Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Ε̶λ̶λ̶η̶ν̶ι̶κ̶ή̶ ̶μ̶ε̶τ̶ά̶φ̶ρ̶α̶σ̶η̶ ̶γ̶ι̶α̶ ̶τ̶ο̶ ̶M̶i̶ ̶B̶a̶n̶d̶ ̶4̶ ̶(̶τ̶ρ̶έ̶χ̶ο̶υ̶σ̶α̶ ̶έ̶κ̶δ̶ο̶σ̶η̶ ̶r̶e̶s̶o̶u̶r̶c̶e̶s̶ ̶v̶6̶8̶)

  • Ολοκληρώθηκε

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Παιδιά γεια σας και από εμένα,

    Όταν λέτε ότι "Ενεργοποιήθηκε επίσημα η Ελληνική γλώσσα στο Mi Band 4 στην νέα beta έκδοση..." και όποιος θέλει να περάσει τα παρακάτω αρχεία με την αυτή σειρά:

    α) MiFit-4.0.10-Greek_MB4_no-OTA.apk

    και μέσω του "Notify & Fiteness" των υπολοίπων:

    β) cinco_201910091051_v66_res.pack.bin
    γ) cinco_201910091051_1.0.7.10_cinco.fw

    αυτό σημαίνει ότι περνώντας τα παραπάνω αρχεία μέσα από εδώ, όταν βγει η official ROM (και ΌΧΙ η beta που είναι τώρα) για το Mi Band 4, αυτή θα περαστεί αυτόματα ή θα πρέπει να παρακολουθούμε το νήμα και μόλις βγει να απεγκαταστήσουμε τα πάντα, για να πάρει έπειτα και από μόνο του την official αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ το Mi Band 4 ??


    Πραγματικά έχω μπερδευτεί και ας μας ενημερώσει κάποιος...


    Υ.Γ.: Τα παραπάνω αρχεία τα πέρασα επιτυχώς στο Mi Band 4 μου και όλα βαίνουν καλώς μέχρι στιγμής !!
  • Ο/H mrmatchris έγραψε:


    Πραγματικά έχω μπερδευτεί και ας μας ενημερώσει κάποιος...
    Το μόνο που θα χρειαστεί να κάνεις είναι να απεγκαταστήσεις το MiFit-4.0.10-Greek_MB4_no-OTA.apk και να βάλεις είτε το επίσημο Mi Fit από το GogglePlay είτε το κλασικό M Fit που δίνουμε κάθε φορά εδώ. Τα υπόλοιπα θα γίνουν μόνα τους... είτε δώσουν επίσημα το 1.0.7.10 είτε κάποιο νεότερο.
  • Ο/H dnomikos έγραψε:

    Ο/H mrmatchris έγραψε:

    Πραγματικά έχω μπερδευτεί και ας μας ενημερώσει κάποιος...
    Το μόνο που θα χρειαστεί να κάνεις είναι να απεγκαταστήσεις το MiFit-4.0.10-Greek_MB4_no-OTA.apk και να βάλεις είτε το επίσημο Mi Fit από το GogglePlay είτε το κλασικό M Fit που δίνουμε κάθε φορά εδώ. Τα υπόλοιπα θα γίνουν μόνα τους... είτε δώσουν επίσημα το 1.0.7.10 είτε κάποιο νεότερο.
    Ελπίζω να μας ειδοποιήσει κάποιος και εδώ όποτε βγει το επίσημο μέσω Google Play update, ώστε να προχωρήσουμε σε αυτό που λές, διότι δεν είναι δυνατόν να το πάρουμε είδηση από μόνοι μας εφόσον οι ΟΤΑ αναβαθμίσεις είναι απενεργοποιημένες στην έκδοση του M Fit που έχουμε περάσει...
  • Διαφήμιση
  • Στην έκδοση China θα παίζουν κανονικά τα ελληνικά ή θα πρέπει να περάσουμε αρχείο res?

    Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Με το no-ota εγκαταστημένο ο λογαριασμός μου μέσω fb δεν συνδέεται με τίποτα, ενώ με την έκδοση του play store συνδέεται κανονικά.....

    sent from Mi9T pro
    ΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄
  • Ενημέρωση:

    Ανέβηκε εκ νέου (re-upload) στην πρώτη σελίδα το αρχείο MB4_v62_GR_res.pack.bin με μικρές διορθώσεις.

    Δεν είναι απαραίτητο να το περάσετε αφού κανείς μας (ούτε και εμείς) δεν είδαμε το σφάλμα στην πράξη :P


    Το ανεβάσαμε απλά για όσους περνάνε από εδώ και πέρα τη δική μας Ελληνική μετάφραση στο τελευταίο επίσημο firmware 1.0.6.16

    ! ! ! Καλά Updates ! ! !
  • Ο/H dnomikos έγραψε:

    Όσοι θέλετε να τη δοκιμάσετε μέχρι να βγει η επίσημη έκδοση, κατεβάστε από την πρώτη σελίδα και εγκαταστήστε πρώτα το παρακάτω Mi Fit

    και μετά περάστε με τη σειρά σύμφωνα με τον οδηγό της πρώτης σελίδας τα αρχεία res και fw αφού πρώτα τα αποσυμπιέσετε:

    [/color]

    MiFit-4.0.10-Greek_MB4_no-OTA.apk

    cinco_201910091051_v66_res.pack.bin.zip

    cinco_201910091051_1.0.7.10_cinco.fw.zip

    ! ! ! Καλά Updates ! ! !
    Καλησπέρα. Ωραία ευχάριστα νέα..!! Εγώ που μόλις χθες έβαλα το MB4_v68_GR_res.pak και το 1.0.7.06 και δουλεύουν άψογα να περάσω λέτε και εγώ το νέο η να περιμένω το επίσημο?? Γιατί σε νεότερο λειτουργικό έχει res 66 και όχι 68 που έχω τώρα η μεγαλύτερο π.χ 70 τι διαφορές υπάρχουν?? :?:
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


    Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






  • Διαφήμιση
  • Ο/H dnomikos έγραψε:

    Ενημέρωση:


    Ανέβηκε εκ νέου (re-upload) στην πρώτη σελίδα το αρχείο MB4_v62_GR_res.pack.bin με μικρές διορθώσεις.


    Δεν είναι απαραίτητο να το περάσετε αφού κανείς μας (ούτε και εμείς) δεν είδαμε το σφάλμα στην πράξη :P


    Το ανεβάσαμε απλά για όσους περνάνε από εδώ και πέρα τη δική μας Ελληνική μετάφραση στο τελευταίο επίσημο firmware 1.0.6.16

    ! ! ! Καλά Updates ! ! !
    Κάτσετε ρε παιδιά, εσείς θα μας τρελάνετε...
    Για ποιο σφάλμα αναφέρεστε πάλι και από που προκύπτει ?
    Είναι αυτό το αρχείο διαφορετικό από τα 3 περάσαμε με το τελευταίο update?
    Κάποιος υπεύθυνα τα φώτα του παρακαλώ...
  • Ο/H mrmatchris έγραψε:

    Κάτσετε ρε παιδιά, εσείς θα μας τρελάνετε...Για ποιο σφάλμα αναφέρεστε πάλι και από που προκύπτει ?
    Είναι αυτό το αρχείο διαφορετικό από τα 3 περάσαμε με το τελευταίο update?
    Κάποιος υπεύθυνα τα φώτα του παρακαλώ...
    Τα τρία αρχεία που περάσατε "με το τελευταίο update", είναι τα απαραίτητα αρχεία για τη δοκιμή του beta firmware 1.0.7.10 με την επίσημη υποστήριξη Ελληνικών από την ίδια την εταιρεία.

    Το αρχείο MB4_v62_GR_res.pack.bin που ανέβηκε τώρα διορθωμένο, αφορά την custom δική μας Ελληνική μετάφραση και είναι το απαραίτητο αρχείο που περνάμε για να έχουμε Ελληνικά με το τελευταίο επίσημο firmware που είναι το 1.0.6.16 γυρνώντας βέβαια το Mi Band 4 στα Ρώσικα τα οποία έχουμε αντικαταστήσει με την Ελληνική μετάφραση.

    Το πρόβλημα που διορθώνει είναι στην εμφάνιση του string:

    "Είναι ένας σημαντικός δείκτης της καρδιοπνευμονικής υγείας ενός ατόμου. Ένα άτομο σε ηρεμία έχει μέσο όρο καρδιακού ρυθμού (HRR) περίπου 60-80 BPM."

    Αν αυτό εμφανιζόταν ποτέ, τότε ΔΕΝ θα φαινόταν πλήρες αλλά μόνο τα αρχικά γράμματα. Αυτό είναι όλο και όλο και αμφιβάλω αν εμφανίστηκε σε κανέναν από τα περίπου 2.500 μέλη και μη μέλη που το κατέβασαν από εδώ συν και εγώ δεν ξέρω πόσοι άλλοι από το αντίστοιχο link του Geekdoing που είναι εδώ => Greek Resources v62 MB4.

    Δεν έχουμε σκοπό να τρελάνουμε κανένα... Μπορεί να μην είναι καθόλου σημαντικό μια που σε λίγες ημέρες δεν θα έχει πια ισχύ και θα είσαστε με την επίσημη υποστήριξη από την ίδια την εταιρεία, αλλά είναι καθαρά θέμα επαγγελματισμού, φιλότιμου και σωστής υποστήριξης μέχρι τέλους. Αν είσασταν κάπου αλλού, εκεί θα κάνανε την πάπια για να μην χάσουν τον counter με τις 2.500 λήψεις. Εμείς εδώ δεν έχουμε τέτοια ψυχολογικά προβλήματα και εφόσον έπεσε στην αντίληψή μας, το διορθώσαμε και το ανεβάσαμε ;)
  • Ο/H vasdiam έγραψε:

    Στην έκδοση China θα παίζουν κανονικά τα ελληνικά ή θα πρέπει να περάσουμε αρχείο res?

    Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Θα ήθελα και εγώ μία απάντηση σε αυτό. Ευχαριστώ
  • Ο/H Nnoutas έγραψε:

    Ο/H vasdiam έγραψε:

    Στην έκδοση China θα παίζουν κανονικά τα ελληνικά ή θα πρέπει να περάσουμε αρχείο res?

    Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Θα ήθελα και εγώ μία απάντηση σε αυτό. Ευχαριστώ
    Στη δική μου κινέζικη παίζουν μια χαρά τα επίσημα ελληνικά.

    Ειλικρινά πάντως, με μια δοκιμή μπορεί εύκολα να σας λυθεί η απορία σε λιγότερο χρόνο από όσον περιμένετε μια απάντηση... ;)
  • Διαφήμιση