Διαφήμιση

Επαναφορα του Mi4c μετα απο 2 χρονια απραξίας κλειωμένη η οθονη απο κωδικο

    • Διορθώθηκε

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Επαναφορα του Mi4c μετα απο 2 χρονια απραξίας κλειωμένη η οθονη απο κωδικο

      Καλησπερα σπαζοντας το κινητο της γυναικας μου αυτες τις μερες ειπα να ενεργοποιησω ενα παλιο μου κινητο το Mi4C, αφου του περασα καινουρια οθονη και μπορεσα και το επισκευασα.Παλια το χρησιμοποιησε για καποιο καιρο και η κορη μου. Η οποια εβαλε ενα κωδικο και τωρα δεν μπορω να το βρουμε. Καθε φορα που βαζουμε κωδικο το κινητο κλειδωνει και δεχετε κωδικο καθε 2 ωρες. Μετα ξανακλειδωνει για αλλες δυο ωρες. Προσπαθησα να το κανε μια εναπαφορα σε hard reset φορουσε απο παλια την recovery tw 3.0.2-0 by mic Η οποοια ειναι touch. Κανω το εξης wipe data dalvik cash αλλα οταν παω για reboot παραμενει στο λογοτυπο το mi χωρις να ανοιγει παρακατω για να μπει στο συστημα. η μονη δυνατοτητα ειναι να ξαναμπω παλι στην recovery. Καποις σχετική βοήθεια? Το αφησα κανα 15 λεπτο αλλα παραμενει στο mi logo.
      red rice, mi3, mi4c, redmi note4, mi max2, redmi note 5 and continue....
    • Αν δεν εχιες κατι να χάσεις κατεβασε μια ρομ xtrv για το κινητό σου, μπες σε twrp , κάνε factory reset και φλασαρε την ρομ.


    • ναι μα δεν μπορω να κανω τιποτα ομως εχει μεινει στο logo. το συνδεω στο pc το αναγνωριζει καθως φαινεται επειδη κανει τον γνωστο ηχο αλλα πως θα περασω την ρομ? εγω ξερω οτι απο το Twrp πρεπει να επιλεξω το zip αρχειο της ρομ. Ελα ντε ομως που δεν μπορω να περασω το zip αρχειο μεσα στο τηλεφωνο. Το τηλεφωνο δεν παιρνει καρτα sd αρα πρεπει να το περασω μεσα στην εσωτερική μνήμη. Προσπαθησα να βαλω τους drivers με το miphone και δεν μπορει να συνδεθει το τηλεφωνο στο Mi tools. Μπαινω και σε fastboot κανω και με adb την βλεπει την συσκευή σαν κωδικο αλλα απο εκει και περα τιποτα δινω εντολη fastboot boot mi4c_recovery αλλα τιποτα
      red rice, mi3, mi4c, redmi note4, mi max2, redmi note 5 and continue....
    • Διαφήμιση
    • οταν εισαι σε twrp δεν σου δίνει επιλογή να κάνεις μεταφορά αρχείου μέσα στο κινητό;
      Δες στην διαχείριση συσκευών αν την βλέπει σωστά.


    • οχι δυστυχως. Κατι πιθανον συμβαινει με τους drivers. δεν την βλεπει το Pc ενω ακουω τον χαρακτηριστικο ηχο δεν φαινεται στο my computer.
      red rice, mi3, mi4c, redmi note4, mi max2, redmi note 5 and continue....
    • Μπες στην υπογραφη μου και βάλε πιο πρόσφατο twrp γιατι εχω την εντύπωση ότι αυτά (3,0) ειχα θεμα σε mtp


    • Τελικα καταφερα να το ξεμπρικαρω με αυτον εδω τον τροπο. Τωρα εχει 6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn_b09dac70a0 αυτη και θελω να βαλω την ελληνικη τη ποιο προσφατη. Πρεπει να βαλω twrp πρωτα? σωστα? με mi flash θα την βαλω?
      red rice, mi3, mi4c, redmi note4, mi max2, redmi note 5 and continue....
    • Διαφήμιση
    • twrp και flash απο εκει την ρομ που θέλεις


    • ok εβαλα την twrp 3.1.0.0 για το mi4c απο την υπογραφη σου και τωρα περναω την xiaomi-miui-hellas-7.0_libra_V9_arΩma_8.4.26 ελπιζω να δουλευει σωστα. Σε ευχαριστω για ολα. Αν δω κατι λαθος...θα ενημερωσω

      και καλα το φανταστικα το play store δεν λειτουργει. προσπαθει να συνδεθει αλλα δεν μπαινει καν στην επιλογη να βαλω το mail. μηπως αυτες οι aroma ειναι πολυ καινουριες γιαυτα τα κινητα τα λιγο παλια? δουλευουν σωστα?

      ετυχα σε αναβαθμιση των server της google...ειναι να μη σε θελει η μερα τελικα. Απο το πρωι τελειωσα πριν λιγο....Ευχαριστω και παλι για ολα...
      red rice, mi3, mi4c, redmi note4, mi max2, redmi note 5 and continue....