Διαφήμιση

Χρήση επαφών από SIM ή απο Google

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Χρήση επαφών από SIM ή απο Google

      Καλησπέρα και μπράβο για το σάιτ !!!!

      Ειμαι κάπως αρχάριος στη χρήση του Mi A2 Lite με 4/64 GB και Android 9 και γενικά με τα κινητά και τις νέες τεχνολογίες....
      Το θεματάκι που αντιμετωπίζω-και δεν μπορώ να το βρώ κάπου αλλού στο φόρουμ-είναι το εξής....

      Στις επαφές μου το τηλέφωνο έχει διπλές και τριπλές εγγραφές...Εχω κάνει λογ/μό στη GOOGLE και τις έχω περάσει μία-μία(περίπου 3,5 ώρες μου πήρε)...
      Πώς μπορώ να έχω αυτές τις επαφές στο κινητό??

      Σας ευχαριστώ !!
    • Ο/H elmer έγραψε:



      Πώς μπορώ να έχω αυτές τις επαφές στο κινητό??
      σε miui πας στο
      Settings, system apps, contacts, configure contacts list και διαλέγεις Google για τις επαφές.
      Σε Android one που έχεις εσύ παρόμοιο θα είναι, ψάξε το.
    • Διαφήμιση
    • RE: Χρήση επαφών από SIM ή απο Google

      Ο/H elmer έγραψε:

      Καλησπέρα και μπράβο για το σάιτ !!!!

      Ειμαι κάπως αρχάριος στη χρήση του Mi A2 Lite με 4/64 GB και Android 9 και γενικά με τα κινητά και τις νέες τεχνολογίες....
      Το θεματάκι που αντιμετωπίζω-και δεν μπορώ να το βρώ κάπου αλλού στο φόρουμ-είναι το εξής....

      Στις επαφές μου το τηλέφωνο έχει διπλές και τριπλές εγγραφές...Εχω κάνει λογ/μό στη GOOGLE και τις έχω περάσει μία-μία(περίπου 3,5 ώρες μου πήρε)...
      Πώς μπορώ να έχω αυτές τις επαφές στο κινητό??

      Σας ευχαριστώ !!
      Έχω ίδιο τηλεφωνο.
      Μήπως τις επαφές τις έχει και σε κάρτα Sim & συσκευή ;
      Αφού έχεις συνδέσει το λογαριασμό Google πήγαινε ρυθμίσεις ( αριστερά) , εισαγωγή.
      Εάν τις έχει ήδη κάνει εισαγωγή , διπλα από το πλαίσιο αναζήτηση επαφών πάτα τις 3 τέλειες και μετά προσαρμογή προβολής

      Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Λοιπόοονννν....

      Στην αρχική οθόνη του κινητού,υπάρχει εικονίδιο με το ακουστικό.Αυτό όταν το πατάω,ανοίγει παράθυρο με τις διπλο-τριπλές επαφές...Επίσης κάτω κάτω λέει...Αγαπημένα-Πρόσφατα-Επαφές...Πατάω τις επαφές και μένουν οι ίδιες....
      ΟΜΩΣ....στο εικονίδιο '' επαφές '' της αρχικής οθόνης είναι όλα σωστά!!!!!!

      Τώρα,οταν πατάω το εικονίδιο των επαφών και πηγαίνω ρυθμίσεις,...επιλέγω διαχείριση επαφών-->εισαγωγή ??? και μου ζητάει''εισαγωγή απο Αρχείο.vcf ή Κάρτα SIM...πατάω από αρχείο και λέει οτι δεν υπάρχουν στοιχεία...
      Σόρρυ για το μπέρδεμα.....
    • Είμαστε οκ....πήγα στους λογαριασμούς και έπαιρνε στοιχεία από VIBER-MESSENGER-WHATS-UP....ετσι λοιπόν εμφάνιζε διπλες και τριπλες επαφές...απενεργοποίησα αυτούς τους λογαριασμούς και επέλεξα μόνο google και έφτιαξε....το μόνο θέμα είναι όταν κάνω επανεκκίνηση,ενεργοποιείται το whats-up από μόνο του (περίεργο έ?? ) και μου ξαναεμφανίζει διπλο-τριπλό επαφές...Ε,ξαναπάω λο/μούς και το απενεργοποιώ...Αυτά....