Διαφήμιση

Mi 9 Τ

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Είμαι με την 10.3.12 pfjeuxm rom. Αποτι καταλαβαίνω είναι eea. Υπάρχει κάποιος σοβαρός ουσιαστικός λόγος να ψαχτώ να γυρισω σε global? Εκτός από τα gdpr κλπ υπάρχει καμία ουσιαστική διαφορά ανάμεσα σε eea και global σε features?
    • VoLTE και VoWiFi έχει δοκιμάσει κανείς με κάποιον πάροχο; Το VoLTE δεν πρέπει να υποστηρίζεται επίσημα σαν υπηρεσία ακόμη από Vodafone απ' όσο ξέρω ενώ το VoWiFi δεν δείχνει να παίζει επίσης.
      Παρεμπιπτόντως, έχω παρατηρήσει στην εφαρμογή του ραδιόφωνου ενώ ακούω πχ κάποιο σταθμό σε μια συχνότητα, μετά από λίγο υπάρχει ολίσθηση αυτής (δλδ έστω ότι ακούω για κάποια ώρα σταθμό στην συχνότητα 96.3, ξαφνικά αλλάζει και πάει στους 96.4). Για bug δείχνει, το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα,
      Έχω κάποιες απορίες σχετικά με το τηλέφωνο.

      1)Έχω ενεργοποιημένο το double tap to unlock στο κινητό.
      Σε προηγούμενο κινητό που είχα με το double tap το κινητό κλείδωνε κιόλας.
      Αυτό δεν φαίνεται να το κάνει. Γίνεται με κάποιο τρόπο?
      2)Έχω ενεργοποιημένο το face unlock. Το κινητό ανοίγει τη κάμερα όταν πάω να βάλω το κωδικό.
      Υπάρχει τρόπος να κάνω τη κάμερα να ανοίγει μόλις ανοίξει η οθόνη?
      3)Επίσης έχω ενεργοποιήσει το Ambient display. Όταν έχω ειδοποίηση του messenger(facebook) εμφανίζεται το εικονίδιο.
      Δεν εμφανίζεται για άλλες εφαρμογές όμως(πχ instagram). Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό?
    • Τπτ δεν μπορεις να κανεις γιαυτα που αναφερεις... Περιμενεις μελλοντικα updates που θα προσθεσουν ή οχι καποιες απο αυτες τις λειτουργίες... Αν θες δοκιμασε τον poco launcher αυτος εχει double tap to lock.
      Mi 11 pro
    • Επίσης για να κλειδώσει κάποιος το τηλέφωνο μπορεί να πάει πρόσθετες ρυθμίσεις, συντομεύσεις πλήκτρων χειρονομιών, απενεργοποίηση οθόνης. Έχεις τρεις επιλογές.

      Αυτό με το ambient display είναι σπαστικό ούτε το viber βγάζει. Ελπίζω να το διορθώσουν. Βασικά το μεγαλύτερο πρόβλημα με τη συσκευή που ελάχιστοι αναφέρουν είναι ότι έχει άκυρο notification led. Εκεί που είναι απλά δεν το βλέπεις...
    • Γεια σας
      μεταπήδησα από το forum του mi5 εδώ πέρα. Κάτοχος εδώ και κάτι ημερών mi 9t 128gb. Το κινητό είναι πολύ όμορφο και γενικά παίρνει θετικά σχόλια. Το μεγαλύτερο ξενέρωμα είναι το notification led και τα Norifications. Δεν βλέπω τίποτα. Αν το θυμηθώ και τραβήξω την οθόνη από πάνω μόνο θα τα δώ. Ελπίζω να κάνουν κάτι γρήγορα. Για πείτε αν μπορείτε gcam από που;
      επίσης το fingerpint είναι λίγο δύστροπο
    • Διαφήμιση
    • Gcam εγώ χρησιμοποιώ από εδώ την τελευταία Google Camera Port: Urnyx05 apks

      Είναι plugnplay απλά άλλαξε library σε fiv4b για καλύτερα αποτελέσματα. Λένε και του xtreme είναι καλή αλλά θέλει ψάξιμο να βρεις και κανα .xml της προκοπής, γενικά θέλει λίγο ψάξιμο και βαριέμαι νασχολουμαι με τέτοια... Πάντως αυτή που έχω τη νύχτα με νυχτερινή λειτουργία, είναι σαφώς ανώτερη από την στοκ. Την μέρα δεν ξέρω είμαι με στοκ. Με καλύπτει πλήρως.

      Το fingerprint θέλει προδερμ και αγάπη στην εισαγωγή στο σεταρισμα... Ξαναβαλτο με υπομονή και αγάπη και θα σου δουλεύει καλυτερα! Εμένα 9 στις 10 πιάνει χωρίς πρόβλημα πλέον. Στην αρχή όταν το πρωτοεβαλα δεν παλευοταν... Μετά το ξαναεβαλα με προσοχή και έστρωσε. Παντως σαν τον κλασσικό αισθητήρα ο in display δεν είναι, αλλά τη δουλειά σου την κάνεις.

      Όσο για τα notifications και το ambient display κάντε μου ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ μια χάρη όσοι το διαβάσετε! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!

      Πηγαίνετε ρυθμίσεις και μετά κάτω κάτω εκεί που λέει σχόλια. Γράψτε σας παρακαλώ κάτι εκεί... για την μαμά τους, για τον μπαμπά τους και γενικά για όποιον θέλετε... αρκεί να αναφέρετε στο τέλος το ambient display και να δουλέψει σωστά με όλες τις ειδοποιήσεις από τις βασικές τουλάχιστον εφαρμογές! Μπας και συγκινηθούν και το φτιάξουν! :D

      Διάβασα πάντως ότι στο miui 11 λένε ότι θασχοληθουν με το ambient display να το βελτιώσουν. Θέλω να ελπίζω ότι κάτι θα γίνει... Άμα μαζευτούμε πολλοί που να ευχόμαστε διάφορα, για τη μαμά, για τον μπαμπά και το ambient display... έχουμε περισσότερες ελπίδες σίγουρα! :thumbsup:
    • Και με το proximity sensor κατά τις κλήσεις, δε βλέπω να σβήνει η οθόνη, ενώ το έχω ενεργοποιημένο. Έχει κανείς ίδιο θέμα;
    • Ο/H Kmarkou έγραψε:

      Και με το proximity sensor κατά τις κλήσεις, δε βλέπω να σβήνει η οθόνη, ενώ το έχω ενεργοποιημένο. Έχει κανείς ίδιο θέμα;
      Όχι δεν ισχύει αυτό. Ή έχεις κάποια λάθος ρύθμιση ή ο αισθητήρας έχει πρόβλημα
    • Ο/H Kmarkou έγραψε:

      Και με το proximity sensor κατά τις κλήσεις, δε βλέπω να σβήνει η οθόνη, ενώ το έχω ενεργοποιημένο. Έχει κανείς ίδιο θέμακα
      Καλημέρα εμένα σβήνει η οθόνη αλλά μετά από κλήσεις που διαρκούν 2-3 λεπτά παραμένει μαύρη για κάμποσο δεν επανέρχεται ούτε με 2πλό κλικ στην οθόνη αλλά ούτε απο το power button.

      επίσης δες μήπως έχεις βαλει προστατευτικό οθόνης διάβασε σχετικά
      forum.xda-developers.com/mi-9t…ity-sensor-issue-t3957789
    • Διαφήμιση
    • Δοκιμάστε να κάνετε callibration στον proximity sensor...δείτε βίντεο στο youtube για το πως γίνεται :)