Διαφήμιση

XTRV rom για RedMi 7 & 7A

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ !!! <<

Είναι έτοιμες οι νέες MIUI 11 XTRV-9.11.14 ROM για 17 συσκευές και έχει ήδη αποσταλεί mail σε όλα τα VIP μέλη μας.

H ROM για τα polaris, ursa, equuelus, pyxis, crux θα παραδοθεί όταν έχουμε Source

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Ο/H AiQuan έγραψε:

Δεν το γνώριζα αυτό... Πως ρυθμίζεται αυτό;!
      Settings app -> Lock screen & password -> Set screen lock -> Password required -> Select "Immediately"
      Εδώ πρέπει να είναι.
    • Διαφήμιση
    • @AiQuan
      Πολύ καλή ρομ η xiaomi.eu με αρκετές επιλογές που δεν έχει η μαμά αλλά όχι τόσο καλή μπαταρία.
      Εάν δω ότι υπάρχει αισθητή κατανάλωση θα δοκιμάσω την xtrv.
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

Ο/H AiQuan έγραψε:

Δεν το γνώριζα αυτό... Πως ρυθμίζεται αυτό;!
      Settings app -> Lock screen & password -> Set screen lock -> Password required -> Select "Immediately"Εδώ πρέπει να είναι.
      Συγγνώμη φίλε @amavroudis, μάλλον δεν το έθεσα αρκετά κατανοητά και σε ταλαιπώρησα τσάμπα ψάχνοντας για τη ρύθμιση. Όταν μίλησα για
      "κλείδωμα" αναφερόμουν στον δέκτη του GPS, όχι στην οθόνη. Παρατήρησα ότι στη stock έκδοση, το πρόγραμμα πλοήγησης που χρησιμοποιώ,
      έβρισκε τη θέση μου μέσα σε 2-3 δευτερόλεπτα από την ενεργοποίηση του δέκτη, ενώ τώρα κάνει για να συντονίσει πάνω από λεπτό. Φίλε @knight666,
      στην eu rom, πως συμπεριφέρεται το GPS; Το έχεις δοκιμάσει;!

Ο/H knight666 έγραψε:

@AiQuan
      Πολύ καλή ρομ η xiaomi.eu με αρκετές επιλογές που δεν έχει η μαμά αλλά όχι τόσο καλή μπαταρία.
      Εάν δω ότι υπάρχει αισθητή κατανάλωση θα δοκιμάσω την xtrv.
      Και η δική μας είναι αρκετά καλή με περισσότερες επιλογές από της μαμάς, αλλά παρατήρησα τρομερή διαφορά στην κατανάλωση της
      μπαταρίας σε σύγκριση με την stock... και κυριολεκτώ όταν εννοώ τρομερή διαφορά! Με την stock rom, και τη χρήση που κάνω εγώ,
      από το πρωί μέχρι το βράδυ της ίδιας μέρας, η μπαταρία έπεφτε 20-25%. Τις τελευταίες δύο μέρες που χρησιμοποιώ τη δική μας, η μπαταρία
      από το πρωί μέχρι το ίδιο βράδυ έχει ξεφορτίσει πλήρως. Δεν είναι δηλαδή κάτι που πρέπει να καταγράψεις για να δεις τις διαφορές, είναι
      περίπου 3-4 μεγαλύτερη κατανάλωση, πολύ αισθητή διαφορά. Δεν ξέρω αν παρατήρησες το ίδιο όταν μεταπήδησες από την stock στην eu...

Ο/H geoanto555 έγραψε:

Ποιος μπορεί να το τεστάρει αν μπαίνει???
      twrp_onc_3.3.1_15-08-19
      με codename onc
      H rom εγκαθίσταται χωρίς μηνύματα σφάλματος, ούτε εμφανίζονται κόκκινες γραμμές. Μετά την εγκατάσταση όμως, το κινητό πέφτει σε
      restart loop. Ακολουθώντας τα ίδια βήματα (wipe delvic/cache,cache,data) και εγκατάσταση rom, χρησιμοποιώντας την LR TWRP, δεν πέφτει
      σε restart loop και προχωράει κανονικά...
    • @AiQuan
      Φίλε μου διάβασα σε ξένο φόρουμ ότι η αυξημένη κατανάλωση οφείλεται σε πρόβλημα της ρομ από την Xiaomi, οπότε όλες οι εκδόσεις της xtrv, eu, κλπ θα έχουν θέμα εφόσον και οι δύο βασίζονται στην china stable.
      Λογικά με επόμενη αναβάθμιση δεν θα υπάρχει πρόβλημα.
      Δεν ξέρω εάν μπορώ να βάλω παλιότερη έκδοση ρομ λόγω του arb που ίσως υπάρχει στη συσκευή.
      Το gps ανοίγει κανονικά και βρίσκει γρήγορα τη θέση ακόμη και μέσα στο σπίτι.
      Κάπου στα 5 δευτερόλεπτα νομίζω.
    • Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • Ο/H knight666 έγραψε:

@AiQuan
      Φίλε μου διάβασα σε ξένο φόρουμ ότι η αυξημένη κατανάλωση οφείλεται σε πρόβλημα της ρομ από την Xiaomi, οπότε όλες οι εκδόσεις της xtrv, eu, κλπ θα έχουν θέμα εφόσον και οι δύο βασίζονται στην china stable.
      Λογικά με επόμενη αναβάθμιση δεν θα υπάρχει πρόβλημα.
      Δεν ξέρω εάν μπορώ να βάλω παλιότερη έκδοση ρομ λόγω του arb που ίσως υπάρχει στη συσκευή.
      Το gps ανοίγει κανονικά και βρίσκει γρήγορα τη θέση ακόμη και μέσα στο σπίτι.
      Κάπου στα 5 δευτερόλεπτα νομίζω.
      Καλημέρα :)

Και εγώ μόλις τώρα έβαλα να δω και την eu και παρατηρώ πως και αυτή ρουφάει απίστευτο ρεύμα. Η stock που είχε η συσκευή όταν την παραλάβαμε
      είχε τέλεια κατανάλωση ενέργειας. Με τη χρήση που έκανα εγώ (δηλαδή messaging apps, κανένα gps, κλήσεις και λίγο surfάρισμα), μου κράταγε 2 μέρες
      και λίγο από την 3η. Είναι υπερβολικά ενεργοβόρες αυτές οι εκδόσεις βλέπω, ελπίζω να το ρυθμίσουν σύντομα γιατί το κινητό έχει μεγάλη μπαταρία και
      είναι κρίμα να του ρουφάνε το αίμα τόσο γρήγορα...

Στην stock πάντως μπορούμε να γυρίσουμε γιατί το δοκίμασα χθες: en.miui.com/download-366.html. Θα το σκεφτώ τι θα κάνω γιατί οι αλλαγές με την
      μητρική stock δεν είναι δα και κατακλυσμικής σημασίας, ενώ αντίθετα η καλύτερη κατανάλωση της μπαταρίας είναι αρκετά μεγάλο πλεονέκτημα...