Διαφήμιση

αδυναμια ξεκλειδωματος

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • αδυναμια ξεκλειδωματος

      καλησπερα

      δεν μπορω να ξεκλειδωσω ακομα και σε 7αρια

      με οδηγους και τα παντα ετοιμα δεν μπορω

      θα το πεταξω

      και το κερασακι στην τουρτα ειναι αυτο


      βοηθεια

      σας εχω ξαναενοχλησει για το λογο αυτο
      Images
      • Screenshot_2019-05-23-21-40-06-369_com.android.settings[1].png

        312,54 kB, 1.080×2.280, viewed 140 times
      (listening)
    • Ευχαριστω @NasDriver


      Με τη βοηθεια του, καταφερα και ξεκλειδωσα (ναι ταλαιπωρηθηκα αρκετα οσο κι αν φαινεται περιεργο) το κινητο μου ΜΙ 8 LITE !!!!


      Λιγοι (γενικως) εξω απο εδω, νομιζω μπορουν να βοηθησουν και να εξαντλήσουν τα περιθωρια στο τι αλλο πρεπει να κανω για να καταφερω κατι με το κινητο!

      Χαρα στο κουραγιο και την υπομονη του αλλα και ολων εδω που οποτε και οτι χρειαστηκα εσπευσαν να συνδραμουν!!!!!


      Η εμπειρια μου λοιπον (2ο κινητο) λεει τα εξης:


      1 Περναμε drivers κανοντας οτι λεει ο παλιος καλος οδηγος...

      2 Συνδεουμε κινητο - ΗΥ

      3 Στο κινητο ενεργοποιουμε (7-8 ταπ) τις επιλογες για προγραμματιστες

      4 ΟΕΜ ξεκλειδωμα αποδοχη

      5 Αllow usb debugging

      6 Κλεινουμε το WI FI και με δεδομενα πλεον ανοιχτα συνδεουμε το κινητο με τον ΜΙ λογαριασμο μας

      7 Αφου συνδεθει το κινητο με τον ΜΙ λογαριασμο, βαζουμε το κινητο σε FASTBOOT και μεσω του Μι Unlock tool συνδεομαστε με το λογαριασμο μας

      8 Κανουμε τη διαδικασια ξεκλειδωματος (ειτε αιτηση ειτε ξεκλειδωμα εφοσον εχει περασει το διαστημα πουμας επιβαλλει η ΧΙΑΟΜΙ.

      ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:

      α. Ο ΗΥ να βλεπει το κινητο και σε κανονικη λειτουργια και σε fastboot ως ADB INTERFACE, αλλιως παπαλα....

      β. Καλωδια και μπαταρια να ειναι κομπλε και σε καλη κατασταση

      γ. Στον ΜΙ λογαριασμο μας πρεπει να αποσυνδεσουμε οποια παλαιοτερη συσκευη ειναι συνδεδεμενη γιατι δεν θα ξεκλειδωσει ποτε το νεο κινητο

      δ. Ο ΗΥ να μην εχει επεξεργαστη RYZEN και οπωσδηποτε το λειτουργικο οτυ να ειναι WIN 7 ή 8 και σε καμια περιπτωση 10

      ε. Αν δεν εχουμε δεδομενα........ να βρουμε......(αναγκαστηκα και αγορασα επι τουτου)!!!

      ε. Να πιστευετε στον ΘΕΟ.

      Ελπιζω να μην ενοχλησα κανεναν με τα σχολια μου.

      ΥΠΟΨΗ οτι τα ανωτερω δεν αποτελουν οδηγο, αλλα εμπειρια καθως δεν ειμαι σε θεση να παεξω ειδικοτερες γνωσεις στο κομματι!


      Καλο βραδυ!!!!!
      (listening)
    • Διαφήμιση