Διαφήμιση

Family link σε συσκευή Redmi Note 7 ανηλίκου

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Βασικά έχω δοκιμάσει όποιο τρόπο ανέφεραν σε διάφορα forum, post, reddit κτλ αλλά κανένα δεν έπιασε.

    Καταρχήν το τηλέφωνο είναι καινούριο, αγοράστηκε προχθές και 2 μέρες δεν το χρησιμοποιούσε γιατί προσπαθούσα να περάσω account. Έκανα mi account setup, πέρασα το δικό μου λογαριασμό και έκανα τα πάντα update. Μετά logout και προσπάθησα να περάσω του παιδιού. Μετά το 3 retry σταμάτησα να προσπαθώ.
    Έπειτα μπήκα πάλι με το δικό μου λογαριασμό και κατέβασα το family link manager και family link child. Logout και πάλι προσπάθεια, αλλά τπτ.
    Δημιούργησα νέο email και προσπάθησα να περάσω αυτό, αλλά πάλι το πρόβλημα υπήρχε.
    Μετά αφαίρεσα τα family link και καθάρισα cache, restart το κινητό αλλά και πάλι το ίδιο πρόβλημα.
    Όλα τα παραπάνω 2-3 φορές με διάφορους συνδυασμούς μήπως και κάτι αλλάξει, αλλά πάντα 0 σαν αποτέλεσμα.
    Έφτιαξα 3 νέα email και με όλα είχα το ίδιο πρόβλημα. Κάποια στιγμή έκανα και αυτό που μου έστειλες από την google, αλλά προκοπή δεν είδα.

    Στο τέλος έβαλα fake ημερομηνία γέννησης για να μπορεί να χρησιμοποιεί το παιδί το τηλέφωνο, αλλά δεν έχω κανένα τρόπο ελέγχου και προστασίας.
  • Η διαφορά που βλέπω είναι ότι εγώ δεν έβαλα ποτέ άλλο λογαριασμό, μπήκε απευθείας του παιδιού με ηλικία κάτω των 18, και από εκεί και μετά απλά ακολούθησα τις οδηγίες που μου έβγαλε