Διαφήμιση

Mi box S και εξωτερικό σκληρό δίσκος

>> ΠΡΟΣΟΧΗ !!! <<

Είναι έτοιμες οι νέες XTRV ROM (V9.10.17) για 19 συσκευές και έχει ήδη αποσταλεί mail σε όλα τα VIP μέλη μας.
    Τα ΟΤΑ για τα απλά μέλη θα γίνει ενεργό στις επόμενες 12-24 ώρες.

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Mi box S και εξωτερικό σκληρό δίσκος

Καλησπέρα σε όλους σας.
      Παρακαλώ τις γνώσεις σας
      1) Είμαι κάτοχος του mi box S και όταν θέλω να συνδέσω έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο η στικάκι στην έξοδο USB του Mi box S μου ζητάει να ορίσω αν θέλω να το βλέπει σαν επέκταση της μνήμης του ή σαν αφαιρούμενη δίσκο. Όταν επιλέγω να το δει σαν επέκταση μνήμης τον κάνει format και πραγματικά μεγαλώνει ο αποθηκευτικός χώρος. Το ερώτημα μου είναι το εξής: Βγάζοντας τον σκληρό δίσκο η το στικ από το tv box και θέλω να το διαβάσει το PC , δεν γινεται γιατί το Mi box έχει κανει αυτο format (Android)
      Πως μπορώ να εχω απόλυτη συμβατότητα μεταξύ tv box και PC για να μπορούν να διαβάσουν η και να γραφουν αμφότερα;

2) Αν κάνω format στον δίσκο απο τον υπολογιστή μου τι είδους format να κανω ( NTFS - FAT32 - exFAT ) για να μπορεί να βλέπω ταινίες που έχω κατεβάσει από αυτόν εφόσον θα τον έχω ορίσει ως αφαιρούμενη δίσκο;

Σας ευχαριστώ πολύ
    • Διαφήμιση
    • Βάλε τον στο Mi Box, όρισε τον σαν αφαιρούμενο δίσκο και κάνε τον format εκεί.
      Μετά δοκίμασε αν τον διαβάζει ο υπολογιστής σου (που θα τον διαβάζει...)
    • OffTopic
      Ευχαριστώ πολύ φίλε.
      Αν θυμάμαι καλά όταν δοκίμασα να τον ορίσω σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο δεν μπόρεσε να κάνει το format. Θα προσπαθήσω να το κάνω ξανα.