Διαφήμιση

Πρόβλημα με "πάγωμα" τηλεφώνου κατά την διάρκεια της φόρτισης

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H VAG-ZAG έγραψε:

      Στο δικό μου ΜΟΝΟ τα Tweaks δημιουργούσαν το πρόβλημα. Κάποια στιγμή, το φορτιζα στο USB του αυτοκινήτου κ κόλλησε την ώρα που έγραφα SMS. Ανοιχτή κανονικά η οθόνη, αλλά δεν "άκουγε" σε κανένα πλήκτρο, ούτε μπορούσα να συνεχίσω την πληκτρολόγηση.
      Σε ακούω δυνατά και καθαρά, αλλά πραγματικά αυτό είναι από τα άγραφα. Και εγώ το έχω σε USB μερικές φορές στη δουλειά για να φορτίσει και τέτοιο πράγμα δεν το έχω πάθει. Περιμένω feedback από τον Μάνο και αν όντως φταίει ένα συγκεκριμένο script (από τα 7-8 που χρησιμοποιούμε) θα βγαίνουν πλέον 2 εκδόσεις των Tweaks ώστε να μην έχετε και εσείς πρόβλημα. Δεν σας έχω ξεχάσει πάντως.
    • Ειμαι στο ~50% μπαταρία, περιμένω να πέσει και άλλο (~30%) για να ξαναφορτίσω ώστε να είναι οι συνθήκες πάνω κάτω ίδιες και θα αναφέρω, αργά σήμερα ή αύριο.
    • Παιδιά για να διαγράψω το αρχείο που λέει ο εξαιρετικός BanditGR θέλω Root Manager φαντάζομαι. Ποιο είναι το καλύτερο να κατεβάσω???
    • Διαφήμιση
    • Εννοείς κάποιου είδους root explorer. Οι περισσότεροι δημοφιλείς δουλεύουν μια χαρά, όποιον και να κατεβάσεις η λογική λέει ότι δουλειά θα κάνει. Ο root manager είναι πάντα το Magisk.
    • @BanditGR Φόρτιση από 33% σε 100% χωρίς κανένα πρόβλημα για δεύτερη φορά. Να προχωρήσω λες στην 1.6 ή να περιμένω άλλη μια;
    • Ο/H ManosSk έγραψε:

      @BanditGR Φόρτιση από 33% σε 100% χωρίς κανένα πρόβλημα για δεύτερη φορά. Να προχωρήσω λες στην 1.6 ή να περιμένω άλλη μια;
      Περίμενε άλλη μία. Αν όλα πάνε καλά, θα προχωρήσεις στην 1.6 όπως είναι.

      ΑΝ ξαναέχεις πρόβλημα θα σβήσεις το γνωστό αρχείο και άλλες 3 φορτίσεις τέστ.

      Αφού μετά από αυτά σιγουρευτούμε ότι φταίνε τα kernel tweaks θα δώσουμε μια μικρή έκδοση που θα τα έχει απενεργοποιημένα (για αρχή), ώστε να μπορεί ο κόσμος να χρησιμοποιεί τα tweaks σαν module χωρίς προβλήματα.

      Πιο μετά θα δούμε μαζί οι 2 μας πως θα απομονώσουμε εκείνες τις ρυθμίσεις που δημιουργούν πρόβλημα και θα κρατήσουμε τις υπόλοιπες :)

      Γενικά θα την βρούμε την άκρη αλλά θα πάρει χρόνο και οπωσδήποτε χρειαζόμαστε την συσκευή σου !
    • ΟΚ. Προχωράμε βήμα βήμα και βλέπουμε.
      Θα ενημερώσω στην επόμενη φόρτιση.
    • Διαφήμιση
    • Τρίτη φόρτιση ολοκληρώθηκε χωρίς κανένα πρόβλημα.
      Προχωράω στην 1.6
    • Μόλις ολοκλήρωσα φόρτιση, από 47-99%, αφού ξαναπέρασα Busybox & Tweaks 1.6. Κανένα απολύτως πρόβλημα!!!
      Αναμονή για τις επόμενες!!! Thanks @BanditGR
    • Άντε ρε παιδιά για να δούμε μήπως τελικά έφταιγε ότι δεν άλλαζα το template τόσο καιρό από...τεμπελιά. Πραγματικά έχω χάσει τον...ύπνο μου με το θέμα σας. Αναμένω τα τέστ για να ξέρω πως να προχωρήσω και εγώ.

      ΥΓ. Και εννοείται σας ευχαριστώ θερμά που ασχολείστε ! Δεν υπάρχουν λόγια βασικά...
    • Ο,τι τεστ χρειαστεί, θα το κάνουμε μέχρι να βρεθεί η άκρη.
      Ξέρεις πόσες φορές έχω σκεφτεί "λες να κάνω κάτι λάθος εγώ ή λες να φταίει η συσκευή μου, ή... ή... και να βάζω τον άνθρωπο να ταλαιπωρείται τζάμπα;"

      Το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να ασχοληθούμε και εμείς λίγο, όταν μας προσφέρεται κάτι απλόχερα και χωρίς ανταλλάγματα.
      Οπότε όπως και να χει, εμείς ευχαριστούμε :)
    • Διαφήμιση
    • Με την 1.6 ολοκληρώθηκε η φόρτιση χωρίς κανένα πρόβλημα!