Διαφήμιση

Mi Band 4

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Από όσο ξέρω, στο Android 9 η ενεργοποίηση της τοποθεσίας είναι απαραίτητη ώστε η εφαρμογή να μπορεί να έχει πρόσβαση στην αναζήτηση συσκευών Bluetooth, για να μπορεί πχ να συνδεθεί με το band

      Το ίδιο ισχύει και για το mi fit αλλά και με άλλες εφαρμογές

      Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • αυτό το θυμάμαι, απλά μετά χωρίς τοποθεσία και μονο με ΒΤ εβλεπα την συσκευή στις συνδεδεμένες και λειτουργούσε κανονικά.
      Τώρα αν έχω κλειστό το gps και βγω εκτος εμβέλειας η κλείσω το ΒΤ, αν δεν εχω ανοιχτό GPS απλά δεν συνδέεται.
      Το πήρα χαμπάρι αργά σήμερα και έχασα και μερικές ειδοποιήσεις που χρειαζόμουν κιόλας.
    • δοκίμασα και με παλαιότερη εφαρμογή και απλά δεν θέλει.
      Δεν ξέρω τι είχε γίνει παλιότερα και απλά μπορούσε να το δει ετσι.

      παρ ολα αυτά βρήκα ενα κολπάκι.
      Αφού γίνει η σύνδεση κανονικά με ΒΤ και GPS, κλείνουμε το GPS και το ΒΤ, ανοίγουμε το ΒΤ, ψάχνουμε για νέες συσκευές θα βρει το μπάντ, το επιλέγουμε και αυτό ηταν, πλέον δεν θέλει το gps για να γίνει η σύνδεση.
    • Διαφήμιση
    • Εχω το Notify&Fitness εδω και 3 χρονια,στο Redmi Note 4 και Δεν ειχα προβλημα, Και πριν 20 μερες Συνδεσα το Mi Band 4,Στο Mi9T Pro αλλα εχω θεμα με τους Κτυπους της Καρδιας Το ειχα καθε 4 ωρες Αλλα αυτο κανει συνηθως καθε 1η 2 λεπτα απο 2 φορες,καποιες φορες αλλαζει και σε 1 ωρα που το βαζω αλλα ξανα αλλαζει? εχει καποιος αλλος αυτο το θεμα,Και ενα θεμα ακομα συνηθως κοιμαμαι μετα τις 6 το πρωι ενω στο Redmi Note 4 με το Mi Band2 εγραφε το Notify&Fitness ,τωρα δεν γινετε τιποτα και δεν καταγραφει τις ωρες του Υπνου,Να σημειωσω οτι το Mifit δεν καταγραφει ποτε μετα τις 6 το πρωι ,τα φωτα σας ...
    • Μου έκανε μόλις ενημέρωση ΜΟΝΟ το fw χωρίς να αλλάξει το res (έχει ακόμα του Nitro)
      εχω το επίσημο apk και τα res/fw του Nitro Περασμένα

      με πήγε στο 1.0.9.30
    • Kαλησπέρα στο forum.
      Αγόρασα σήμερα το miband 4 (global version), χωρίς προγενέστερη εμπειρία σε mi band ή παρόμοια gadgets. Απλά εγκατέστησα το mi fit από το play, φόρτισα το band, συνδέθηκα στο mi fit μέσω του mi account μου, έκανα pair μέσω bluetooth κανονικά. Έκανα κάποιες ρυθμίσεις στο κινητό (αυτόματη έναρξη στο παρασκήνιο του mi fit, ρύθμιση στην μπαταρία του mi fit χωρίς περιορισμούς) και στο band, ειδοποιήσεις από viber, κλήσεις, gmail δεν έρχονται στο band. Μπορεί κάποιος να μου δώσει τις απαραίτητες ρυθμίσεις; Έχω διαβάσει μια φορά όλες τις προηγούμενες σελίδες αλλά κάπου χάθηκα.
      Ευχαριστώ εκ των προτέρων
      Tο κινητό μου: Redmi note 2 (XTRV 9.2 STABLE)
    • στο μενού ειδοποιήσεις εφαρμογής, θα πρέπει πιο κάτω να ορίσεις απο ποιες εφαρμογές θες να λαμβάνεις ειδοποιήσεις.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H xristaras12 έγραψε:

      στο μενού ειδοποιήσεις εφαρμογής, θα πρέπει πιο κάτω να ορίσεις απο ποιες εφαρμογές θες να λαμβάνεις ειδοποιήσεις.
      Σε ευχαριστώ φίλε μου.


      Μια ερώτηση ακόμη: Η φωτεινότητα ρυθμίζεται; Αν ναι, από πού;
    • Η φωτεινότητα ρυθμίζετε από το μενού του band

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H echaosad έγραψε:

      Η φωτεινότητα ρυθμίζετε από το μενού του band

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Νά΄σαι καλά φίλε μου, το βρήκα, δεν είχα κοιτάξει σωστά
    • Μήπως υπάρχει τρόπος να βρω το official watch face σαν αρχείο bin αλλά να γράφει ολόκληρη την μέρα όπως είναι του Nitrogen;
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα σας, χθες έκανα αγορά από bangood το Mi Band 4 International. Το είχα ψάξει λίγο και έβλεπα πως τα 10+ βίντεο και καναδυο άρθρα που είδα έδιναν ως link την International έκδοση. Από την άλλη, η άλλη έκδοση δεν έγραφε πάνω global, έλεγε μόνο Fitness Tracker Bluetooth5.0 Waterproof Smart Band αν θυμάμαι σωστά (και έκανα το λάθος να μην πάω στο τέλος της σελίδας να δω τις επιπλέον πληροφορίες). Είδα και εδώ πως παίρνουν αυτόματη αναβάθμιση στα Ελληνικά, τα Band 4 που δεν έχουν nfc (το οποίο στα σχόλια του bangood έλεγε πως δεν έχει nfc αυτό που κοιτούσα να αγοράσω) οπότε είπα εν τέλη ότι πρέπει να πάρω την International έκδοση. Σήμερα ο τίτλος όμως άλλαξε από αυτό που δεν πήρα και έλεγε πως είναι global έκδοση . Έχω μπερδευτεί, πολλοί γράφετε πως η International έκδοση είναι η global. Πως γίνεται όμως να το πουλάνε ως 2 διαφορετικά πράγματα (δηλ International και Global)? (Αν και για να πω την αλήθεια έχω δει να πουλάνε και άλλα πράγματα 2 φορές με άλλο όνομα) Κινέζικη έκδοση δεν βρήκα να πουλάει και φοβήθηκα πως η International που επέλεξα - πως εν τέλη είναι η Κινέζικη. Ευτυχώς από τι είδα λέτε πως και στην Κινέζικη έκδοση τρέχουν Ελληνικά με την απλή αναβάθμιση μέσω playstore. Οπότε η γενικά αυτό που ρωτάω είναι: Καλά έκανα και πήρα την International?

      Επίσης η πρώτη σύνδεση που θα κάνω, πέρα από την κλασική διαδικασία που έχω δει σε videos, θα πρέπει να ανοίξω και το gps? Είδα κάποια θέματα στην προηγούμενη σελίδα και για αυτό ρωτάω. Έχω Android 9 αν και μέχρι να έρθει το band ίσως έχω πάρει την αναβάθμιση σε 10. (δεν είχα στο παρελθόν άλλο band)

      (Συγνώμη για το κατεβατό, το μήνυμά μου δεν έχει σκοπό την διαφήμιση του εν λόγω καταστήματος, απλώς το αναφέρω για να μπορέσετε να δείτε αυτό που λέω)