Διαφήμιση

Mi Band 3 Κολλημένο στην οθόνη σύνδεσης με κινητό

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Mi Band 3 Κολλημένο στην οθόνη σύνδεσης με κινητό

      Καλησπέρα σας, μετά απο υποβάθμιση του mi band 3 μου ώστε να βάλω το νέο ελληνικό που έχετε, το mi band μου έχει κολλήσει στην οθόνη που δείχνει το band να συνδέεται με το κινητό.
      Πέρασα το software Mili_wuhan_1.2.0.8_Greek_ddmm_GeekDoing_1.0.zip επιτυχώς, πήγα να περάσω και τα resources και αφού κόλλησε στην πρόοδο 2-3 φορές, στην επόμενη προσπάθεια έχω μείνει εκει. Καμία ιδέα;

      Νίκος
    • Mi Band 3 Κολλημένο στην οθόνη σύνδεσης με κινητό

      Εδώ πήγαινε καλύτερα και ρώτησε αλλά δες τα δυο ποστ που λένε πως τα περνάμε.
      Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 2 + Mi Band 3 με Ελληνικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 4.0.2 Stable]?

      Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H npetrop21 έγραψε:

      Καλησπέρα σας, μετά απο υποβάθμιση του mi band 3 μου ώστε να βάλω το νέο ελληνικό που έχετε, το mi band μου έχει κολλήσει στην οθόνη που δείχνει το band να συνδέεται με το κινητό.
      Πέρασα το software Mili_wuhan_1.2.0.8_Greek_ddmm_GeekDoing_1.0.zip επιτυχώς, πήγα να περάσω και τα resources και αφού κόλλησε στην πρόοδο 2-3 φορές, στην επόμενη προσπάθεια έχω μείνει εκει. Καμία ιδέα;

      Νίκος
      Το αρχείο firmware χρειάζεται συγκεκριμένο "ζευγάρι" resources (και το ανάποδο) αλλιώς δεν πρόκειται να φύγει η συγκεκριμένη εικόνα και να ξεκινήσει κανονικά το Mi Band 3. Η έκδοση firmware v1.2.0.8 που πας να περάσεις χρειάζεται την έκδοση resources v34.

      Ούτως ή άλλως αυτά τα αρχεία είναι πολύ παλιά. Πήγαινε εδώ => Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 2 + Mi Band 3 με Ελληνικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 4.0.2 Stable] και κατέβασε τα τελευταία αρχεία για το μοντέλο σου (HW revision).
    • Διαφήμιση
    • Το γνωρίζω ότι θέλει τα συγκεκριμένα resources, αυτά προσπαθώ να του περάσω αλλά χωρίς επιτυχία.
      Το band έχει σκαλώσει στην οθόνη που αναφέρω στο πρώτο μήνυμα και δεν συνδέεται με bluetooth με κανένα mi fit, ούτε με το 3.4.4 ούτε με το 4.0.3, ούτε με το νεότερο official από το play store.
      Επίσης δεν μπορεί να συνδεθεί ούτε με το gadjetbridge, ούτε με το notify & fitness for mi band.
      Δεν το βλέπει το bluetooth του τηλεφώνου με λίγα λόγια, και για αυτό δεν μπορεί να περάσει τα resources για να ξεσκαλώσει..
    • Ο/H npetrop21 έγραψε:

      Το γνωρίζω ότι θέλει τα συγκεκριμένα resources, αυτά προσπαθώ να του περάσω αλλά χωρίς επιτυχία.
      Το band έχει σκαλώσει στην οθόνη που αναφέρω στο πρώτο μήνυμα και δεν συνδέεται με bluetooth με κανένα mi fit, ούτε με το 3.4.4 ούτε με το 4.0.3, ούτε με το νεότερο official από το play store.
      Επίσης δεν μπορεί να συνδεθεί ούτε με το gadjetbridge, ούτε με το notify & fitness for mi band.
      Δεν το βλέπει το bluetooth του τηλεφώνου με λίγα λόγια, και για αυτό δεν μπορεί να περάσει τα resources για να ξεσκαλώσει..
      Κάνε τα παρακάτω όλα μαζί με τη μία:

      Σβήσε/απεγκατέστησε από το κινητό ότι πρόγραμμα έχεις σχετικά με το Mi Band 3. Κατέβασε και εγκατέστησε το τελευταίο δικό μας MiFit (v4.0.3 αυτή τη στιγμή) και συνδέσου στο Mi Account. Αν μετά τη σύνδεση βλέπεις το mi Band 3, κάνε κατάργηση σύζευξης και κλείσε το MiFit. Πήγαινε στις ρυθμίσεις του κινητού στο Bluetooth και σβήσε και από κει το Mi Band 3 αν έχει μείνει μετά την κατάργηση που θα κάνεις.

      Βάλε το mi band 3 να φορτίζει και άνοιξε το MiFit και κάνε εκ νέου σύζευξη. Μόλις συνδεθεί, άστο να περάσει το τελευταίο Ελληνικό firmware που περιέχει γιατί θα δει περασμένο το v1.2.0.8 που έβαλες μόνος σου. Λογικά μόνο το firmware θα περάσει και όχι το resources αφού είχες την τελευταία έκδοση και θα το δει ενημερωμένο οπότε θα πρέπει να περάσεις μόνος σου (αφού συνέλθει) το δικό μας resources v49 για να βλέπεις σωστά τις ημέρες και τα ψηφία στα τρία ρολόγια/watchfaces.
    • Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση.

      Έκανα κατά γράμμα ότι είπες αλλά το κινητό δεν βρίσκει το miband στην αναζήτηση μέσα από την εφαρμογή mifit.
      Το miband εχει κολλήσει στην οθόνη που δείχνει το band να συνδέεται με το κινητό και δεν κάνει τίποτα.
      Μάλλον πρέπει να τελειώσει η μπαταρία του, και ίσως τότε ξεσκαλώσει.
    • Ο/H npetrop21 έγραψε:

      Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση.

      Έκανα κατά γράμμα ότι είπες αλλά το κινητό δεν βρίσκει το miband στην αναζήτηση μέσα από την εφαρμογή mifit.
      Ενεργοποίησε το GPS στο κινητό και ξαναδοκίμασε τα παραπάνω. Μην εγκαταστήσεις άλλη εφαρμογή στο κινητό (σχετική με το Mi Band 3) πέρα από το MiFit τουλάχιστον μέχρι να γίνει σωστά η σύζευξη.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H npetrop21 έγραψε:

      Το γνωρίζω ότι θέλει τα συγκεκριμένα resources, αυτά προσπαθώ να του περάσω αλλά χωρίς επιτυχία.
      Το band έχει σκαλώσει στην οθόνη που αναφέρω στο πρώτο μήνυμα και δεν συνδέεται με bluetooth με κανένα mi fit, ούτε με το 3.4.4 ούτε με το 4.0.3, ούτε με το νεότερο official από το play store.
      Επίσης δεν μπορεί να συνδεθεί ούτε με το gadjetbridge, ούτε με το notify & fitness for mi band.
      Δεν το βλέπει το bluetooth του τηλεφώνου με λίγα λόγια, και για αυτό δεν μπορεί να περάσει τα resources για να ξεσκαλώσει..
      Κάνε τα παρακάτω όλα μαζί με τη μία:
      Σβήσε/απεγκατέστησε από το κινητό ότι πρόγραμμα έχεις σχετικά με το Mi Band 3. Κατέβασε και εγκατέστησε το τελευταίο δικό μας MiFit (v4.0.3 αυτή τη στιγμή) και συνδέσου στο Mi Account. Αν μετά τη σύνδεση βλέπεις το mi Band 3, κάνε κατάργηση σύζευξης και κλείσε το MiFit. Πήγαινε στις ρυθμίσεις του κινητού στο Bluetooth και σβήσε και από κει το Mi Band 3 αν έχει μείνει μετά την κατάργηση που θα κάνεις.

      Βάλε το mi band 3 να φορτίζει και άνοιξε το MiFit και κάνε εκ νέου σύζευξη. Μόλις συνδεθεί, άστο να περάσει το τελευταίο Ελληνικό firmware που περιέχει γιατί θα δει περασμένο το v1.2.0.8 που έβαλες μόνος σου. Λογικά μόνο το firmware θα περάσει και όχι το resources αφού είχες την τελευταία έκδοση και θα το δει ενημερωμένο οπότε θα πρέπει να περάσεις μόνος σου (αφού συνέλθει) το δικό μας resources v49 για να βλέπεις σωστά τις ημέρες και τα ψηφία στα τρία ρολόγια/watchfaces.
      Καλημέρα παιδιά.
      Δεν μπορώ να διαγράψω το mi band 3 μου από το bluetooth του τηλεφώνου μου (Pocophone 10.2.3.0)
      Το βλέπει σαν συσκευή στην οποία έχει γίνει άρση σύζευξης.
      Εννοείται ότι ρωτάω επειδή δεν μπορώ με τίποτα να κάνω σύζευξη με το mi fit 4.0.5., δεν δονείται, δεν το βλέπει με τίποτα.
      Βοήθεια παρακαλώ...