Διαφήμιση

[Miui 10 9.6.13] Διανομή νέων XTRV & ARΩMA ROM για 35 συσκευές

    • Σε εξέλιξη
    • ROM
    • Xiaomi
    • Miui Dev

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Εξαρτάται για τι είδους εφαρμογές μιλάμε. Τα Gapps συνήθως εκκινούνται (τουλάχιστον κάποια από αυτά) είτε είναι στο autostart είτε όχι. Για τα υπόλοιπα αν θέλετε να έχετε αξιόπιστες ειδοποιήσεις είναι καλό να έχετε ενεργοποιημένη την αυτόματη έναρξη. Τουλάχιστον σε εφαρμογές που δεν μπορείτε να το αποφύγετε.
    • Δεν μπορω να φανταστω οτι πρεπει να τρεχουν συνεχως εφαρμογες στο backround του κινητου για να εχω ειδοποιησεις.Μαλλον θα ξαναγυρισω σε xtrv stable.Δεν υπηρχαν autostart και ολα ετρεχαν μια χαρα.
      Κριμα γιατι μου αρεσε αυτη η developer.
    • Ο/H james. έγραψε:

      Δεν μπορω να φανταστω οτι πρεπει να τρεχουν συνεχως εφαρμογες στο backround του κινητου για να εχω ειδοποιησεις.Μαλλον θα ξαναγυρισω σε xtrv stable.Δεν υπηρχαν autostart και ολα ετρεχαν μια χαρα.
      Κριμα γιατι μου αρεσε αυτη η developer.
      Καλά δεν είναι και το τέλος του κόσμου να τρέχουν. Δόξα το Θεό έχουμε πλέον ισχυρές συσκευές με μεγάλη μνήμη και αποθηκευτικό χώρο.

      Πχ αν θες να έχεις viber ή messenger θες δεν θες, για να έχεις αξιόπιστα τα μηνύματα πρέπει η εφαρμογή να τρέχει. Τώρα για άσχετες εφαρμογές που σου δείχνουν μια ειδοποίηση στο τόσο δεν σε πειράζει να μην είναι στο autostart. Την ενεργοποιείς εσύ όταν την θέλεις. Δεν ξέρω δηλαδή κατά πόσο αξίζει να μπεις στη διαδικασία να κάνεις factory reset για να επιστρέψεις στην Stable που μοιραία δεν θα έχει και όλες τις αλλαγές από την τελευταία developer.
    • Διαφήμιση
    • [Miui 10 9.6.13] Διανομή νέων XTRV & ARΩMA ROM για 35 συσκευές

      Δεν έχω αρομα, νομίζω δεν έχει για Android pie.
      Ίσως δοκιμάσω και εγώ stable ελληνική.
      Εάν και φοβάμαι ότι έχω θέμα Hardware με την μπαταρία....

      Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    • Ο/H BanditGR έγραψε:

      Ο/H james. έγραψε:

      Δεν μπορω να φανταστω οτι πρεπει να τρεχουν συνεχως εφαρμογες στο backround του κινητου για να εχω ειδοποιησεις.Μαλλον θα ξαναγυρισω σε xtrv stable.Δεν υπηρχαν autostart και ολα ετρεχαν μια χαρα.
      Κριμα γιατι μου αρεσε αυτη η developer.
      Καλά δεν είναι και το τέλος του κόσμου να τρέχουν. Δόξα το Θεό έχουμε πλέον ισχυρές συσκευές με μεγάλη μνήμη και αποθηκευτικό χώρο.
      Πχ αν θες να έχεις viber ή messenger θες δεν θες, για να έχεις αξιόπιστα τα μηνύματα πρέπει η εφαρμογή να τρέχει. Τώρα για άσχετες εφαρμογές που σου δείχνουν μια ειδοποίηση στο τόσο δεν σε πειράζει να μην είναι στο autostart. Την ενεργοποιείς εσύ όταν την θέλεις. Δεν ξέρω δηλαδή κατά πόσο αξίζει να μπεις στη διαδικασία να κάνεις factory reset για να επιστρέψεις στην Stable που μοιραία δεν θα έχει και όλες τις αλλαγές από την τελευταία developer.
      Κωστα καταρχην ευχαριστω για το ενδιαφερον και την απαντηση.
      Εστω οτι κραταω την developer.Tο θεμα να φτιαξουν οι ειδοποιησεις στην lockscreen ωστε να φαινεται το περιεχομενο στα μυνηματα,η εστω το ποιος στελνει,γινεται να φτιαξει με καποιο τροπο?Εχω ενεργοποιημενη την επιλογη να φαινεται το περιεχενο, αλλα δεν..
      Αυτο εννοω:
      Images
      • Screenshot_2019-06-20-20-05-45-414_lockscreen.jpg

        2,33 MB, 1.080×2.340, viewed 93 times
    • Ο/H james. έγραψε:

      Κωστα καταρχην ευχαριστω για το ενδιαφερον και την απαντηση.Εστω οτι κραταω την developer.Tο θεμα να φτιαξουν οι ειδοποιησεις στην lockscreen ωστε να φαινεται το περιεχομενο στα μυνηματα,η εστω το ποιος στελνει,γινεται να φτιαξει με καποιο τροπο?Εχω ενεργοποιημενη την επιλογη να φαινεται το περιεχενο, αλλα δεν..
      Αυτο εννοω:
      Ρυθμίσεις -> Οθόνη κλειδώματος και ασφάλεια -> Σύνθετες Ρυθμίσεις -> Στην οθόνη κλειδώματος (Προβολή όλων των ειδοποιήσεων και των περιεχομένων τους).

      Το δοκίμασα μόλις τώρα με messenger και είδα κανονικά όσο κομμάτι του μηνύματος χώραγε στην ειδοποίηση της lockscreen.
    • Ο/H BanditGR έγραψε:

      Ο/H james. έγραψε:

      Κωστα καταρχην ευχαριστω για το ενδιαφερον και την απαντηση.Εστω οτι κραταω την developer.Tο θεμα να φτιαξουν οι ειδοποιησεις στην lockscreen ωστε να φαινεται το περιεχομενο στα μυνηματα,η εστω το ποιος στελνει,γινεται να φτιαξει με καποιο τροπο?Εχω ενεργοποιημενη την επιλογη να φαινεται το περιεχενο, αλλα δεν..
      Αυτο εννοω:
      Ρυθμίσεις -> Οθόνη κλειδώματος και ασφάλεια -> Σύνθετες Ρυθμίσεις -> Στην οθόνη κλειδώματος (Προβολή όλων των ειδοποιήσεων και των περιεχομένων τους).
      Το δοκίμασα μόλις τώρα με messenger και είδα κανονικά όσο κομμάτι του μηνύματος χώραγε στην ειδοποίηση της lockscreen.
      Εμενα δεν τα δειχνει.
      Images
      • Screenshot_2019-06-21-21-15-55-134_com.android.settings.jpg

        198,12 kB, 1.080×2.340, viewed 88 times
    • Διαφήμιση
    • Τότε είναι θέμα της ROM και του Mi 9 μάλλον. Δεν μπορώ να το δικαιολογήσω αλλιώς. Ίσως να στρώσει σε νεότερη ROM. Τι να πω. Δυστυχώς δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή.
    • Ο/H james. έγραψε:

      Ευχαριστω και παλι Κωστα.
      Θα χουμε ισως κανα update αυτο το σαββατοκυριακο?
      Εκτός σοβαρού απροόπτου αύριο θα έχουμε ROM.
    • Καλησπέρα παιδιά, σε mi 8 απενεργοποιησα το autostart.. Αφησα μονο τα social μύδια, Gmail κτλ.
      Αισθητη πολύ η διαφορά προς το καλύτερο όσον αφορά την κατανάλωση μπαταρίας
    • Διαφήμιση
    • Καλημέρα σε όλους κ καλό σαββατοκύριακο.
      Παράγγειλα τα Xiaomi RedMi 7 κ 7A Global για τους γονείς μου.
      Σε αυτά θα βγάζετε xtrv ρομ;