Διαφήμιση

Μια απροσδόκητη "ασυμβατότητα"

>> Ενημέρωση VIP μελών <<

Είναι έτοιμες οι 32 νέες XTRV-9.8.15 ROM για την που σας έχoυν σταλθεί μέσω του VIP mail.

Οι ROM για τα MINote2, HMNote5A, HMNote5ALITE, HM4X θα παραδοθούν όταν έχουμε Source.

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Μια απροσδόκητη "ασυμβατότητα"

Παρέλαβα σήμερα το mi 8 lite (το οποίο είναι κόσμημα, όχι κινητό) και ένα Nillkin τζαμάκι. Έτυχε όμως το εξής τρελό, ενώ το κουτί γράφει ότι είναι για τη συγκεκριμένη συσκευή, το τζαμάκι δεν ταιριάζει! Συγκεκριμένα, το ηχείο και η κάμερα στο κινητό είναι στοιχισμένα στο κέντρο, ενώ η εγκοπή για αυτά στο τζαμάκι είναι έκκεντρη!!
      Τρία πράγματα σκέφτομαι. Ή το κινητό δεν είναι mi 8 lite (στο about phone γράφει ότι είναι αυτό το μοντέλο) ή το τζαμάκι είναι για china version συσκευή (αν και μου φαίνεται περίεργο να έχουν διαφορετικό κόψιμο) ή μπήκε λάθος sticker στο κουτί του τζαμιού!
      Όταν πάω σπίτι θα σας στείλω φώτο
    • Διαφήμιση
    • Γερνάω επικίνδυνα....... Λοιπόν, το τζαμάκι είναι έκκεντρο για να πιάνει και τη selfie camera. Νομίζω έκανα πατάτα που πήρα τέτοιο τζάμι, γιατί ενδεχομένως να αλλοιώνει τις φώτο λόγω διάθλασης. Έχει κανείς το ίδιο να μου πει τι συμβαίνει; Επίσης είδα σε ένα μαγαζί μια νέα τεχνολογία που σου δημιουργούν σε ένα μηχάνημα μεμβράνη προστασίας για το κινητό. Είναι ένα πάρα πολύ λεπτό φιλμ, αδιάβροχο και αντιχαρακτικό, όμως δεν ξέρω αν προστατεύει από πεσίματα.
    • Για τη διάθλαση μόνο εάν το δοκιμάσεις θα δεις αν όντως δημιουργεί πρόβλημα.
      Για το φιλμ, μάλλον είναι μόνο για γρατζουνιές και όχι για χτυπήματα...θα πρέπει να ρωτήσεις το κατάστημα όμως για περισσότερα ή να ψάξεις για review από όσους έβαλαν
    • Καλημερα

μετα απο πολλα εξοδα και ψαξιμο και φυσικα με τη βοηθεια ενος γνωστου που δουλευει σε καταστημα με ειδη κινητων, κατεληξα στο AMOROUS FULL FACE τζαμι.

Εχω δοκιμασει απλα που αφηνουν μεγαλο κενο και κινεζικο με καλη σχετικα εφαρμογη και αντοχη σε αρκετες τουμπες.

κοστος περιπου στα 10 ευρω και αψογη εφαρμογη. Μεχρι και τρυπα για το LED ειδοποιησεων εχει.

Λεπτομερειες σε πμ.
      (listening)
    • Διαφήμιση
    • επισης εχετε υποψη οτι τα full face εχουν bezels δικα τους και στενευουν λιγο ακομα την οθονη (οχι κατι ιδιαιτερο ομως)

Παντως εμενα με εσωσε παρα το λαθος bezel.
      \
      Αυτα....
      (listening)

Παιδιά καλησπέρα σε όλους , έχει κανένας να προτείνει καλή θήκη όχι wallet σαν της σιλικόνης που έχει μέσα αλλά πιο γερή που να προστατεύει κ την κάμερα που εξέχει ..

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • New

Ο/H panospat88 έγραψε:

Παιδιά καλησπέρα σε όλους , έχει κανένας να προτείνει καλή θήκη όχι wallet σαν της σιλικόνης που έχει μέσα αλλά πιο γερή που να προστατεύει κ την κάμερα που εξέχει ..

Καλημέρα παιδιά.

Εγώ έχω αυτήν: skroutz.gr/s/16845001/Spigen-R…keyphrase=spigen+mi8+lite
      Είναι ό,τι καλύτερο πιστεύω. Ναι μεν είναι κάπως ογκώδης και κάνει το τηλέφωνο να φαίνεται μεγαλύτερο σε σχέση με την θήκη που δίνει μαζί η Xiaomi, αλλά από προστασία είναι κλάσεις ανώτερη. Επίσης λόγω αυξημένου πάχους η προεξοχή της πίσω κάμερας καλύπτεται πολύ ικανοποιητικά.
      Στην αρχή και εγώ χρησιμοποιούσα την άλλη (την συνοδευτική), αλλά γρήγορα έβαλα την spigen ακριβώς γιατί φοβόμουν για την κάμερα.
    • Διαφήμιση

New

Δεν υπάρχει στο link πλέον αν μπορείς στείλε ένα που να δουλέψει