Διαφήμιση

Mi box S και εξωτερικό σκληρό δίσκος

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Mi box S και εξωτερικό σκληρό δίσκος

      Καλησπέρα σε όλους σας.
      Παρακαλώ τις γνώσεις σας
      1) Είμαι κάτοχος του mi box S και όταν θέλω να συνδέσω έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο η στικάκι στην έξοδο USB του Mi box S μου ζητάει να ορίσω αν θέλω να το βλέπει σαν επέκταση της μνήμης του ή σαν αφαιρούμενη δίσκο. Όταν επιλέγω να το δει σαν επέκταση μνήμης τον κάνει format και πραγματικά μεγαλώνει ο αποθηκευτικός χώρος. Το ερώτημα μου είναι το εξής: Βγάζοντας τον σκληρό δίσκο η το στικ από το tv box και θέλω να το διαβάσει το PC , δεν γινεται γιατί το Mi box έχει κανει αυτο format (Android)
      Πως μπορώ να εχω απόλυτη συμβατότητα μεταξύ tv box και PC για να μπορούν να διαβάσουν η και να γραφουν αμφότερα;


      2) Αν κάνω format στον δίσκο απο τον υπολογιστή μου τι είδους format να κανω ( NTFS - FAT32 - exFAT ) για να μπορεί να βλέπω ταινίες που έχω κατεβάσει από αυτόν εφόσον θα τον έχω ορίσει ως αφαιρούμενη δίσκο;


      Σας ευχαριστώ πολύ
    • Βάλε τον στο Mi Box, όρισε τον σαν αφαιρούμενο δίσκο και κάνε τον format εκεί.
      Μετά δοκίμασε αν τον διαβάζει ο υπολογιστής σου (που θα τον διαβάζει...)
    • OffTopic
      Ευχαριστώ πολύ φίλε.
      Αν θυμάμαι καλά όταν δοκίμασα να τον ορίσω σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο δεν μπόρεσε να κάνει το format. Θα προσπαθήσω να το κάνω ξανα.
    • Διαφήμιση