Διαφήμιση
Διαφήμιση

Γιατί δεν έρχονται ειδοποιήσεις απο εφαρμογές Miui 10 XTRV

• Tips&Tricks

>> ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ <<

Έγινε η διανομή της νέας XTRV-9.7.11 ROM για 32 συσκευές.

Έχουν γίνει αναφορές στο Xiaomi.eu για διάφορα προβλήματα σε όλες τις ROM για τις συσκευές που έχουν SD 845 όπως οι Mi 8 / Mi 8 Pro / Mi 8 Explorer / Mi Mix 2S και Mi Mix 3. Για αυτές τις συσκευές δεν θα έχουμε ΟΤΑ αυτή την εβδομάδα, και όσοι θέλουν να τις κάνουν Flash θα τις κατεβάσουν από τους συνδέσμους και θα τις κάνουν Flash με δική τους ευθύνη (όπως πάντα) από το TWRP recovery.

Όταν είναι εφικτό και διορθωθούν τα προβλήματα, μπορεί να ανεβάσουμε νέες ROM.

Δεν έχει βγει Source Rom ακόμη για τα HM5plus (Vince) και MI5X (Tiffany)
    Τα VIP μέλη μας έχουν λάβει και το mail με τις ROM.

Για τα απλά μέλη μας η αναβάθμιση μέσω OTA θα γίνει διαθέσιμη μετά από 12-24 ώρες αργότερα....

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Διαφήμιση
    • Καλησπέρα κόσμε, ρε σείς δεν ξέρω αλλά πραγματικά έχω απηυδήσει με το θέμα των Notifications στο gmail,btw ο οδηγός αναφέρει και Instagram (στο οποίο και σε αυτό έχω θέματα),anyway θα τον τσεκάρω κάποια στιγμή λίγο εκτενέστερα. Επίσης αυτό που ανέφερε ο @NasDriver (βαριέμαι να δω το post :P ), νομίζω η τελευταία αλλαγή που έκανα ήταν να το βγάλω από δεδομένα και να βάλω wifi-sync, αλλά δεν!
      Αυτό βασικά που γίνεται (και ενδεχομένως να πιάνει ΜΌΝΟ έτσι αλλά δεν ξέρω) είναι όταν θέλω να σβήσω συγκεκριμένα emails που το ανοίγω μέσω browser, οπότε η εφαρμογή "καταλαβαίνει" ότι είμαι μέσα και μου πετάει το Notify,αλλά άχρηστο το θεωρώ έτσι!Τέλοςπάντων,είπα τον "πόνο" μου ?( ?( :whistling: :whistling: !
    • @SoNik+ ΛΟΙΠΌΝ ΕΠΑΝΑΔΙΑΤΥΠΏΝΩ αυτό που έγραψα και δίνω συγχαρητήρια στον tag φίλο για τον οδηγό του!
      Μια χαρά τα'χει κάνει η Google & πλέον μια χαρά έρχονται και οι ειδοποιήσεις,το θέμα φυσικά αφορά απ'ό,τι κατάλαβα τα Κινεζοκινητά με τις άδειες και τις άλλες @@ριές που έχουν!
      Έβαλα επιπλέον στην "Αυτόματη έναρξη" το gmail και το Google translate (δεν μου εμφάνιζε τελευταία το εικονίδιο όταν επέλεγα κείμενο για μετάφραση)!
      Again συγχαρητήρια για το tutorial!
    • Ο/H lbchX έγραψε:

@SoNik+ ΛΟΙΠΌΝ ΕΠΑΝΑΔΙΑΤΥΠΏΝΩ αυτό που έγραψα και δίνω συγχαρητήρια στον tag φίλο για τον οδηγό του!
      Μια χαρά τα'χει κάνει η Google & πλέον μια χαρά έρχονται και οι ειδοποιήσεις,το θέμα φυσικά αφορά απ'ό,τι κατάλαβα τα Κινεζοκινητά με τις άδειες και τις άλλες @@ριές που έχουν!
      Έβαλα επιπλέον στην "Αυτόματη έναρξη" το gmail και το Google translate (δεν μου εμφάνιζε τελευταία το εικονίδιο όταν επέλεγα κείμενο για μετάφραση)!
      Again συγχαρητήρια για το tutorial!
      :D ωραιος!
      Νταξ λιγο "ταλαιπωρία" αυτο με τις άδειες αλλα καλο ειναι που μπορουμε να επιτρέπουμε οτι θελουμε κ οπως το θελουμε εμεις ως ενα σημειο!
    • Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • Θα σου απαντήσω με ένα απόφθεγμα :lol: :"από ολότελα καλεί και η Παναγιώταινα" :P !
      Από το να μην υπάρχει ΚΑΝ η δυνατότητα,πολύ καλύτερα!