Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Ελληνική μετάφραση για το Mi Band 4 (τρέχουσα έκδοση resources v65)

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ !!! <<

Είναι έτοιμες οι νέες MIUI 11 XTRV-9.11.14 ROM για 17 συσκευές και έχει ήδη αποσταλεί mail σε όλα τα VIP μέλη μας.

H ROM για τα polaris, ursa, equuelus, pyxis, crux θα παραδοθεί όταν έχουμε Source

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Διαφήμιση
    • Να κάνω μια ερώτηση;;; οι θερμίδες που καταγραφεί ότι καίω γνκ πόσο έγκυρες είναι; ασχετο με το τοπικ
      You are what you are and what you are is OK!

Pido dido.
    • Καλησπέρα σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα ελληνικά στο band μου, και με τα καινούργια εικονίδια σούπερ είναι!!
      Να ρωτήσω κάτι μόνο αν υπάρχει άλλη επιλογή.
      πχ έρχεται μήνυμα Messenger στα ελληνικά + ένα emoji
      1: Αν έχω μόνο στο mifit τις ειδοποιήσεις θα έρθει κανονικά ΜΕ τόνους αλλά ΧΩΡΙΣ το emoji.
      2: Αν έχω μόνο στο notify τις ειδοποιήσεις θα έρθει ΧΩΡΙΣ τόνους αλλά ΜΕ το emoji + και όλες τις προηγούμενες ειδοποιήσεις που ήρθαν στο κινητό.
      Ερώτηση:
      Μπορώ να έχω και τόνους και emoji μαζί; (λογικά με το notify μόνο θα γίνεται, αν γίνεται) και αν ναι, μπορώ να βγάλω να μην έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις αλλά μόνο η τελευταία;
      Ευχαριστώ και πάλι!!
    • Παιδιά γειά σας. Περιμένω να μου έρθει το 4 σε κινεζική έκδοση. Όταν με το καλό έρθει, ακολουθώ τα βήματα του πρώτου post ή είναι μόνο για την International έκδοση;; Ευχαριστώ πολύ!!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H nikos154 έγραψε:

Καλησπέρα σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα ελληνικά στο band μου, και με τα καινούργια εικονίδια σούπερ είναι!!
      1: Αν έχω μόνο στο mifit τις ειδοποιήσεις θα έρθει κανονικά ΜΕ τόνους αλλά ΧΩΡΙΣ το emoji.
      2: Αν έχω μόνο στο notify τις ειδοποιήσεις θα έρθει ΧΩΡΙΣ τόνους αλλά ΜΕ το emoji + και όλες τις προηγούμενες ειδοποιήσεις που ήρθαν στο κινητό.
      Ερώτηση:
      Μπορώ να έχω και τόνους και emoji μαζί; (λογικά με το notify μόνο θα γίνεται, αν γίνεται) και αν ναι, μπορώ να βγάλω να μην έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις αλλά μόνο η τελευταία;
      Ευχαριστώ και πάλι!!
      Ακολούθησε το link του Mi Fit στην υπογραφή μου. Βγάλε το Mi Fit που δίνουν τα παιδιά εδώ (συγγνώμη, dnomikos) και βάλε αυτό. Έχει έξτρα επιλογές "Settings" για ρύθμιση γλώσσας/ΟΤΑ και υποστηρίζει smilies. Μην ξεχάσεις να ρυθμίσεις τη γλώσσα στα ρώσικα για να δεις ελληνικά! Και φυσικά για τα emoji (ή smilies ή emoticons) πρέπει να έχεις εγκαταστήσει την τροποποιημένη γραμματοσειρά που έδωσα.

Xiaomi Mi A2 Lite: 4GB RAM / 64GB Storage / 256GB μSD - MIUI 11.1 by Xiaomi.eu v9.10.31 beta (GSI - ported from Redmi 6 Pro) - Android Pie v9 PKQ1.180917.001
      Xiaomi Mi Band 4: CN Version (MGW4046CN - Cinco M) - Hardware version: 0.25.129.5 - Firmware version: 1.0.7.44 - Resources version: 78 (New Icons & Translation by me) // Modified Mi Fit 4.0.11 by Magical Unicorn
    • OffTopic

Ο/H NiTroGen έγραψε:

..... (συγγνώμη, dnomikos)
      Συγχωρεμένος...σου δίνω άφεση αμαρτιών :D Έχε χάρη που είμαι καλό παιδί και δεν είμαι πχ κάποιο κομπλεξικό, γελοίο και γλειώδες ανθρωποειδές διαχειριστής σε τίποτα παλιοblog :P
    • Διαφήμιση
    • Παιδιά γειά σας. Περιμένω να μου έρθει το 4 σε κινεζική έκδοση. Όταν με το καλό έρθει, ακολουθώ τα βήματα του πρώτου post ή είναι μόνο για την International έκδοση;; Ευχαριστώ πολύ!!

Ο/H NiTroGen έγραψε:

Ο/H nikos154 έγραψε:

Καλησπέρα σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα ελληνικά στο band μου, και με τα καινούργια εικονίδια σούπερ είναι!!
      Ερώτηση:
      Ευχαριστώ και πάλι!!
      Ακολούθησε το link του Mi Fit στην υπογραφή μου. Βγάλε το Mi Fit που δίνουν τα παιδιά εδώ (συγγνώμη, dnomikos) και βάλε αυτό. Έχει έξτρα επιλογές "Settings" για ρύθμιση γλώσσας/ΟΤΑ και υποστηρίζει smilies. Μην ξεχάσεις να ρυθμίσεις τη γλώσσα στα ρώσικα για να δεις ελληνικά! Και φυσικά για τα emoji (ή smilies ή emoticons) πρέπει να έχεις εγκαταστήσει την τροποποιημένη γραμματοσειρά που έδωσα.

Μπορώ και εγώ να κάνω εγκατάσταση αυτού του mi fit μόλις το παραλάβω, ή πρέπει να βάλω αυτό του πρώτου νήματος για αρχή κ μετά αυτό;;
    • Ο/H lsdpower78 έγραψε:

Παιδιά γειά σας. Περιμένω να μου έρθει το 4 σε κινεζική έκδοση. Όταν με το καλό έρθει, ακολουθώ τα βήματα του πρώτου post ή είναι μόνο για την International έκδοση;; Ευχαριστώ πολύ!!
      Μπορώ και εγώ να κάνω εγκατάσταση αυτού του mi fit μόλις το παραλάβω, ή πρέπει να βάλω αυτό του πρώτου νήματος για αρχή κ μετά αυτό;;
      Φυσικά και μπορείς. Πέρασέ το και άσε το Mi Band να κάνει όλες τις αναβαθμίσεις που πρέπει και μετά περνάς την Ελληνική μετάφραση χρησιμοποιώντας είτε το αρχείο της πρώτης σελίδας ή ένα κατάλληλο από αυτά αυτά που δίνει ο @NiTroGen σύμφωνα με την έκδοση firmware και resources που αναφέρονται στην πρώτη σελίδα.
    • Ο/H NiTroGen έγραψε:

Ο/H nikos154 έγραψε:

Ερώτηση:
      Ευχαριστώ και πάλι!!

Έχει κανείς πρόβλημα με την δόνηση;; Έρχεται ειδοποίηση αλλά μόνο φωτεινή ένδειξη και το μήνυμα χωρίς δόνηση , ενώ αν πατήσω εύρεση συσκευής δουλεύει κανονικά η δόνηση.. περίεργο ..
    • Διαφήμιση
    • Παιδιά, το μνμ που γράφετε στην πρώτη σελίδα πριν κάνουμε οτιδήποτε: "Το Mi Band 4 θα πρέπει να είναι αναβαθμισμένο στο fw 1.0.6.24 μέσω του Mi Fit 4.0.11", εννοείτε ότι η αναβάθμιση να γίνει από το επίσημο Mi fit του Playstore?? Ευχαριστώ πολύ