Διαφήμιση

su Permission denied

    • Ολοκληρώθηκε

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλησπέρα. Υπό κανονικές συνθήκες, όταν δίνεις την εντολή su σε adb shell στο PC, πρέπει να σου βγάλει μια ειδοποίηση η συσκευή και συγκεκριμένα το Magisk ότι η εφαρμογή shell/κέλυφος (com.android.shell) ζητάει δικαιώματα διαχειριστή. Τα παραχωρείς και όλα θα δουλέψουν. Διαφορετικά...δεν...
    • Θετική απάντηση

      Ο/H BanditGR έγραψε:

      Καλησπέρα. Υπό κανονικές συνθήκες, όταν δίνεις την εντολή su σε adb shell στο PC, πρέπει να σου βγάλει μια ειδοποίηση η συσκευή και συγκεκριμένα το Magisk ότι η εφαρμογή shell/κέλυφος (com.android.shell) ζητάει δικαιώματα διαχειριστή. Τα παραχωρείς και όλα θα δουλέψουν. Διαφορετικά...δεν...
      Ok το κατάφερα τελικά νομίζω ευχαριστώ
      Δούλεψε με το SuperSU..

      δε μπένει σε λειτουργεία su ..

      Αυτό το μήνυμα σημειώθηκε ως θετικό από τον/ην antonakakis44 ()

    • Διαφήμιση
    • Ο/H BanditGR έγραψε:

      Καλησπέρα. Υπό κανονικές συνθήκες, όταν δίνεις την εντολή su σε adb shell στο PC, πρέπει να σου βγάλει μια ειδοποίηση η συσκευή και συγκεκριμένα το Magisk ότι η εφαρμογή shell/κέλυφος (com.android.shell) ζητάει δικαιώματα διαχειριστή. Τα παραχωρείς και όλα θα δουλέψουν. Διαφορετικά...δεν...
      @BanditGR όταν δίνω την εντολή su μου βγάζει στο τηλέφωνο κάτω ειδοποίηση απορρίφθηκαν τα δικαιώματα υπερχρήστη του Κέλυφος χωρίς να μου βγάζει παράθυρο να παραχωρήσω δικαίωμα η όχι. Τι μπορώ να κάνω;

      Άκυρο είμαι απλά βλάκας και στο πεδίο υπερχρήστης στο magisk το κέλυφος ήταν off και δεν το έβλεπα.
    • Ο/H vanni έγραψε:

      @BanditGR όταν δίνω την εντολή su μου βγάζει στο τηλέφωνο κάτω ειδοποίηση απορρίφθηκαν τα δικαιώματα υπερχρήστη του Κέλυφος χωρίς να μου βγάζει παράθυρο να παραχωρήσω δικαίωμα η όχι. Τι μπορώ να κάνω;
      Άκυρο είμαι απλά βλάκας και στο πεδίο υπερχρήστης στο magisk το κέλυφος ήταν off και δεν το έβλεπα.
      Ε όχι και βλάκας. Όλοι το έχουμε πάθει. Κάποια στιγμή στο παρελθόν δηλαδή να είχαμε προσπαθήσει να δώσουμε δικαιώματα (ή κατά λάθος να μην είδαμε την ειδοποίηση οπότε το σύστημα απέρριψε το αίτημα αυτόματα μετά την πάροδο του χρόνου που σου δίνει για να απαντήσεις) στο shell οπότε η εγγραφή έμεινε στο Magisk με ότι δικαιώματα είχαμε δώσει τότε. Όπως είπες και εσύ, κανένα πρόβλημα. Απλά πάμε μέσα στο Magisk να κάνουμε μια επισκόπηση των εφαρμογών που έχουν ζητήσει κατά καιρούς πρόσβαση και αν είναι το Κέλυφος off το βάζουμε on :)