Διαφήμιση

Mi Band 4

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Μετα από φόρτιση παρατήρησα ότι ενεργοποιητε το alarm στο band 7 η ώρα το πρωί. Προσωπικά το έχω απενεργοποιημενο. Όπως και η φωτεινότητα από το 4 που το έχω πάει στο 3. Το παρατήρησα 2 φορές που το φορτισα. Συνήθως το φορτίζω όταν φτάσει στο 10-15 %. Και φοράω το επίσημο mi fit σε international band . Έχει παρατηρήσει κάνεις κάτι ανάλογο?

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H echaosad έγραψε:

      Μετα από φόρτιση παρατήρησα ότι ενεργοποιητε το alarm στο band 7 η ώρα το πρωί. Προσωπικά το έχω απενεργοποιημενο. Όπως και η φωτεινότητα από το 4 που το έχω πάει στο 3. Το παρατήρησα 2 φορές που το φορτισα. Συνήθως το φορτίζω όταν φτάσει στο 10-15 %. Και φοράω το επίσημο mi fit σε international band . Έχει παρατηρήσει κάνεις κάτι ανάλογο?

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Ναι μου το έκανε και εμένα όταν το πρωτοπήρα στα χέρια μου. Χωρίς να το έχω βάλει εγώ, το πρωί χτύπαγε το ξυπνητήρι και δεν ήξερα γιατί το έκανε. Πρέπει να ήταν μετά από φόρτιση.
      Θα έχω υπόψη μου να το ξαναδώ στην επόμενη φόρτιση με το fw 1.0.6.26 που έχω τώρα πάνω, μήπως το έχουν διορθώσει :)
    • Διαφήμιση
    • Εχει βγει 1.0.6.26? Εγώ με την 1.0.6.16 είμαι και μου το κάνει

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H echaosad έγραψε:

      Εχει βγει 1.0.6.26? Εγώ με την 1.0.6.16 είμαι και μου το κάνει

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Ναι βγήκε αλλά όχι επίσημα. Beta έκδοση είναι.
    • Καλημέρα στην παρέα!! Ρε παιδιά γίνεται να συγχρονίσει το band χωρίς να χρειάζεται καθε φορά ν'ανοιξω την τοποθεσία??
    • RE: Mi Band 4

      Ο/H scorpio3 έγραψε:

      Καλημέρα στην παρέα!! Ρε παιδιά γίνεται να συγχρονίσει το band χωρίς να χρειάζεται καθε φορά ν'ανοιξω την τοποθεσία??
      Το δικό μου μια χαρά συγχρονίζει χωρίς GPS ανοιχτό. Φοράω official όμως. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • RE: RE: Mi Band 4

      Ο/H echaosad έγραψε:

      Ο/H scorpio3 έγραψε:

      Καλημέρα στην παρέα!! Ρε παιδιά γίνεται να συγχρονίσει το band χωρίς να χρειάζεται καθε φορά ν'ανοιξω την τοποθεσία??
      Το δικό μου μια χαρά συγχρονίζει χωρίς GPS ανοιχτό. Φοράω official όμως. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Και εγω official έχω.. τι κινητο έχεις?
      εχω oneplus 7 και δεν μπαίνει σε εξοικονόμηση η τοποθεσία μόνο άνοιγμα κλείσιμο
    • Pocophone εχω

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      @geozn8 Κάνε επαναφορά ρυθμίσεων (reset) στο band. Αν σε ενδιαφέρει να βλέπεις και στο band τα ημερήσια στατιστικά, προτίμησε να το κάνεις μόλις αλλάξει η ημέρα δηλαδή το βράδυ στις 00:01.
      Καλησπέρα και καλή εβδομάδα. Λοιπόν @dnomikos έκανα το reset αλλά ξανά δεν μου μετράει σωστά της θερμίδες..!!Μάλιστα το πρωί έβγαλα φώτο πριν και μετά της προπόνηση και ξανά αποθηκεύει ότι να ναι !!
      Είναι δυνατόν να ξεκινάς με 37 θερμίδες να κάνεις 1.30 ώρα γυμναστική να γράφει στο τέλος έκαψες 316 θερμίδες και όταν βγαίνει από την προπόνηση να λέει 167 ... :S :thumbdown:
      Συμβαίνει και σε κανένα άλλο ?? Μπορεί σας παρακαλώ κάποιος mod αφού ασχολείστε να το δει ??
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Ο/H geozn8 έγραψε:

      Ο/H dnomikos έγραψε:

      @geozn8 Κάνε επαναφορά ρυθμίσεων (reset) στο band. Αν σε ενδιαφέρει να βλέπεις και στο band τα ημερήσια στατιστικά, προτίμησε να το κάνεις μόλις αλλάξει η ημέρα δηλαδή το βράδυ στις 00:01.
      Καλησπέρα και καλή εβδομάδα. Λοιπόν @dnomikos έκανα το reset αλλά ξανά δεν μου μετράει σωστά της θερμίδες..!!Μάλιστα το πρωί έβγαλα φώτο πριν και μετά της προπόνηση και ξανά αποθηκεύει ότι να ναι !!Είναι δυνατόν να ξεκινάς με 37 θερμίδες να κάνεις 1.30 ώρα γυμναστική να γράφει στο τέλος έκαψες 316 θερμίδες και όταν βγαίνει από την προπόνηση να λέει 167 ... :S :thumbdown:
      Συμβαίνει και σε κανένα άλλο ?? Μπορεί σας παρακαλώ κάποιος mod αφού ασχολείστε να το δει ??
      Αν κάποιος δεν έχει το πηγαίο κώδικα και κάποιο μοντέλο προσομοίωσης να το δοκιμάσει, κανείς δεν μπορεί να μελετήσει σε τόσο βάθος ένα firmware απλά με αντίστροφη μηχανική και να κάνει τόσο σοβαρές τροποποιήσεις, πέρα από τους μηχανικούς της ίδιας της εταιρείας πάνω στον πηγαίο κώδικα. Αυτά που πειράζουμε εμείς και όλοι οι άλλοι στο firmware έτσι όπως είναι στην εκτελέσιμη μορφή του, είναι γελοία σε σχέση με το τι ακριβώς μπορεί να κάνει το firmware. Και φυσικά πλέον ούτε αυτά μπορούμε να πειράξουμε γιατί το firmware έχει ψηφιακή υπογραφή...

      Αν συνυπολογίσουμε τα παραπάνω και το ότι πρόκειται για μια συσκευή με ευτελή υλικά κατασκευής και ευτελές κόστος κατασκευής, δεν μπορούμε να περιμένουμε και πολλά από αυτό σαν συσκευή και σε καμία περίπτωση δεν μπορούμε να περιμένουμε να αντικαταστήσει τις κατά πολύ ακριβότερες, εξειδικευμένες και ποιοτικότερες συσκευές του είδους. Εφόσον δεν έχει τουλάχιστον αυτόνομο GPS, όλα τα στοιχεία που δίνει είναι κατά προσέγγιση και εξαρτώνται από δευτερεύοντες αισθητήρες με τους οποίους το firmware προσπαθεί απλά να μαντέψει τις βασικές παραμέτρους με τις οποίες θα σου δώσει τα στοιχεία που δίνει. Το reset βοηθάει μερικές φορές όταν η συσκευή το παρακάνει αλλά μέχρι εκεί. Δεν μπορούμε να ελπίζουμε σε πολλά, πέρα από μια μελλοντική βελτίωση σε κάποιο μελλοντικό firmware έτσι ώστε απλά να "μαντεύει" καλύτερα. Πιστεύω ότι τουλάχιστον αυτό είναι εφικτό αν λάβουμε υπόψη ότι ο προκάτοχός του ήταν πολύ ποιο ακριβής.

      Τώρα αν το δικό σου επιμένει να διαφοροποιείται τόσο πολύ από ότι συνήθως, ίσως να πρόκειται απλά για προβληματική συσκευή. Το Mi Fit και όλες οι υπόλοιπες σχετικές εφαρμογές, δεν μπορούν να κατηγορηθούν... σου δείχνουν απλά τα στοιχεία που λαμβάνουν από τη συσκευή. Δεν είμαι και τόσο αθλητικός τύπος για να ξέρω, αλλά πιστεύω ότι στις δραστηριότητες στις οποίες συμμετέχει και το κινητό με το GPS του, θα πρέπει να έχεις ποιο ακριβή δεδομένα. ;)
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα παιδιά! Αρχικά ήθελα να ρωτήσω πως θα καταλάβω αν έχω την έκδοση nfc; Τι παραπάνω έχει απο την απλή κινέζικη; Λοιπόν λέω μεσα στις επόμενες μέρες να κάτσω να κανω το band στα ελληνικά. Εκατσα λίγο και έψαξα και έχω τις εξής απορίες. Εχω την V1.0.6.16. Φαντάζομαι θα έχει κυκλοφορήσει στα ελληνικά:) Αν το κάνω θα μπορώ μετά να συνδεθώ με το ίδιο Google account στο mifit χωρίς να χάσω τα δεδομένα απο τον προηγούμενο καιρό; Επίσης αν το κάνω μετά απο κάθε update θα πρέπει όλη η διαδικασία απο την αρχή; Και τέλος αν ποτέ θελήσω να το ξανακάνω όπως ήταν αρχικά θα γίνεται; Ευχαριστώ!!

      Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk