Διαφήμιση

Mi Band 4

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλησπέρα. Έβαλα και εγώ το νέο 1.0.6.16 αλλά η νέα έα δυνατότητα ρύθμισης χρόνου οθόνης δεν υπάρχει άρα περιμένουμε την 1.0.6.26 σωστά??
      Και κάτι άλλο πολύ σημαντικό!! Το δουλεύω πολύ στην γυμναστική κάθε μέρα και στο περπάτημα και βλέπω και στο τελευταίο λειτουργικό αλλά και στα προηγούμενα δεν περνάει από το μενού προπόνηση από τον διάδρομο η άσκηση με βάρη κλπ σωστά της θερμίδες κυρίως κλπ στα ρολόγια στην αρχική οθόνη. Έχω περάσει αρκετά με αυτήν την ένδειξη και αν π.χ στο τελείωμα του διαδρόμου γράψει 239 θερμίδες π.χ δεν την περνάει μπροστά.. Κάποιες φορές και τα χλμ και βήματα αλλά κυρίως η θερμίδες. Μπορείτε φίλε @dnomikos η όποιος άλλος είναι που ασχολείται με τους αλγόριθμους και το λειτουργικό να του ρίξετε μια ματιά άλλωστε γιαυτό το λόγο το έχουμε πάρει κυρίως!! Ευχαριστώ ^^
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • @geozn8 Κάνε επαναφορά ρυθμίσεων (reset) στο band. Αν σε ενδιαφέρει να βλέπεις και στο band τα ημερήσια στατιστικά, προτίμησε να το κάνεις μόλις αλλάξει η ημέρα δηλαδή το βράδυ στις 00:01.
    • Καλημερα.
      Πηρα και εγω ενα.Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η αρκετα ωραια οθονη.
      Το εχω με την 6.16 και δε μου δουλευουν οι ειδοποιησεις.Κλησεις ερχονται κανονικα,μηνυματα δεν εχει τυχει να μου ερθει κανενα.
      Το εχω βαλει να κανει autostart,το εχω κλειδωσει στη μνημη κτλ και εχω βαλει ποιες εφαρμογες να μου δειχνει ειδοποιησεις αλλα τιποτα.
      Καμια ιδεα?
      Ισχυει αυτο που διαβασα καπου οτι πρεπει να απενεργοποιηθει η επιλογη του να τις δειχνει με ανενεργη οθονη κινητου?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Dante έγραψε:

      Καλημερα.
      Πηρα και εγω ενα.Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η αρκετα ωραια οθονη.
      Το εχω με την 6.16 και δε μου δουλευουν οι ειδοποιησεις.Κλησεις ερχονται κανονικα,μηνυματα δεν εχει τυχει να μου ερθει κανενα.
      Το εχω βαλει να κανει autostart,το εχω κλειδωσει στη μνημη κτλ και εχω βαλει ποιες εφαρμογες να μου δειχνει ειδοποιησεις αλλα τιποτα.
      Καμια ιδεα?
      Ισχυει αυτο που διαβασα καπου οτι πρεπει να απενεργοποιηθει η επιλογη του να τις δειχνει με ανενεργη οθονη κινητου?
      Για να απαντησω στον εαυτο μου,ναι με κλειστη την επιλογη για την ανενεργη οθονη στο Mi fiτ,ερχονται κανονικα ειδοποιησεις.
    • καλησπέρα σας
      Ρε παιδιά λύστε μου μια απορία
      Αυτό γράφει την κάθε κίνηση του χεριού μου σαν βήμα. Για καφέ κάθομαι,στον καναπέ κάθομαι αυτο γράφει βήματα. Τι γίνεται;εχω πειράξει κάτι; στο verge που ειχα δεν γινόταν αυτό.
      Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια προκαταβολικά.
    • Ο/H studiosakis έγραψε:

      καλησπέρα σας
      Ρε παιδιά λύστε μου μια απορία
      Αυτό γράφει την κάθε κίνηση του χεριού μου σαν βήμα. Για καφέ κάθομαι,στον καναπέ κάθομαι αυτο γράφει βήματα. Τι γίνεται;εχω πειράξει κάτι; στο verge που ειχα δεν γινόταν αυτό.
      Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια προκαταβολικά.
      Κάνε επαναφορά ρυθμίσεων στο band από το Περισσότερα > Ρυθμίσεις.
    • καλημέρα
      Τίποτα...τα ίδια
      Εχω ανοιχτο το mi fit και απλώς κουνάω το χέρι και αυτό γράφει βήματα.
      Σας συμβαίνει και σε σας παιδιά που το έχετε;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H studiosakis έγραψε:

      καλημέρα
      Τίποτα...τα ίδια
      Εχω ανοιχτο το mi fit και απλώς κουνάω το χέρι και αυτό γράφει βήματα.
      Σας συμβαίνει και σε σας παιδιά που το έχετε;
      Το έχω δει στο παρελθόν μια δυο φορές στο mi band 3 αλλά ήταν παροδικό και σταμάτησε. Με τόσα reset και "φλασαρίσματα" που τρώνε οι συσκευές, δεν έχω εικόνα γιατί το έκανε και πως σταμάτησε :D
      Για κλείσε το Bluetooth στο κινητό για να διακόψεις την σύνδεση και κούνησε πάλι το χέρι σου. Δες αν καταγράφει πάλι τα βήματα το band από το μενού του στο Κατάσταση.
    • Ο/H studiosakis έγραψε:

      καλημέρα
      Τίποτα...τα ίδια
      Εχω ανοιχτο το mi fit και απλώς κουνάω το χέρι και αυτό γράφει βήματα.
      Σας συμβαίνει και σε σας παιδιά που το έχετε;
      Εντάξει με 20€ μην περιμένεις και πολλά.Εγω το πήρα για την κόρη μου που είναι 10 Μια χαρά είναι για τα λεφτά του.Αν μου το κανε το gt που έχω θα ανησυχούσα.

      Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Τίποτα...ξανά πέρασα την αγγλική βερσιόν μήπως αλλά μπα...
      Άραγε να είναι μόνο στο δικό μου; ή έτσι είναι το συγκεκριμένο activity tracker?
    • Ο/H Sim έγραψε:

      Ο/H studiosakis έγραψε:

      καλημέρα
      Τίποτα...τα ίδια
      Εχω ανοιχτο το mi fit και απλώς κουνάω το χέρι και αυτό γράφει βήματα.
      Σας συμβαίνει και σε σας παιδιά που το έχετε;
      Εντάξει με 20€ μην περιμένεις και πολλά.Εγω το πήρα για την κόρη μου που είναι 10 Μια χαρά είναι για τα λεφτά του.Αν μου το κανε το gt που έχω θα ανησυχούσα.
      Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      εντάξει μια χαρά δεν το λες όταν κάθεσαι στον καναπέ σου και σε 1 ώρα έχει γράψει 500 βήματα. Και όταν οντως πας για περπάτημα ή τρέξιμο χάνεις την μπάλα από τα βήματα που Ίδη έχει γράψει.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H studiosakis έγραψε:

      Τίποτα...ξανά πέρασα την αγγλική βερσιόν μήπως αλλά μπα...
      Άραγε να είναι μόνο στο δικό μου; ή έτσι είναι το συγκεκριμένο activity tracker?
      Σε όλα τα mi band που έχω πάνω στο γραφείο δεν το κάνει αυτή τη στιγμή ενώ όπως σου είπα και πριν, το είχα παρατηρήσει μια δυο φορές στο παρελθόν. Κάτι συνέβη και θέλω να πιστεύω ότι είναι και σε σένα παροδικό. Με το reset βέβαια θα έπρεπε να σταματήσει να το κάνει. Τέλος πάντων όπως είπε και ο @Sim, απλά γκατζετάκια της πλάκας είναι με κόστος κατασκευής που δεν νομίζω να ξεπερνάει τα 5 ευρώ και πάντα θα έχει απόκλιση στις μετρήσεις έστω και μικρή. Άστο για τώρα και το ξανακοιτάς αργότερα ή αύριο. Αν συνεχίσει, πήγαινέ το πίσω στα πλαίσια της εγγύησης.


      EDIT:
      Τελικά σε αυτό που φοράω που κοπάναγα πριν λίγο τα χέρια σαν να παίζω ντραμς, έγραψε καμιά 20αριά βήματα χωρίς καν να σηκωθώ από την καρέκλα :D Αυτό πιστεύω δεν το αποφεύγεις, αλλά η δική σου περίπτωση είναι ακραία!