Διαφήμιση

Υπαρχει τροπος να εχω ειδοποιηση κλησης απο αρκετη αποσταση;

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Υπαρχει τροπος να εχω ειδοποιηση κλησης απο αρκετη αποσταση;

      Γεια σας. Θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος να ειδοποιουμε, προφανως φωροντας στο χερι ειτε smartwatch ειτε mi band, με δονηση πχ, οταν με καλει καποιος στο κινητο. Σιγουρα γινεται αλλα το προβλημα μου ειναι το εξης. Αρκετα μετρα αποστασης. Η δουλεια μου δε μου επιτρεπει να εχω το κινητο πανω μου, αλλα μπορω τακτικα να πηγαινω να το τσεκαρω εκει που το εχω αφησει. Ετσι ομως εχει τυχει να χασω σημαντικες κλησεις κ σκεφτομαι εδω κ καιρο καποιο τροπο να ειδοποιουμε ωστε μολις καποιος με παιρνει τηλ να πηγαινω κνα προλαβαινω να το σηκωσω. Αυτο ομως απαιτει η συνδεση μεταξυ κινητου κ ρολογιου να εχει αρκετη εμβελεια, κατι που δυστυχως το bluetooth δε βοηθαει (10 μετρα μαξ αν δε κανω λαθος) .
      Οποτε τα mi band τα αποκλειουμε μιας κ ειναι μονο bluetooth συνδεση. Κριμα γιατι οπτικα θα με βολευανε κ πιο πολυ στο καρπο λογο δουλειας κ ειναι πιο διακριτικα. Οποτε κοιταζω για amazfit bip που υποστηριζει wifi το οποιο ισως με βολευει στα μετρα. Δε γνωριζω ακριβως αποσταση αλλα φανταστειτε πχ σε ενα σουπερ μαρκετα να ειναι το κινητο εισογειο κ εγω στο πανω οροφο. Λογικα το wifi θα πιανει. Δε ξερω ομως αν θα δουλευει σωστα με αυτον τον τροπο. Αν κανω το κινητο δηλαδη hotspot, κ βρω το δικτυο απ το smartwatch κ συνδεθω. Θα με ειδοποιει ομως οταν με καλουν στο τηλ;

      Ελπιζω να υπαρχει καποια λυση σιγουρα καταλαβατε πανω κατω τι θελω να καταφερω...
    • Καλησπέρα,

      Θα ήθελα να επεκτείνω το ερώτημα γιατί ενδιαφέρει και εμένα.

      Γίνεται με το Amazfit bip να έχω το κινητό στο σπίτι συνδεδεμένο στο router του σπιτιού, το ρολόι συνδεδεμένο σε άλλο router μακριά από το κινητό και να εξοκολουθεί να λαμβάνει ειδοποιήσεις;
      Ή είναι μόνο μέσω wifi direct η σύνδεση;