Διαφήμιση

Αδράνεια κινητού πρόβλημα

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αδράνεια κινητού πρόβλημα

      Παιδιά έχετε μεγάλο ποσοστό αδράνεια κινητού κι εσείς; Γιατί εμένα πάει από 13% στην καλύτερη μέχρι 30 κάτι. Μήπως εχει θέμα το δικό μου. Νομίζω κανονικά πρέπει να είναι από 2 έως 6-7%.
    • H τιμή αυτή δεν είναι απόλυτη και έχει να κάνει και με τη χρήση του κινητού, εννοώ από μόνη της δε σημαίνει πολλά.
      Αν χρησιμοποιείς πάρα πολύ το κινητό σου, το ποσοστό αυτό θα είναι μικρό, αν κάποιες μέρες δεν κάνεις πολλά πράγματα με το κινητό, είναι φυσικό η κατανάλωση αυτή να αποτελεί πολύ μεγαλύτερο ποσοστό της μπαταρίας που καταναλώθηκε, σε αυτό το διάστημα.

      πχ Αν αφήσω τη συσκευή μου σε standby 10 μέρες το συντριπτικό ποσοστό κατανάλωσης μπαταρίας θα είναι από την αδράνεια και το σήμα. Αν την εξαντλήσω σε μια μέρα, τα ποσοστά αυτά θα είναι από τα πιο μικρά.

      Αν αυτό που παρατηρείς έχει κάποια αντιστοιχία με το παραπάνω, ίσως να είναι και φυσικό. Αν όχι, χρειάζονται περισσότερες λεπτομέρειες χρήσης από τη μπαταρία, για να βγει συμπέρασμα.
    • Όπως το λες είναι φυσιολογικό.. εγώ με πολύ χρήση φτάνω να έχω ένα 13%. Πχ σε ένα φίλο σε mi 5 δεν ανεβαίνει πότε πάνω από 2% .. με κανονική χρήση κι αυτός. Να προσθέσω ότι φοράω 2 σιμ και η μία είναι πολύ παλιά.. δεν ξέρω αν παίζει ρόλο..
    • Διαφήμιση
    • παίζει να έχεις λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση όταν το τηλέφωνο είναι σε αδράνεια.
      Αν πατήσεις πάνω σε "αδράνεια" θα δεις τι καταναλώνει.
      Πιθανότατα να ειναι οι κάρτες sim