Διαφήμιση

Mi band 2 ΜΠΛΟΚΑΡΕ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΩΡΑ

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Mi band 2 ΜΠΛΟΚΑΡΕ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΩΡΑ

      Καλημέρα, έφεραν στο γιο μου ένα Mi pad 2 όταν το άνοιξα δούλευε σωστά, θέλησα να το συνδέσω στο κινητό μου (Xiaomi redmi note 5 pro) κατέβασα από το play store της google το Mi Fit και προσπάθησα να το συνδέσω με τον δικό μου λογαριασμό Mi, έδειξε ότι το βρήκε αλλά όταν πάτησα να συνδεθεί δεν συνδέθηκε ποτέ, από εκείνη την στιγμή το Mi Pad δείχνει μόνο την ώρα, τίποτα άλλο, όταν προσπαθώ να το συνδέσω με την εφαρμογή δεν το βρίσκει, και δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι συνδεδεμένο στην Mi Fit.
      Προσπάθησα με διάφορα που διάβασα εδώ να το συνδέσω όπως κατεβάζοντας το Bluetooth 4.0 Scanner δεν συνδέθηκε, κατέβασα το Fix-it for Mi band 2 τίποτα, δοκίμασα το Mi Fit 3.5.9 που βρήκα εδώ και πάλι τίποτα, καμία εφαρμογή δεν το βρίσκει.
      Να πω ότι το παιδεύω αρκετές μέρες, πριν από όλα αυτά το άφησα και έμεινε από μπαταρία και το ξανά φόρτισα (η αλήθεια είναι ότι δεν το άφησα να φορτίσει πλήρως βιαζόμουν να το δοκιμάσω) αλλά και πάλι τίποτα.
      Υπάρχει κάποιος τρόπος παιδιά να το κάνουμε να δείχνει όλα αυτά τα ωραία που έδειχνε στην αρχή ή να το πετάξω;
    • 1. Κάνεις αποσύνδεση από το mifit του miband αν το έχει συνδεδεμένο, ομοίος και από τις συσκευές bluetooth
      2. Διαγράφεις ότι έχεις κατεβάσει από εφαρμογές
      3. Reboot το κινητό
      4. Εγκατάσταση του mifit (ίσως θα ήταν καλό να βάλεις το official από το play store για αρχή)
      5. Προσπάθεια σύνδεσης μέσα από το mifit του miband με mi account
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      1. Κάνεις αποσύνδεση από το mifit του miband αν το έχει συνδεδεμένο, ομοίος και από τις συσκευές bluetooth
      2. Διαγράφεις ότι έχεις κατεβάσει από εφαρμογές
      3. Reboot το κινητό
      4. Εγκατάσταση του mifit (ίσως θα ήταν καλό να βάλεις το official από το play store για αρχή)
      5. Προσπάθεια σύνδεσης μέσα από το mifit του miband με mi account
      Έκανα ακριβώς ότι μου έγραψες, απεγκατέστησα όλες τις εφαρμογές
      (δεν είχε καταφέρει να συνδεθεί σε κάποια ώστε να το αποσυνδέσω πρώτα)
      έκανα επανεκκίνηση το κινητό και κατέβασα από play store το Mi Fit,
      το σύνδεσα στο Mi account μου αλλά και πάλι όταν πάω να προσθέσω
      το Mi band 2 μου γράφει "αδυναμία εύρεσης band"
    • Διαφήμιση
    • Ίσως χρειαστεί να το αφήσεις να αποφορτίσει ώστε να κάνει μόνο του factory reset μόλις αδειάσει η μπαταρία, εκτός και εάν έχει κάποια άλλη ιδέα ο @dnomikos :/
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Ίσως χρειαστεί να το αφήσεις να αποφορτίσει ώστε να κάνει μόνο του factory reset μόλις αδειάσει η μπαταρία, εκτός και εάν έχει κάποια άλλη ιδέα ο @dnomikos :
      Η αλήθεια είναι ότι αυτό ήταν και το πρώτο που έκανα, το άφησα έμεινε από μπαταρία και μετά από 1-2 ώρες το φόρτισα,
      δεν το άφησα όμως να πάει στο 100% η μπαταρία, είχα αγωνία να δω αν θα φτιαχτεί, δεν ξέρω αν έφταιγε αυτό ή όχι αλλά και πάλι δεν δούλεψε.
      Έχω μπλοκάρει και εγώ δεν ξέρω τι άλλο να του κάνω.
    • Ο/H kahi έγραψε:

      Καλημέρα, έφεραν στο γιο μου ένα Mi pad 2 όταν το άνοιξα δούλευε σωστά, θέλησα να το συνδέσω στο κινητό μου (Xiaomi redmi note 5 pro) κατέβασα από το play store της google το Mi Fit και προσπάθησα να το συνδέσω με τον δικό μου λογαριασμό Mi, έδειξε ότι το βρήκε αλλά όταν πάτησα να συνδεθεί δεν συνδέθηκε ποτέ, από εκείνη την στιγμή το Mi Pad δείχνει μόνο την ώρα, τίποτα άλλο, όταν προσπαθώ να το συνδέσω με την εφαρμογή δεν το βρίσκει, και δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι συνδεδεμένο στην Mi Fit.
      Προσπάθησα με διάφορα που διάβασα εδώ να το συνδέσω όπως κατεβάζοντας το Bluetooth 4.0 Scanner δεν συνδέθηκε, κατέβασα το Fix-it for Mi band 2 τίποτα, δοκίμασα το Mi Fit 3.5.9 που βρήκα εδώ και πάλι τίποτα, καμία εφαρμογή δεν το βρίσκει.
      Να πω ότι το παιδεύω αρκετές μέρες, πριν από όλα αυτά το άφησα και έμεινε από μπαταρία και το ξανά φόρτισα (η αλήθεια είναι ότι δεν το άφησα να φορτίσει πλήρως βιαζόμουν να το δοκιμάσω) αλλά και πάλι τίποτα.
      Υπάρχει κάποιος τρόπος παιδιά να το κάνουμε να δείχνει όλα αυτά τα ωραία που έδειχνε στην αρχή ή να το πετάξω;

      Το ότι το Mi band 2 δείχνει μόνο την ώρα, είναι κλασικό σύμπτωμα εγκατάστασης αρχείων firmware κλπ με το GadgetBridge. Μόλις συνδεθεί με το MiFit, θα επανέλθουν και οι υπόλοιπες οθόνες.

      Επίσης, ενώ το GadgetBridge μπορεί να βρει και να κάνει pair ένα Mi Band 2 ήδη συνδεδεμένο με το MiFit, δεν συμβαίνει το αντίθετο. Απεγκατέστησε ότι εφαρμογή έχεις στο κινητό σχετικά με το Mi Band 2 και σιγουρέψου ότι δεν φαίνεται συνδεδεμένη η συσκευή στο κινητό στο μενού Ρυθμίσεις > Bluetooth. Αν υπάρχει εκεί σβύστο. Εγκατέστησε το MiFit και δοκίμασε πάλι να το συνδέσεις.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H kahi έγραψε:

      Καλημέρα, έφεραν στο γιο μου ένα Mi pad 2 όταν το άνοιξα δούλευε σωστά, θέλησα να το συνδέσω στο κινητό μου (Xiaomi redmi note 5 pro) κατέβασα από το play store της google το Mi Fit και προσπάθησα να το συνδέσω με τον δικό μου λογαριασμό Mi, έδειξε ότι το βρήκε αλλά όταν πάτησα να συνδεθεί δεν συνδέθηκε ποτέ, από εκείνη την στιγμή το Mi Pad δείχνει μόνο την ώρα, τίποτα άλλο, όταν προσπαθώ να το συνδέσω με την εφαρμογή δεν το βρίσκει, και δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι συνδεδεμένο στην Mi Fit.
      Προσπάθησα με διάφορα που διάβασα εδώ να το συνδέσω όπως κατεβάζοντας το Bluetooth 4.0 Scanner δεν συνδέθηκε, κατέβασα το Fix-it for Mi band 2 τίποτα, δοκίμασα το Mi Fit 3.5.9 που βρήκα εδώ και πάλι τίποτα, καμία εφαρμογή δεν το βρίσκει.
      Να πω ότι το παιδεύω αρκετές μέρες, πριν από όλα αυτά το άφησα και έμεινε από μπαταρία και το ξανά φόρτισα (η αλήθεια είναι ότι δεν το άφησα να φορτίσει πλήρως βιαζόμουν να το δοκιμάσω) αλλά και πάλι τίποτα.
      Υπάρχει κάποιος τρόπος παιδιά να το κάνουμε να δείχνει όλα αυτά τα ωραία που έδειχνε στην αρχή ή να το πετάξω;
      Το ότι το Mi band 2 δείχνει μόνο την ώρα, είναι κλασικό σύμπτωμα εγκατάστασης αρχείων firmware κλπ με το GadgetBridge. Μόλις συνδεθεί με το MiFit, θα επανέλθουν και οι υπόλοιπες οθόνες.

      Επίσης, ενώ το GadgetBridge μπορεί να βρει και να κάνει pair ένα Mi Band 2 ήδη συνδεδεμένο με το MiFit, δεν συμβαίνει το αντίθετο. Απεγκατέστησε ότι εφαρμογή έχεις στο κινητό σχετικά με το Mi Band 2 και σιγουρέψου ότι δεν φαίνεται συνδεδεμένη η συσκευή στο κινητό στο μενού Ρυθμίσεις > Bluetooth. Αν υπάρχει εκεί σβύστο. Εγκατέστησε το MiFit και δοκίμασε πάλι να το συνδέσεις.
      Έχω απεγκαταστήση όλες τις εφαρμογές που έχουν σχέση με το Mi pand από το κινητό μου εκτός από το MiFit που δεν φαίνεται να υπάρχει συνδεδεμένο μέσα στην εφαρμογή τίποτα,
      στο bluetooth δεν υπάρχει συνδεδεμένο το Mi pand, έκανα και διαγραφή όλων των δεδομένων στο bluetooth.
      Προσπάθησα πάλι αλλά δεν μπορεί να το βρει.
      Images
      • Screenshot_2019-03-22-13-08-28-593_com.xiaomi.hm.health.png

        89,85 kB, 1.080×2.160, viewed 117 times
      • Screenshot_2019-03-22-13-19-51-780_com.xiaomi.hm.health.png

        427,63 kB, 1.080×2.160, viewed 95 times
    • Ο/H kahi έγραψε:

      Έχω απεγκαταστήση όλες τις εφαρμογές που έχουν σχέση με το Mi pand από το κινητό μου εκτός από το MiFit που δεν φαίνεται να υπάρχει συνδεδεμένο μέσα στην εφαρμογή τίποτα,στο bluetooth δεν υπάρχει συνδεδεμένο το Mi pand, έκανα και διαγραφή όλων των δεδομένων στο bluetooth.
      Προσπάθησα πάλι αλλά δεν μπορεί να το βρει.
      Κοίταξε μήπως είναι ήδη συνδεδεμένο σε άλλο κινητό. Επίσης, την ώρα που το "ψάχνεις", άνοιξε το GPS στο κινητό και βάλε στη φόρτιση το Mi Band 2 (βοηθάει μερικές φορές).
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H kahi έγραψε:

      Έχω απεγκαταστήση όλες τις εφαρμογές που έχουν σχέση με το Mi pand από το κινητό μου εκτός από το MiFit που δεν φαίνεται να υπάρχει συνδεδεμένο μέσα στην εφαρμογή τίποτα,στο bluetooth δεν υπάρχει συνδεδεμένο το Mi pand, έκανα και διαγραφή όλων των δεδομένων στο bluetooth.
      Προσπάθησα πάλι αλλά δεν μπορεί να το βρει.
      Κοίταξε μήπως είναι ήδη συνδεδεμένο σε άλλο κινητό. Επίσης, την ώρα που το "ψάχνεις", άνοιξε το GPS στο κινητό και βάλε στη φόρτιση το Mi Band 2 (βοηθάει μερικές φορές).
      Μπορώ να σου πω σίγουρα ότι δεν έχει συνδεθεί σε άλλο κινητό, πάντα έχω ανοικτό το GPS
      όταν προσπαθώ να το συνδέσω στο MiFit, δοκίμασα μόλις τώρα και το έβαλα να φορτίσει
      το Mi pand και προσπάθησα πάλι να το συνδέσω αλλά και πάλι τίποτα δεν το βλέπει.
    • Ο/H kahi έγραψε:

      Μπορώ να σου πω σίγουρα ότι δεν έχει συνδεθεί σε άλλο κινητό, πάντα έχω ανοικτό το GPSόταν προσπαθώ να το συνδέσω στο MiFit, δοκίμασα μόλις τώρα και το έβαλα να φορτίσει
      το Mi pand και προσπάθησα πάλι να το συνδέσω αλλά και πάλι τίποτα δεν το βλέπει.
      Δοκίμασε την ίδια διαδικασία σε άλλο κινητό. Εναλλακτικά δοκίμασε να το βρεις με το GadgetBridge (Δεν έχει σημασία αν έχεις εγκατεστημένο ή όχι το MiFit). Είναι λίγο ανυπόφορο και δύστροπο σε αυτή την διαδικασία το GadgetBridge, αλλα προσπάθησε και με αυτό.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H kahi έγραψε:

      Μπορώ να σου πω σίγουρα ότι δεν έχει συνδεθεί σε άλλο κινητό, πάντα έχω ανοικτό το GPSόταν προσπαθώ να το συνδέσω στο MiFit, δοκίμασα μόλις τώρα και το έβαλα να φορτίσει
      το Mi pand και προσπάθησα πάλι να το συνδέσω αλλά και πάλι τίποτα δεν το βλέπει.
      Δοκίμασε την ίδια διαδικασία σε άλλο κινητό. Εναλλακτικά δοκίμασε να το βρεις με το GadgetBridge (Δεν έχει σημασία αν έχεις εγκατεστημένο ή όχι το MiFit). Είναι λίγο ανυπόφορο και δύστροπο σε αυτή την διαδικασία το GadgetBridge, αλλα προσπάθησε και με αυτό.
      Σε λίγη ώρα θα έχω το redmi A2 θα το δοκιμάσω και σε αυτό και θα σου πω.
      Σε ευχαριστώ όπως και τον φίλο @NasDriver για την βοήθεια σας.