστο συνέχεια και την εφαρμογη την έχω από το mi band 3 και δεν μου έχει δημιουργησει ξανά θεμα και επειδή δεν μπορώ να βρω μια λυση,γι'αυτό ρωτάω συνέχεια
  • Διαφήμιση
  • Ο/H fatsas7 έγραψε:

    Δεν είπα ότι δεν σε πιστεύω και ρωτάω συνέχεια και άλλους αλλά το έκανα αυτό που μου λες και δεν βρήκα λυση, εξάλλου το notify το έχω κλειστο συνέχεια και την εφαρμογη την έχω από το mi band 3 και δεν μου έχει δημιουργησει ξανά θεμα και επειδή δεν μπορώ να βρω μια λυση,γι'αυτό ρωτάω συνέχεια
    Έπρεπε τότε να απευθυνθείς σε αυτόν τον οποιονδήποτε που σου απάντησε (σε εμένα δηλαδή στην προκειμένη περίπτωση) και να του πεις "έκανα αυτό που μου λες και δεν βρήκα λυση........" κλπ κλπ και όχι να ξαναρωτήσεις έτσι αόριστα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα από την απάντηση που έλαβες και με τον τρόπο που το έκανες...


    Εγκατέστησε αυτό το Mi Fit => MiFit-4.0.9_MB3-GR-fw_MB4-RU-lang.apk και βάλε στο Notify & Fitness τη γλώσσα του Mi Band στο Default. Δες στην παρακάτω εικόνα σε ποιο σημείο πρέπει να πας.
    Στο βήμα 3 εκεί που λέει Russian εσύ θα βάλεις Default. Όταν τελειώσεις, άνοιξε το Mi Fit και άστο να συγχρονίσει με το Mi Band 4.

  • Ο/H Toyota_gr έγραψε:

    Εβαλα το νέο mifit, αλλά δε μπορώ πλέον να βαλω watchface. Οποίο και να κατεβάσω δε το εμφανίζει στο Ον-λαιν οθόνες band.
    Εγκατέστησε το MiFit 4.0.7 που υπάρχει εδώ => Ελληνική μετάφραση για το Mi Band 4 NFC (τρέχουσα έκδοση resources v52) που έχει απενεργοποιημένη την αυτόματη αναβάθμιση/υποβάθμιση του Mi Band 4.
    Έτσι θα έχεις κανονικά τα watchface αλλά θα πρέπει να αναβαθμίζεις μόνος σου το Mi Band 4.

    Αν τελικά βάλεις αυτό το MiFit, κατέβασε από αυτό εδώ το νήμα από την πρώτη σελίδα το επόμενο fw 1.0.6.26 και res v65 να τα δοκιμάσεις ;)
  • Διαφήμιση
  • Ο/H dnomikos έγραψε:

    Ο/H Toyota_gr έγραψε:

    Εβαλα το νέο mifit, αλλά δε μπορώ πλέον να βαλω watchface. Οποίο και να κατεβάσω δε το εμφανίζει στο Ον-λαιν οθόνες band.
    Εγκατέστησε το MiFit 4.0.7 που υπάρχει εδώ => Ελληνική μετάφραση για το Mi Band 4 NFC (τρέχουσα έκδοση resources v52) που έχει απενεργοποιημένη την αυτόματη αναβάθμιση/υποβάθμιση του Mi Band 4.Έτσι θα έχεις κανονικά τα watchface αλλά θα πρέπει να αναβαθμίζεις μόνος σου το Mi Band 4.

    Αν τελικά βάλεις αυτό το MiFit, κατέβασε από αυτό εδώ το νήμα από την πρώτη σελίδα το επόμενο fw 1.0.6.26 και res v65 να τα δοκιμάσεις ;)
    Ευχαριστω πολύ